Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

CrossFit: České barvy na Spanish Throwdown 2016 zastupoval Jan Peršín

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jan Peršín je absolventem CrossFit L1 semináře v Basileji a jako trenér působí v ostravském gymu CrossFit Colliery. Vedle své trenérské činnosti se ovšem snaží neustále pracovat i na tom, aby byl také lepším atletem. Účinky svých tréninkových metod si naostro vyzkoušel na crossfitových závodech Spanish Throwdown v Madridu.

Soutěž Spanish Throwdown se konala v Madridu. Viděl jsi něco z jeho zajímavostí? Jak se ti město líbilo?

Do Madridu jsem se chtěl vždycky podívat, proto když jsem viděl, kde se throwdown koná, neváhal jsem s přihlášením do kvalifikace. Madrid je pěkné město s velkým množstvím památek. Takový ten nádech velkoměsta na vás dýchne hned, jak se blížíte centru města. Co se týká místa konání samotného závodu, uskutečnil se ve sportovním komplexu nedaleko čtvrti Vallecas. Tento sportovní komplex skýtal vše, co k pořádání takto velkých závodů organizátor potřebuje. Od padesátimetrového bazénu přes hřiště s umělou trávou až po atletický ovál.

Účastnili se závodu i nějací další Češi?

Z Čechů jsem závodil sám. V mužské elite kategorii byl ještě Jojo Porubský ze Slovenska.

Jak fungovala organizace? Byl jsi spokojený se zázemím, servisem, informacemi pro závodníky atd.?

Co se organizace týká, musím říct, že vše šlapalo jako hodinky. Seděly stanovené časy heatů, každý atlet se tak mohl na start svého heatu připravit dle potřeby. Jediné, co jsem tam postrádal, byla televize s napojením na aktuální leaderboard.

Jak tobě osobně sedělo složení WODů a jak povedené dle tvého názoru workouty byly?

Workouty byly sestavené, dle mého názoru, dobře. Byly komplexní a prověřily každého atleta ze všech možných stran připravenosti. Mně osobně nejvíce sedl workout číslo 4, kde bylo úkolem co nejrychleji odjet:

21-15-9

  • assault bike calories
  • thrusters 45kg
  • toes to bars

Měl jsi tam někoho, s kým jsi na tom byl podobně, takže jsi závodil proti němu?

Nikoho, proti komu bych vyloženě závodil, jsem tam neměl. Soustředil jsem se jen na sebe, mým hlavním cílem bylo poměřit síly s atlety na jednom z největších eventů v Evropě.

Trápilo vás při soutěži vedro?

Horko bylo velké. Přes poledne se teplota vyšplhala až někam ke 35 stupňům. Pro mě to byla dobrá průprava na závody na Kypru, kde bude panovat podobné peklo.

Jaké máš celkové pocity ze závodu? Jel bys tam znovu?

Pocity ze závodu mám velmi dobré. Rád se poměřuji s nejlepšími atlety v Evropě a mým cílem je se zúčastnit všech velkých eventů v Evropě. Pokud to okolnosti dovolí, rád bych jel na Spanish Throwdown za rok znovu.

Jaké jsou tvoje další soutěžní plány?

Do konce roku mám v plánu ještě dva závody. Ten nejbližší je Cyprus Throwdown, kde budu startovat již druhým rokem. Závod se bude konat první víkend v říjnu.


Foto: Stefan Drgon


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra