Reklama:

Mr. Olympia 2016:
jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2016
Pátek byl v americkém Las Vegas, kde se ve dnech 15. až 18. září koná letošní ročník Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera, vyhrazen nejenom semifinálovým a finálovým bojům účastnic Fitness Olympia a Bikini Olympia, ale také prejudgingu kulturistů, kteří si v uplynulých měsících vydobyli právo závodit na Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown 2016. Jak si v semifinále vedli Lukáš Osladil, Vojtěch Koritenský a Andrej Mozoláni a jak se vydařil comeback legendárnímu Kevinu Levronemu?


Mr. Olympia 2016


Semifinálová vyvolávání:
1.Winklaar, Bonac, Jackson, Rhoden, Heath, Elssbiay
2.McMillan, McCarver, Lenartowicz, Elssbiay, Bonac, Winklaar
3.Martinez, Sylvester, Lenartowicz, McCarver, Compton
4.Pakulski, Williams, Kuclo, Levrone, Martinez, Sylvester
5.Curry, Levrone, Lockett, Osladil
6.Heath, Jackson, Elssbiay, Rhoden, Bonac, Winklaar
7.McMillan, Winklaar, Bonac, Lenartowicz, Elssbiay

Do semifinále dvaapadesátého ročníku Mr. Olympia zasáhlo devatenáct kulturistů. Chyběl mezi nimi Fred Smalls, jenž účast na soutěži, která svou historii píše už od roku 1965, musel na poslední chvíli zrušit kvůli nemoci. Nezúčastnil se ani Dennis Wolf, který se v těchto týdnech zvolna propracovává zpět k bývalým objemům, které ztratil po letošní operaci krční páteře.

Jako první na pódium nastoupil Victor Martinez, jenž bezesporu patří k nejvýraznějším osobnostem profesionální kulturistiky nového milénia. Se vší úctou ke zmíněnému šampiónovi Arnold Classic z roku 2007, letos se ale více čekalo na vystoupení jiných borců. K takovým patří i pouze pětadvacetiletý Dallas McCarver, jemuž před závody někteří dokonce věřili na umístění v první šestici. Po prejudgingu je téměř jisté, že ho 183 cm vysoký Američan letos zatím ještě nevybojuje. Na pódium proti loňské sezóně sice přinesl výrazně vylepšené objemy, ale určité rezervy ve finální dotaženosti a zejména v rozvoji zad jej do nejužší špičky v tuto chvíli ještě nepustí.

Bezprostředně po McCarverovi svou cestu letošní Olympií začal Lukáš Osladil, který představuje jednoho z šesti nováčků soutěže. Český profík na pódiu ukázal, že na tiskové konferenci nikterak nepřeháněl, když se zmínil, že nabral několik dalších kilogramů svalové hmoty. Zlepšení byla v semifinále patrná, stejně jako dobré vyrýsování. Od optimální formy šestatřicetiletého kulturistu dělila jen o něco lepší ostrost.


Nepřehlédněte:

Foto: Vojtěch Koritenský
vs. Andrej Mozoláni

Foto: semifinále Olympia 212 Showdown

Foto: semifinále Olympia 212 Showdown


Pozoruhodnou proměnu proti svému loňskému vystoupení na Olympii předvedl Mamdouh Elssbiay. Ten letos nezávodí zdaleka tak mohutný, jako u něj dosud bylo zvykem, zato však konečně dokázal na pódium nastoupit ve formě, a to prozatím jednoznačně životní. Nelze asi přesně určit, zda poměrně citelná ztráta celkových objemů byla u Mamdouha cílená a je tak daní za lepší fazónu, anebo zda je dána zkrátka tím, že Elssbiay nedokázal získat zpět všechny objemy ztracené v souvislosti s operací kýly z přelomu roku. Faktem ale je, že s nově nabytým napruhováním, dosud neviděnou separací a detaily egyptský kulturista ztratil část svého "wow" faktoru.

Dalším borcem, který na pódiu po právu poutal pozornost, se v semifinále stal William Bonac. Beze zbytku naplnil předsoutěžní sliby o tom, že zaznamenal zlepšení po stránce připravenosti i objemů, pro své vystoupení na Mr. Olympia si nachystal životní fazónu. Jak další průběh soutěže naznačil, díky své formě si v Las Vegas jde také pro svůj životní výsledek.

Shawn Rhoden na každé soutěži dokazuje, že představuje borce s výjimečnou genetickou výbavou a stavbou těla. Po semifinále má díky tomu, ale i díky své připravenosti, na dosah další umístění v nejlepší trojici. V té takřka jistě nebude chybět ani šestačtyřicetiletý Dexter Jackson, který stále disponuje kompletní postavou, což je v jeho věku obdivuhodné.

Po Jacksonovi se v záři reflektorů po třináctileté soutěžní odmlce objevil Kevin Levrone, jehož s Dexterem pojí již vzpomínky na společné souboje, které na Mr. Olympia absolvovali v letech 1999 až 2003. Kevin pomalu nakráčel doprostřed pódia a zaujal první pózu. Bylo vidět, čeho se mnozí v souvislosti s jeho návratem k závodění obávali. Jeho stehna jsou příliš poddimenzovaná na to, aby nekazila dojem z celé postavy. Odpověď na otázku, která se v posledních týdnech vznášela ve vzduchu, je po semifinále jasná. Levrone se s dnešními borci měřit nemůže. Pět měsíců přípravy mu nestačilo na to, aby se dostal do konkurenceschopné formy. Nedá se ubránit dojmu, že na jeho opravdový comeback už je zkrátka příliš pozdě. Na to, jak dlouho byl pryč, a s přihlédnutím k tomu, že se už řadí k padesátníkům, byl sice stále dobrý, ale pokud budou rozhodčí spravedliví, musí skončit na posledním místě.

Po Kevinovi pódium již patřilo úřadujícímu šampiónovi Philu Heathovi. Ještě než došlo na porovnávání a vyvolávání, začalo být zřejmé, že si tento šestatřicetiletý borec jde pro svůj šestý titul. Bezkonkurenční plasticita svalů, výjimečný trojdimenzionální dojem z jeho postavy, vylepšené kvadricepsy, tvrdé vysekané hýždě a famózní hamstringy z boku představují něco, s čím si letos Philovi soupeři zřejmě nebudou schopní poradit. Pokud za necelých čtyřiadvacet hodin nebude v rukou držet svou šestou sošku Sandowa, bude to nejenom překvapivý výsledek, ale letos zřejmě také nespravedlivý.

Po porovnáváních podle startovních čísel přišla na řadu semifinálová vyvolávání. V prvním, které na soutěžích v kulturistice většinou rozhoduje o šancích závodníků na dobrý výsledek, kromě Heatha nechyběli Roelly Winklaar, Dexter Jackson, Shawn Rhoden, Mamdouh Elssbiay a William Bonac, kteří si mezi sebe s největší pravděpodobností rozdělí umístění v první šestici. Kevin Levrone poprvé dostal příležitost ve čtvrtém vyvolávání, ve kterém pózoval po boku Bena Pakulskiho, Akima Williamse, Steva Kucla, Victora Martineze a Nathana Sylvestera. Objevil se i v pátém vyvolávání vedle Lukáše Osladila, Brandona Curryho a Michaela Locketta. Žádného ze svých dnešních soupeřů ale reálně porazit nemůže.


Olympia 212 Showdown 2016


Semifinálová vyvolávání:
1.Ashkanani, Henry, Raymond, Yamagishi, Lewis, Correa
2.Cisternino, Dixon, Yamagishi, Correa, Cambronero, Clarida, Henry, Rockel
3.Cambronero, Clarida, al Haddad, Delev, Rivera, Dugdale
4.Ho, Mozoláni, Rivera, Koritenský
5.Raymond, Lewis, Ashkanani

Profesionálové z kategorie do 212 liber letos poprvé v historii už během prejudgingu dostali prostor na hlavním pódiu Olympia Weekendu v Orleans Areně (vloni ještě semifinále absolvovali v prostorách Las Vegas Convention Center, které pravidelně hostí sportovní veletrh Olympia Expo). K soutěži z přihlášených závodníků nakonec nepřicestoval íránský profesionální nováček Babak Akbarnia, jenž od úřadů získal vízum natolik pozdě, že mu cestovní pas nedorazil zpět dostatečně včas na to, aby mohl do Las Vegas odletět.

Bez zmíněného svěřence trenéra Dennise Jamese tak startovní pole Olympia 212 Showdown 2016 čítalo osmnáct jmen. První semifinálové vyvolávání naznačilo, že o přední příčky kromě obhájce titulu Jamese "Flexe" Lewise budou bojovat také Ahmad Ashkanani, David Henry, Jose Raymond, Hidetada Yamagishi a Eduardo Correa. Vojtěch Koritenský s Andrejem Mozolánim při svém prvním startu na Olympii sváděli ve čtvrtém vyvolávání s Marcem Riverou a Kimem Junem Hoem souboj o poslední volné místo v první patnáctce.

Závěrečné vyvolávání první poloviny soutěže pak mezi největší hvězdy lehčí váhy katapultovalo Ahmada Ashkananiho z Kuvajtu. Vítěz letošního PBW Tampa Pro zde při svém teprve druhém startu mezi profesionály bojoval o některou z medailí s Jamesem "Flexem" Lewisem a Josem Raymondem. Jaké výsledky soutěž přinese, bude jasné za necelých čtyřiadvacet hodin, kdy za námi již bude finále.


Vojtěch Koritenský a Andrej Mozoláni v semifinále Olympia 212 Showdown 2016


Vojtěch Koritenský vs. Andrej Mozoláni
- souboj v semifinále Olympia 212 Showdown 2016

  • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


Další semifinálové boje na Olympia 212 Showdown 2016

  • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


Semifinálové boje na Mr. Olympia 2016

  • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde a zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.09.22:05noFATE.cz - Přesně jak píše bystri14, Turakamovi se asi Phil jednou za..
17.09.21:23Mikuc - Vzal to jako dobrou příležitost se po čase zviditelnit, na..+2
17.09.19:25Deny01 - Will je skvělej a taky bych mu to přál, ale pochybuju: ..
17.09.18:09kulturistikabb - Akim je to objemný pretekár. Niekedy mu víde forma inokedy..+1
17.09.17:33kulturistikabb - Cedric krásna postava. Jeho telo sa dá prirovnať k starej ..+1
17.09.16:44gresini - sorry - přehlédl jsem se - ta zpráva je pro archu!!
17.09.16:35kulturistikabb - Phil ako nastúpil sa my páčil ale potom pri pózovaní časom..+1
17.09.16:33eSko - Nikdy jsem moc Heathovi nefandil, protože na mě působí tak..
17.09.16:22willy666 - ked prajes Phillovi 2 miesto tak komu prajes prve?? trosku..+2
17.09.16:15Pr!nc - Oprava: V tom 3. řádku má být Shawn Rhoden.
17.09.16:15Pr!nc - Heath asi vítěz, i když na konci ztratil ten lesk (DJ pořá..
17.09.16:13kulturistikabb - Takýto katastrofálny prenos som už dlho nezažil. Fotky urč..
17.09.16:00Barry_Lyndon - Hlavně by musel být z USA, pak by byl jasnej...+3
17.09.15:54DiamonD123 - Říkal jsem to už minulej rok a říkám to i tenhle. Tak jak ..+2
17.09.15:46m1ro - Nejvetsi prekvapeni pro me urcite Winklaar. Opravdu brutal..
17.09.15:10Archa - Kai Green chybí na Olympii proto, že měl nehodu při cestě ..+8
17.09.15:07K-Levrone - Mě to ale sere, byl jedním zmála kdo dokáže Heatha porazit-2
17.09.15:07neal... - Kdo tě sere??? :D +1
17.09.15:07Tifosi - Tak Bonaca bych videl klidne jako druheho po semifinale, j..+2
17.09.15:06LaFontaine - Kai prostě nechtěl soutěžit na Olympii.+5
17.09.14:57K-Levrone - Může mi někdo sakra říct jaktože na Olympii letos zase chy..-1
17.09.14:49Deadlift - Pro mě do dlouhé době zajímavá soutěž. Přiznávám, že i dík..+4
17.09.14:41Arnold Strong - a co říkáte na Rockela -neměl by už radši ukončit karieru +1
17.09.14:34Freimen - Myslím si, že se nejednalo o hysterické výlevy, ale o naiv..+3
17.09.14:33Č174 - Roelly neskutečný maso. Bonac krásny, komplexní a neuvěřit..
17.09.14:23bystri14 - A ještě předpokládám, že v tvým světě IFBB zakázala Kaiovi..+1
17.09.13:58Tom.K. - Tak je to přesně jak jsem říkal. Kalhoty dole a je hotovo ..+1
17.09.13:05thoth - No, řekl bych, že už je víceméně jasné, že Ramy nikdy Mr. ..+2
17.09.12:33Seazer - Já zas marně hledám ten článek `Phil Heath nemá proti Levr..-1
17.09.12:26Turakam - 1. neviem, to sa ozaj v súčasnej dobe nenájde niekto/spolo..-1
17.09.11:03phibo - Kde jen jsou hysterické výlevy místních znalců, pro které ..
17.09.10:39willy666 - vychutnat...
17.09.10:38willy666 - absolutne s tebou suhlasim, ta kamera bola TOTALNE amaters..
17.09.10:27Barry_Lyndon - Tak jsem to viděl celé, a musím říct, že režisér přenosu m..+4
17.09.10:09amoresPE - U Andreja forma nevysla podla predstav, zda sa byt hladky ..
17.09.09:53ivanek7767 - https://www.youtube.com/watch?v=UWKDR5YaT6s
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: neskutečná osmiměsíční proměna...
Arnold Strong (09:53) • Co mel za zraneni?jinak proměna klobouk dolů
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
jr.e (14:29) • V popisování pravá a levá strana asi velká chyba že.?..nemělo to být obráceně.?..:) Na...
magazínTereza Luchesi - jak na stojku
havlic (13:32) • jako klidně jsem pro, aby se na ronnie dělaly i tyhle navody, rozhodně to tu má vedle č...
magazínTipovací soutěž 2019 - konečné pořadí
Pekami (08:54) • No... co na to říct. Gratulace vítězům :) Parádní výhry.
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
plynar (02:49) • Na pravo krásna zdravo vyzerajúca slečna s príťažlivými ideálnymi ženskými krivkami.. n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra