Reklama:

Fitness - zaměřeno
nejen na ženy

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Pro dívky

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Sezóna plavek sice už skončila, ale každá z žen chce vypadat krásně po celý rok. Pokud se Vám letos podařilo zhubnout do plavek, nenechte si tento výsledek protéct mezi prsty a udržte si krásnou postavu po celý rok. A jestliže se teprve do formy chcete dostat, víme, jak na to. O cvičení ve Fitness Aquapalace Praha jsme si povídali s trenérkou Anetou Znamenáčkovou.

Tento článek bude sice více zaměřený na ženy, ale ani muži nepřijdou zkrátka. Fitness Aquapalace Praha je totiž úplně pro všechny.

Cvičení s Anetou

Zajímalo nás, jaké typy klientek chodí s Anetou cvičit. Dozvěděli jsme se, že díky kurzu cvičení pro nastávající maminky, který v Aquapalace Praha probíhá, vyhledávají Anetu těhotné ženy nebo i ty po porodu. "Ano, maminky tvoří část mé klientely. Ale chodí ke mně také ženy, které chtějí shodit, zpevnit, nebo naopak přibrat svalovou hmotu. A nemyslete si, mých trenérských služeb využívají i muži," říká úvodem fitness trenérka Aneta Znamenáčková.

Po porodu do formy

Většina maminek se po narození svého dítěte snaží obnovit postavu, jakou měly před porodem. Chtějí se dostat zpět do formy. Pokud nevíte, jak na to, rozhodně doporučujeme poradit se s Anetou. "Cvičení pro maminky sestavuji vždy individuálně - podle toho, jak se cítí, zda mají zdravotní omezení, také rozhoduje to, jestli kojí, nebo ne. Protože pokud ano, nemůžeme dělat například intervalové kardio ve vysokém tempu. Ale když nemají žádná zdravotní omezení, cvičíme naplno," popisuje Aneta a říká, jak je to s nastávajícími maminkami a cvičením: "První tři měsíce se nedoporučuje posilovat vůbec. Vhodná je například chůze. Po prvních třech měsících jen protahování, lehké posilování pánevního dna, hýždí, rukou a zad. Žádné poskoky, dopady, zvedání velkých zátěží, to ne. Nastávající maminky mívají bolavá bedra, i těm dokážeme ulevit. Cvičení pro těhotné je hodně relaxační."

Co ženy nejraději cvičí

Podle Anetiných zkušeností ženy rády chodí na ověřené stroje, které znají. Posílí si zadeček, nohy, pak si jdou ve strečinkové zóně procvičit břicho. Hodně vyhledávají také kardio - ať už na běžeckém pásu, nekonečných schodech, či na kole. "Pokud chodí cvičit se mnou, pomalu je směřuji na cvičení celého těla, ne pouze problémových partií. Snažím se tréninky pozměňovat, aby měly pořád něco nového. Nevynecháváme ani různé kardio cviky a cvičení s váhou vlastního těla, protože k tomu by se samy většinou nedonutily," usmívá se Aneta.

Znáte Power Plate?

Power Plate je revoluční stroj, který se za poslední pár let stal ve fitness centrech fenoménem. Za pomoci vibrací vytváří odlišné prostředí, než na jaké jsme zvyklí z obvyklých tréninků. "Cvičení na Power Plate bych doporučila každému. Je časově výhodné. Cvičí se jen třicet minut a zapojí se při něm až 95 % svalové hmoty. Je výborný pro posílení core - středu těla, zpevnění svalů i zvýšení kondice. Muži se na něj zpočátku dívají skepticky, protože se zdá, že Power Plate nic nedělá, ale potom zjistí, že je to pěkná dřina," usmívá se Aneta.

Cvičení s odborníkem

Když přijdete do fitness centra poprvé, vždy je lepší si nechat doporučit cvičební plán od zkušeného trenéra. Ukáže Vám, jak stroje fungují, jak cvičit, abyste si neublížili. Dvojnásobně to platí u Power Plate. "Tady je nutné absolvovat prvních pět lekcí s trenérem, abyste se jej naučili správně používat. Bez toho to nejde. Ze zkušenosti víme, že i po absolvování povinných pěti lekcí klienti i nadále chodí cvičit s trenérem," vysvětluje Aneta a popisuje, co a jak dál: "Nelekejte se, ze začátku se Vám může třeba stát, že Vám bude trochu špatně od žaludku. Díky vibracím můžete pocítit slabou mořskou nemoc. Ale trenér Vám navolí ze čtyř možností náročnosti tu nejlepší a tělo si nakonec zvykne. Dá se cvičit samostatně, nebo ve dvojici, cena je pak výhodnější. A pokud máte hodinový trénink s fitness trenérem, může se využít při cvičení Power Plate, což je již zahrnuto v ceně.

Zajímavé aktivity pro každého

Každý měsíc probíhají v rámci fitness zajímavé výzvy, jako byla třeba oblíbená soutěž "Hubneme do plavek". Nechybí ani různé kurzy, například běžecký kurz. Dozvěděli jsme se, že běhat se chodí skupinově ven do nedaleké dendrologické zahrady. Trenér Vám ukáže správnou běžeckou techniku a naučí Vás i to, jak dýchat. Soutěž "Hubneme do plavek" probíhala individuálně. "Na začátku změříme klienty na přístroji InBody, pak už pracují sami na sobě. A po měsíci je opět změříme - kdo má největší progres, vyhraje zajímavou cenu," popisuje aktivity Aneta. Sledujte naše webové stránky a najděte si tu správnou aktivitu právě pro Vás.

Každý si najde to své

Na rozdíl od většiny fitness center se v tom čestlickém začíná cvičit již od šesti hodin ráno. "Máme hodně klientů, kteří tuto otevírací dobu ocení, protože si mohou pohodlně zacvičit ještě před prací," popisuje Aneta. Příkladem je i Lenka Vrabcová, která chodí do fitness centra v Aquapalace Praha už rok. Právě ona využívá brzkou ranní otevírací dobu. "Změnila jsem práci a hledala jsem fitko, kde otevírají brzy. Chodíme cvičit s kamarádkou každý pracovní den a jednou v týdnu je to s trenérem. Chceme se cítit dobře a nastartovat den. Já cvičím už osm let, pro mě už je to taková droga," směje se paní Lenka a dodává: "Líbí se mi velký výběr strojů, u žádného se nemačkáme s ostatními, velké jsou i šatny. Využívám permanentky, protože si ráda zajdu i do sauny nebo zaplavat. Obsluha je tu báječná, vstřícná a kamarádská," pochvaluje si. Ve fitku zavírají až ve 23 hodin večer. Vybere si opravdu každý, ať už je jeho denní režim jakýkoliv.


Aneta Znamenáčková, trenérka fitness centra

Aneta odmalička tíhla ke sportu. Hrála závodně tenis, basketbal, tancovala do svých 15 let. Když už se její koníčky nedaly časově skloubit se střední školou, musela se jich bohužel vzdát.

"To mě přivedlo sem do fitness centra. Začala jsem posilovat sama v čase svého volna. Měla jsem k tomu postupně blíž a blíž. Potom mě přítel, který tady také pracuje, přivedl k myšlence udělat si trenérský kurz, abych mohla spojit příjemné s užitečným a mít cvičení a vše okolo jako svoji profesi. Myšlenka se mi zalíbila a tato práce je teď mojí prioritou," usmívá se Aneta.

V Aquapalace pracuje už šest let. Začínala na recepci a trenérku dělá poslední dva a půl roku. A co se Anetě na její profesi líbí? "Nejvíce je to kontakt s lidmi a jejich pokroky. Když vidíte, jak se klienti zlepšují, když tomu dávají všechno, co se týče jídla i cvičení. To mě naplňuje, protože vidím na vlastní oči výsledky své práce. Klienti jsou samozřejmě také šťastní, když jim o zlepšení jejich postav říká okolí, partner nebo kamarádi."


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 52 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra