Reklama:

CrossFit: Michaela Palová zářila na Austrian Champions Day 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Michaela Palová
- videolog (01/2016)
O víkendu 22. - 23. října se v rakouském Salzburgu uskutečnila crossfitová soutěž Austrian Champions Day, které se zúčastnili i čeští atleti. A dařilo se jim náramně! Filip Trojovský z brněnského gymu CrossFit Destiny vybojoval v nabité konkurenci skvělé sedmé místo, česká atletka Michaela Palová nedala svým soupeřkám šanci a s převahou zvítězila.

Míšo, v poslední době se ti nedařilo úplně podle tvých představ. Čím to podle tebe bylo a co se změnilo, že se ti nyní v Salzburgu podařilo tak zazářit?

Příčin mých neúspěchů bylo určitě víc, postupně se je snažím odstraňovat a je možné, že se to konečně začíná vracet k normálu. K úspěchu na Champions Day mi ale určitě pomohla i neúčast hlavní favoritky, loňské vítězky Rebbeky Perschil.

I tak jsi ale všechny soupeřky nechala za sebou s velikou převahou. Čím ti tenhle závod tak seděl?

Absolvovala jsem už třetí ročník tohoto závodu. V roce 2014 jsem byla třetí, v roce 2015 druhá, takže byla motivace jít za titulem šampiónky. Nevím, jestli mi soutěž sedla, možná jen nesedla soupeřkám. (úsměv) Skladba všech workoutů se mi líbila. Na každý jsem se těšila, i když čím víc se blížil jejich začátek, tím větší jsem cítila nervozitu. Nakonec to byl ale velmi povedený závod, pro mě asi jeden z nejúspěšnějších, co se týče vítězství v jednotlivých WODech. Od druhého workoutu jsem se dostala do vedení, které jsem pak i nadále potvrzovala. Jakmile jste jednou nahoře, nechcete už dolů a o to silnější vůli vyhrát máte. Musím si ale přiznat, že jednou z příčin mé výhry byla nevyrovnanost soupeřek.

Cítila jsi už před závodem, že dnes to bude tvůj den?

Vlastně jsem dlouho uvažovala o tom, že bych se závodu nezúčastnila, nakonec jsem ale názor změnila a jela si to užít. Salzburské prostředí a komunitu kolem mám ráda, takže mě nezastavila ani možnost další prohry. Že by to měl být můj den, to jsem rozhodně necítila. Po každém WODu jsem se musela zabalit do deky a všechno vstřebat. Cítila jsem, že ani po dvou hodinách nejsem stoprocentně ready. Celý víkend byl pro mě jeden z těch nejnáročnějších.

Přesto jsi to celé zvládla naprosto skvěle. Jaký workout sis nejvíc užila, jestli vůbec byl takový?

Užívala jsem si všechny do poslední chvíle, nejvíce se mi ale líbil druhý WOD, což byl ladder na clean & jerk (10x 45 kg, 8x 50 kg, 6x 55 kg, 4x 60 kg, 2x 65 kg, max opakování 70 kg). Ten jsem si užila, protože mám ráda práci s osou, ale především bylo u poslední váhy hodně diváků, co mě povzbuzovalo. Byl to jeden z nejkrásnějších pocitů - slyšet tolik řvoucích a tleskajících lidí.

Třetí WOD byl podobný jako v roce 2014, jen s tím, že místo muscle-upů na hrazdě pořadatelé zařadily muscle-upy na kruzích. (Celý WOD byl patnáctiminutový AMRAP - 60 wall balls, 50 box jump overs, 40 toes to bars, 30 alternate dumbbell snatches 25 kg, 20 pistol squats, 10 ring muscle-ups - pozn.red.). V roce 2014 jsem se nedostala přes snatche, letos jsem ale začala druhé kolo jako jediná závodnice, bylo to úžasné. V úvodu jsem lehce zaostávala a najednou jdu na kruhy a jde to jako nic. Seskakuji a jako jediná začínám wall balls. Diváci kolem vytvořili fantastickou kulisu, a i když tentokrát aplaus nepatřil přímo mně, lehce jsem si ho přivlastnila a užívala si to. V podobném duchu se nesl i finálový WOD (20 m farmer's carry slam ball 40 kg - 3 kola, 1 rope climb, 5 slam balls over shoulder, 20 m farmer's carry slam ball, 20 m axel bar carry - 3 kola, 1 rope climb, 5 thrusters 40 kg axel bar, 20 m axel bar carry a 20 m sled pull), kde jsem se také lehce ztrácela a pořád měla v hlavě, jak je možné, že se ty holky neunaví, když já už rychleji nemůžu. O konečném vítězství ve finálovém WODu rozhodl až sled pull, kde jsem ho jako první dostala za cílovou čáru. V tu chvíli jsem byla neskutečně šťastná, že už to pro mě všechno skončilo.

A musela jsi být o to šťastnější, že to máš za sebou vítězně. Tvůj trenér je na tebe určitě hrdý. Spolupracuješ stále se svým italským trenérem? Máš pocit, že tě jeho tréninky posouvají dopředu?

Ano, stále s ním spolupracuji a doufám, že budeme spolupracovat i nadále. Z atletiky mám naučené, že důvěra musí být na prvním místě, takže ano, důvěřuji mu. On si mě našel a oslovil mě jako první. Musel k tomu mít tedy nějaký důvod. A vzhledem k tomu, že za ním jezdím a vidím, jak se mnou pracuje a jaké jsou výsledky jeho práce na dalších atletech, mohu být jen vděčná, že pod ním mohu trénovat.

Takže děkuji trenérovi, že se mnou neztrácí nervy a věří mi, poděkovat musím i organizátorům závodu Austrian Champions Day za opět skvěle odvedenou práci. Dále firmě Xeniosusa, která se při letošním ročníku postarala o vybavení a která mě ocenila menším dárkem. Díky patří firmě Trigger Service za finanční podporu a možnost účastnit se zahraničních závodů. Děkuji také mému příteli za jeho neustálou péči a děkuji i Ronnie.cz.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (15:46) • Sobotkovi chybí trošku soudnost! Nechápu co se tam ser..... zbytečná cesta
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Klára (08:24) • Dávat za příklad někoho z roku 2013 je chyba, tenkrát byly bikini o hodně jinde než teď...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra