Reklama:

Kuwait Pro 2016:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Udává se, že se na kuvajtském území nalézá asi 8 až 9 % světových zásob ropy. Ve čtvrtek 29. září se ve státě ležícím na severozápadním pobřeží Perského zálivu kromě toho nacházela také největší koncentrace hvězd současné profesionální kulturistické scény. Osobnosti, jakými jsou Dexter Jackson, Mamdouh Elssbiay, Shawn Rhoden, Roelly Winklaar nebo William Bonac, do kuvajtského hlavního města Kuwait City přijely změřit síly v rámci prvního ročníku tamní profesionální show Kuwait Pro. Její organizace se přitom nemohl ujmout nikdo jiný než majitel sítě tamních Oxygen Gymů Bader Boodai, jenž má takřka neomezené finanční možnosti. Na jeho soutěži byly peníze cítit nejenom ze špičkově připravené scény, ale byly znát i na celkové výši odměn, o které závodníci měli bojovat. Ve hře totiž bylo 150.000 dolarů!


Semifinálová vyvolávání:
1.Bonac, Winklaar, Rhoden, Jackson, Elssbiay
2.Winklaar, Bonac, Martinez, Lenartowicz, Sylvester
3.Lenartowicz, Pakulski, Williams, Curry, Almohsinawi
4.Bonac, Winklaar
5.Jackson, Rhoden, Elssbiay, Winklaar


Jednou z otázek, na které se před soutěží hledala odpověď, byla ta, která se týkala výhody domácího prostředí. Jak Mamdouh Elssbiay, tak i Roelly Winklaar a další členové startovního pole Nathan Sylvester a Khalid Almohsinawi se totiž právě v Oxygen Gymu dlouhodobě připravují na své soutěže. Přinese jim to v souboji s dalšími osobnostmi lepší výchozí pozici v boji o přední příčky? Dovede masivní Big Ramy, jak se Elssbiayovi přezdívá, v Kuvajtu poprvé v kariéře porazit legendárního Dextera Jacksona?

V tuto chvíli již je jasno. Dvaatřicetiletý Mamdouh to dokázal a v Kuvajtu si došel pro své čtvrté profesionální vítězství! V současnosti tak v profesionální špičce zůstávají už pouze dva kulturisté, kteří odolávají jeho zlepšující se výkonnosti, a to úřadující šampión Mr. Olympia Phil Heath a Kai Greene, jenž nicméně na Olympii, která je z pohledu rozložení sil na profesionální scéně zásadním měřítkem, v posledních letech nenastupuje. Začala se Elssbiayovým triumfem na Kuwait Pro psát nová éra kulturistiky? Dokáže tento masivní svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta a trenéra Ahmada Alnaqiho pravidelně porážet borce z nejužší špičky? Může už třeba příští rok obrat Phila Heatha o titul krále profesionálního bodybuidlingu?

Nakolik bylo vítězství Mamdouha Elssbiaye dáno tím, že egyptský kolos závodil právě v Kuvajtu, kde našel svůj druhý domov, a nakolik se jedná o trend, napoví už za dva dny dění na českého profesionální show EVLS Prague Pro, kde Elssbiaye a Dextera čeká opakovaný souboj. Právě šestačtyřicetiletý Jackson si z Kuwait Pro nakonec odnesl druhé místo, které kromě jiného znamená, že prozatím nerozšíří svou rekordní sbírku sedmadvaceti profesionálních vítězství. Třetí příčku bral Shawn Rhoden, jenž na soutěži předstihl čtvrtého Roellyho Winklaara, který jako by s nabitým programem posledních týdnů začal ztrácet něco ze svých detailů. Poslední místo v první pětici tentokrát obsadil William Bonac.


Výsledky Kuwait Pro 2016 - kulturistika mužů open:

  1. Mamdouh Elssbiay*
  2. Dexter Jackson
  3. Shawn Rhoden
  4. Roelly Winklaar
  5. William Bonac
  6. Nathan Sylvester
  7. Victor Martinez
  8. Ben Pakulski
  9. Joshua Lenartowicz
  10. Akim Williams
  11. Brandon Curry
  12. Khalid Almohsinawi

* kvalifikace na Mr. Olympia 2017


Kuwait Pro 2016 - fotografie


Kuwait Pro 2016 - záznam části semifinále

Your Website Title


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 29. září 2016:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2016 1.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2016 2.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2016 3.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2016 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2016 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - žebříček k 29. září 2016:

p. jméno stát body
1. Roelly Winklaar Curacao 7


Foto:
www.instagram.com/o2_gyms


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.09.19:29bob79 - Taky doufám že ovládne Prahu Dex.určitě je na něj hezčí po..+1
30.09.09:32koudy. - Já věřím, že Prahu ovládne opět Dexter.
30.09.08:53deiw - Právě, je to to třeba potvrdit i v Praze (i když Ameriku m..
29.09.23:47Pr!nc - Jsem rád, že to vidím stejně jako borci níže.*2* Ještě zo..
29.09.23:36Turakam - No hurá, verím, že v Prahe potvrdí a rozhodcovia si konečn..+1
29.09.21:51Zodiak411 - Jsem velice nadšený! Ramymu jsem to moc přál a snad zaválí..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra