Reklama:

CrossFit: No Excuse 2016 ovládli Trojovský a Liptáková

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 8. října rozpohyboval královéhradecký stadión "pod lízátky" pátý ročník oblíbeného crossfitového závodu No Excuse. Počasí, které této akci čtyřikrát za sebou přálo, ovšem v letošním roce poněkud stávkovalo. Nízké teploty společně se zataženou oblohou donutily účastníky zachumlat se po zuby do čepic a bund.

"Ty černé pytle jsou určené na odpadky, ne na to, abyste do nich lezli s tím, že tam bude tepleji," upozorňoval na začátku účastníky s humorem sobě vlastním Martin Štěpánek. Ukázalo se, že hlavní pořadatel má u závodníků opravdu respekt, jelikož žádný z nich nebyl během závodu v pytli přistižen.

Letošní ročník závodu No Excuse si připravil pro atlety celkem tři soutěžní workouty plus jeden finálový. S jejich složením i průběhem celé soutěže byli závodníci spokojení, jak už to tak u akcí pořádaných Martinem Štěpánkem bývá. "Martin Štěpánek pořád dělá opravdový CrossFit a nevymýšlí žádné hovadiny, jak je to u nás v poslední době zvykem," líbí se přednímu českému atletovi Filipu Trojovskému. "Workouty byly fajn, jejich obtížnost gradovala - přesně, jak to má být. Finálová kombinace těžké činky a gymnastiky pak byla vyloženě mým šálkem kávy," liboval si tento zástupce brněnského gymu CrossFit Destiny.

Soutěž No Excuse pochválila i osobnost slovenské crossfitové scény Katarina Liptáková: "Závod se mi opravdu velmi líbil jak po organizační stránce, tak co se týká složení jednotlivých workoutů. Všechno šlo podle plánu, workouty odsýpaly bez zbytečných prostojů jeden za druhým a nebyly zbytečně přestřelené s cílem zničit všechny účastníky nekonečnými počty opakování nebo nekončícími časovými limity. To ale neznamená, že nám organizátor nedal pořádně zabrat. Až na tu zimu to byl krásný den."


WOD 1 - AMRAP
časový limit 5 minut

1km row
+ AMRAP

  • 10 burpees over rower
  • 10 toes to bars

WOD 2 - “Axelbell”
časový limit 9 minut

  • 12 axels + 12 105 kg deadlifts + 24 kettlebell thrusters 1 x 24 / 16 / 12 kg
  • 10 axels + 10 105 kg deadlifts + 20 kettlebell shoulder to overheads 1 x 24 / 16 / 12 kg
  • 8 axels + 8 105 kg deadlifts + 16 pistol squats 1 x 24 / 16 / 12 kg

WOD 3 - “Double Bar Max”
EMOM 8+1

  • 8 minuta - 20 double unders + 2 squat snatches (závodník zvolil váhu, kterou měl celých 8 minut)
  • 9. minuta - 20 double unders + bar muscle-ups na max. počet opakování

WOD finále “Work - Rest - Repeat”

AMRAP 1

  • 5 minut handstand walk + 30 calories row + max handstand walk

2 minuty odpočinek

AMRAP 2

  • 20 burpees + 90 / 60 / 50 kg clean & jerks na max. počet opakování

2 minuty odpočinek

AMRAP 3

  • 6 overhead squats 80 / 50 / 40 kg + 6 chest to bar pull-ups


Liptáková i Trojovský si královéhradecký závod užili o to víc, že se oba stali vítězi svých kategorií. Pro Filipa Trojovského, který se v letošním roce soustředí hlavně na kategorii individual elite, byl No Excuse v tomto roce již devátým závodem. Konečně mu vynesl v soutěži jednotlivců tolik vyhlížené zlato. Filip neměl do poslední chvíle představu, jak těžká bitva ho bude na stadiónu "pod lízátky" čekat. Když ale viděl v pátek před závody startovní listinu, bylo mu jasné, že bude muset zabrat naplno. "Ve startovní listině bylo několik známých jmen. Noví mladí borci, jako například Ondra Starosta, nebo i ostřílení závodníci, mezi které patří Adam Zoubek, což je atlet, který mě na každém závodě, při kterém jsme se potkali, porazil." Tentokrát se ovšem situace otočila ve prospěch Filipa Trojovského, i když napínavý souboj to byl od začátku do konce. V prvním WODu si lépe vedl Zoubek, to platilo i pro druhý soutěžní úkol. Ovšem ve třetím WODu zase zabodoval Trojovský, takže před vstupem do finále oba závodníci věděli, že vyhraje ten, který lépe zvládne závěrečný workout. Nakonec dle pravidla, že při rovnosti bodů vyhrává ten, kdo vyhraje finále, připadlo vítězství Filipu Trojovskému.

Pro vítězku hlavní ženské kategorie Katarinu Liptákovou byla soutěž No Excuse společně se soutěžemi ve Švédsku a Francii zakončením první části její závodní sezóny. Tato závodnice chce vždy alespoň jednou do roka absolvovat některou z domácích soutěží v Čechách anebo na Slovensku. Tento rok jí do harmonogramu nejlépe zapadl právě No Excuse, což ji potěšilo. "Na No Excuse jsem se těšila už i proto, že právě tato soutěž byla pár lety jednou z mých prvních CrossFit soutěží v kategorii elite, takže to ve mně vyvolávalo velmi milé vzpomínky." Díky získání zlaté medaile na letoším ročníku bude mít Katarina na tuto soutěž o další příjemnou vzpomínku navíc.

Už tradičně se na hradeckém stadiónu představili i zástupci kategorie masters. V loňském roce startovali pouze masters muži, jelikož se ženská kategorie neobsadila. Ovšem v letošním roce se i ženy masters "pochlapily". Nejlépe si mezi masters ženami vedla zkušená a i na mezinárodních kláních úspěšná závodnice Marika Hudziková. Mužskou kategorii masters ovládl Vladimír Brzokoupil.

Závěrem nezbývá než zatleskat všem, kteří se na organizaci vydařeného závodu podíleli. Velkou pochvalu zaslouží i myšlenka dodat sportovní akci charitativní rozměr. Deset procent ze startovného poputuje do dětského domova v Nechanicích u Hradce Králové - bravo!

Výsledky soutěže No Excuse Challenge 2016 - kategorie muži, ženy
pořadí muži ženy
1. Filip Trojovský (CrossFit Destiny) Katarina Liptáková (CrossFit Pressburg)
2. Adam Zubek (Stodola Gym) Anička Budínská (CrossFit Hradec Králové)
3. Michal Dvořák (CrossFit Hradec Králové) Alexandra Petterson (CrossFit Praha)

Výsledky soutěže No Excuse Challenge 2016 - kategorie masters
pořadí muži ženy
1. Vladimír Brzokoupil (Get Up Brno) Marika Hudzíková (Barracks Gym)
2. Josef Tichý (CrossFit Praha) Žaneta Stojanová (Valhalla Gym)
3. Radek Hadrovský (Gym Liberec) Sylwia Rusakowicz (GarageGym Krapkowice)


No Excuse 2016 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (23:12) • Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (20:11) • Tak schválne, čo musí čitateľ splniť, aby mohol slobodne komentovať. Pokojne rozpíš v b...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (17:55) • Nevím, zda se díváme na stejný článek. Ale dle tvých příspěvků na fóru jsi asi poslední...
magazínRadikální změna (23.): Z šílených 138...
Arnold Strong (12:25) • A co zavody v kulturistice treba do 80 kilo to te neláká?kolik kardia jsi jel kazdy den...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra