Reklama:

CrossFit: Češi závodili na Swiss Alpine Battle s vítězem CrossFit Games 2016!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

O víkendu 17. - 18. září 2016 se v městečku Villars-sur-Ollon v samém srdci švýcarských Alp uskutečnila velká a více než vydařená soutěž týmů. Startovali zde jak smíšené dvojice muž a žena, tak čistě mužské dvojky. Celkem závodilo 260 týmů z 16 zemí světa. Konkurence byla neskutečná. Startoval tu dokonce i letošní vítěz soutěže Reebok CrossFit Games a současný nositel titulu "The Fittest on Earth" Mathew Fraser. Loni zde tento vynikající atlet startoval s prvotřídní atletkou Games Brook Ence, letos si sem přijel se svou přítelkyní zasoutěžit hlavně kvůli zábavě a divákům. A ti, jak nám prozradil český účastník Filip Trojovský, si přišli na své. Matt totiž musel častokrát odjet 70 - 80 % workoutu.

O brutální našlapanosti alpského závodu z hlediska konkurence leccos napoví letmé seznámení s nejúspěšnějšími týmy akce. První místo ve smíšených týmech vybojovala Kari Pearce, pátá na letošních Games, ve dvojici s Elijahem Muhammadem, kterému patřila na Games 2016 šestnáctá příčka. Druhý tým CrossFit YAS byl na Games 2016 v soutěži týmů třetí. Mužskou polovinou třetí nejlepší smíšené dvojice závodu Swiss Alpine Battle byl Adrian Mundwiler, 34. v celkovém pořadí letošních Games. Špičkoví atleti bojovali i v čistě mužských týmech. Nejlepší mužská dvojice závodu byla složena z atletů z Regionals, stejně jako třetí tým celkového žebříčku mužských dvojic. Čtyři týmy, které do Villars-sur-Ollon dorazily z Česka, měly tedy doslova hvězdnou společnost.

Čeští účastníci Swiss Alpine Battle 2016 Filip Trojovský a Michal Mička už tento závod absolvovali loni ve společném týmu, pro letošek se ale oba borci rozhodli, že si do dvojice pozvou mladou talentovanou krev z jejich gymu. Michal Mička se dal dohromady s Martinem Czakanem a vytvořili soutěžní dvojici s názvem Team Superior 14. Filip Trojovský spojil síly s Jiřím Humlem, svůj tým zaštítili názvem Superior 14 Destiny. Dalšími dvěma českými týmy startujícími na švýcarském závodu byly Ultimate Fitness a Ultimate Fitness 2 z Olomouce. První tým tvořili Jakub Bouček a Pavel Novotný, druhý pak David Stroupek a Renato Concolino. Pátý startující český tým s názvem Ruthless byl dvojicí smíšenou, v něm bojovali bok po boku Michaela Palová a Jan Hanák.

Nejlepšího výsledku z českých účastníků dosáhl tým Ultimate Fitness 2, kterému se podařilo získat skvělé 10. místo! Na 16. příčce se umístil jejich bratrský tým Ultimate Fitness. Team Superior 14 si vybojoval 19. příčku, tým Ruthless 20. příčku a dvojice Superior 14 Destiny si zapsala 30. příčku celkového pořadí.

"Byl to neskutečný závod, který byl dotažený do nejmenšího detailu," pochvaluje si závod člen týmu Superior 14 Destiny Filip Trojovský. "Hodnotím ho jako to nejlepší, co jsem viděl - od organizace, která běžela jako švýcarské hodinky, přes vybavení (Xenios USA), WODy (byly komplexní, zajímavé, logické, nepřekombinované, klasický CrossFit), zázemí, až po závodníky (mnoho atletů z Games a Regionals)." Na závěr ještě český atlet s pocitem triumfu prozrazuje, jakou další radost mu soutěž Swiss Alpine Battle 2016 přinesla: "Kdo může říct, že porazil Matta Frasera s titulem "The Fittest Man on Earth" ve workoutu? Filip Trojovský a Michal Mička ano!"

Poděkování za informace z místa dění patří Filipu Trojovskému, jednomu z českých účastníků soutěže Swiss Alpine Battle 2016.


Záznam 1. WODu na Swiss Alpine Battle 2016


Nejlepší týmy Swiss Alpine Battle 2016

dvojice mužů
pořadí název týmu
1. Almost There
2. Team Power Factory
3. The Unit Men

smíšené dvojice
pořadí název týmu
1. Chocolate Milk
2. Crossfit Yas
3. Team ZeroPointLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJak dopadl prestižní World´s Stronges...
Smile04 (11:32) • no v ramci moznosti podrobnejsi info sem nenasel a bylo to tam i velmi rychle pridavane...
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Negr86 (09:18) • Proč by mela delat víc opakování? Delá to co je potreba pro tuhle krásnou postavu.
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Milan A. (21:03) • Můj komentář odpovídá na post Cornera nížeji, vložil jsem ho špatně.
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Milan A. (21:02) • Tahle teorie o tom, že holky bikini nemakají (a že to na fb vidim třeba každou chvíli),...
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
novisss (20:50) • bohužel taková je doba..nejhorší je, že se do týhle pseudokategorie cpe strašně moc hol...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra