Reklama:

Spartan Race Super (Maďarsko) 2016 očima Tomáše Tvrdíka

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Tomáš Tvrdík] Desetihodinová cesta aneb další závodní víkend. Ne, nebyl jsem zase za mořem, i když těch 10 hodin cesty by tomu napovídalo, ale takhle dlouho jsem jel do Maďarska do Tokaje (hlavně zácpička v pátek večer v Budapešti byla skvělá), kde se odehrál asi poslední letošní evropský Spartan Race, a to Super.

Jel jsem tam s jasným cílem - se ctí dokončit (kecám, nikdy nejedu nikam jen dokončit, vždycky se jedu vyndat, co to jde, a porazit všechny) a uzavřít trifectu, což se podařilo. Nejprve zase pár čísel - trasa 16,8 km, převýšení údajně kolem 1000 m (u Tokaje asi trochu překvapení, ale pocitově bych tomu i věřil), čas 2:00:54. A hlavně déšť a bláto! Pršelo v týdnu před závodem, pršelo večer před závodem, pršelo celou noc a pršelo i celý závod, což bylo příslibem toho, že čistý do cíle nepřiběhnu. No a taky že ne.

Tohle byl opravdový "mud race". Kdo neměl pořádné boty, tak pokud se mu s pomocí stromů a kamenů povedlo dostat nahoru, cestou dolů si užil slušnou lyžovačku a lyže, ani sníh k tomu nepotřeboval. :) Taky jsem se párkrát hezky svezl, střihnul si pár obloučků a pak sebou švihnul. A to jsem měl boty, které opravdu podrží! Po startu se probíhalo městem a já se pln sil zařadil na 3. místo. K memory testu, který byl ještě ve městě, jsme přiběhli téměř pohromadě. Když jsem viděl, že Peter Žiška u něj téměř ani nezastavil, zvolil jsem obdobnou taktiku a poskočil tím na 2. místo.

Pak začalo přituhovat. Asfaltový chodník se změnil v blátivou cestu a hlavně sklon byl výrazně proti nastolenému tempu. Peter se pomalu, ale jistě vzdaloval a borci za mnou se přibližovali. Než jsme se vyškrábali na první kopec, tak jsem se procedil na 6. místo, ale tři až čtyři lidi jsem měl na dohled před sebou. V seběhu jsem držel kontakt, cestou se připletlo pár překážek jako monkey bar, triceps bar, invert wall - nic zásadního, jen všudypřítomné bláto a mokro je dělaly rizikovějšími, ale problém jsem naštěstí neměl. No a pak přišel kyblík. Než se mi z hromady kýblů podařilo vyprostit jeden nerozlámaný a než jsem se s paní maďarsko-anglicky dohodl, kolik štěrku má v kýblu být, byl jsem sedmý. Kýbl mi přišel dost dlouhý a výživný, ostatně asi jako vždy.

Po něm se přenášel takový kamínek, k tomu pět angličáků a kamínek zase zpátky pro další. Tam jsem skočil zpět na 6. místo. Pak koupačka a nahoru po kamenech a skále za pomoci lana. Chvíli trvalo, než se nohy po té vodě rozeběhly, ale nakonec jsem je přesvědčil. Ale zase to bylo do kopce, takže zpět na 7. místo. Jak bylo venku pošmourno a já měl v tom kopci i mlhavo před očima, přiběhl jsem k další překážce, a až když jsem přes něj málem přepadl, koukám, že je to ostnáč.

Po další běžecké části přišel pytel s pískem. Když jsem si ho házel na záda, tak z kopce sbíhal Peter, odkládal jej na hromadu a vesele pokračoval dál. Mně pytel celkem sedl a posunul jsem se na 6. místo. To už jsem si říkal, že bychom snad měli začít klesat do cíle. Do toho klesání nám šoupli pár překážek jako šplh nebo síť mezi stromy a po delším běhu, chvílemi velmi technickém, kdy bylo pár převisů typu "nahoře zabořit paty do bahna a čekat, až (a jestli vůbec) se to dole zastaví".

Následoval memory test recall a pak oblíbený oštěp. Závodník přede mnou už si dopřával angličáky. To já nerad, takže oštěpař Tomáš neomylně zapíchl slaměného panáka. Pak hurá k pytlíku s pískem, který se pomocí kladky musí vytáhnout a poté zase kontrolovaně spustit. To bylo v klidu, a tak jsem si běžel pro 5. místo. Ale asi 100 metrů před cílem byl v cestě ještě extra multiring. Jak taková překážka vypadá, můžete vidět na videu, jak jsem na ní dopadl také. Chybělo opravdu maličko a mohl jsem mít "NoBurpeesRace", ale neměl. Takže fik 30 anglíků na dodělání a bohužel propad o jednu příčku (pro zajímavost mrkněte na provedení maďarských angličáků borce vedle mě, něco tomu chybí, řekl bych, ale to je věcí pořadatelů).

Takže v cíli konečné celkové 6. místo, 7 minut za vítězným Peterem, s čímž jsem byl spokojen. A to jsem se ještě díky bystré mysli a očím mého táty za chvilku dozvěděl, že v Elite Individuals jsem byl třetí! Takže jsem si hezky počkal na vyhlášení a byla z toho první bedna na Spartan Race! Inu, nad očekávání skvělý výkon i výsledek a zakončení spartanské sezóny.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 13 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie