Reklama:

Nejlepší nealko Cuba Libre,
jaké jste kdy pili

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Instantní BCAA aminokyseliny s L-glutaminem a L-argininem Instant Amino Fair Power značky Survival jsou nově dostupné již v sedmi příchutích! Tou nejnovější je Cuba Libre, tzn. cola s citrónem, která Vás přesvědčí, že i "colové" instantní aminokyseliny mohou chutnat jako skutečná čerstvě otevřená cola! Přečtěte si níže vše o složení, použitých barvivech a sladidlech i dalších vlastnostech aminokyselin, které se právem řadí k nejprodávanějším v České republice!

Perfektní a zároveň "odhalené" složení

Podíváte-li se na složení našich aminokyselin, stejně jako u řady jiných produktů Survival i zde najdete přesná procentuelní zastoupení jednotlivých základních složek. Přesně tak víte, jaký produkt používáte.

Instant Amino Fair Power obsahují fermentací vyrobené BCAA aminokyseliny v poměru 2:1:1, dále pak 2 díly (celkem 24 % celého obsahu!) L-glutaminu a 1 díl L-arginin alfaketoglutarátu. V tabulce nutričních hodnot pak samozřejmě najdete i obsah čistého L-argininu.

BCAA aminokyseliny jsou jedním z nejvyhledávanějších doplňků sportovní výživy pro všechny sportovce, kteří usilují o lepší a rychlejší regeneraci, lepší svalové výkony, ale také lepší růst svalové hmoty. L-glutamin je aminokyselinou, kterou řada sportovců užívá samostatně "navíc" nad rámec svého suplementačního plánu, a to mimo jiné i pro zlepšení regenerace, ale také obranyschopnosti organismu a zlepšení tréninkových pokroků. L-arginin je aminokyselinou, která je základem populárních předtréninkových NO suplementů, stimuluje produkci oxidu dusnatého, čímž umožňuje lepší zásobení svalů živinami. Spojením všech zmíněných aminokyselin do jediného produktu získáváte suplement, který má využití pro sportovce všech zaměření - od silových sportů, jako je kulturistika či silový trojboj, přes silově-vytrvalostní disciplíny až po sporty vyloženě vytrvalostní, jako jsou například cyklistika či dálkový běh.

Jen přírodní barviva

V nové příchuti Cuba Libre jsme použili výhradně přírodní barvivo karamel. Ten se sice nerozpouští tak rychle jako barviva syntetická, je to ale jen malá cena za to, že výsledný produkt umělá barviva obsahovat nemusí! Ani jiné příchutě nejsou pozadu, využívají totiž buď přírodní karoteny nebo extrakt z červené řepy.

Sladidla nezadržující vodu

Patříte-li mezi sportovce, kteří hledí na obsah přídatných látek v doplňcích sportovní výživy, potěší Vás, že Instant Amino Fair Power obsahují jen sukralózu a přírodní steviol-glykosidy, tzn. dvě v současnosti nejlepší varianty sladidel, které mají navíc ten benefit, že nezadržují v organismu vodu. To výsledný produkt předurčuje k použití třeba i v závěrečných fázích předsoutěžních diet.

Skutečně instantní

Přihodilo se Vám už někdy, že jste si koupili "instantní" aminokyseliny, ale ony se ve vodě ne a ne rozpustit? To se Vám u Instant Amino Fair Power nestane, stačí dát do skleničky chladnou vodu, přisypat aminokyseliny, několikrát zamíchat lžičkou či vidličkou a vše je krásně rozpuštěno! Snad jen přírodní karamel v příchuti Cuba Libre "odolává" o pár vteřin déle, to je ale jen malá cena za to, že jsme jej nenahradili sice levnějším a snadno rozpustným, ale pro lidské tělo ne zrovna ideálním barvivem syntetickým.

Kdy používat a jak dávkovat

Dávkování volných aminokyselin je výrazně individuální záležitostí, níže uvedené možnosti jsou tedy jen základem, od kterého se skutečné dávkování může odvíjet.

  • Pro silové sporty (kulturistika, silový trojboj) můžete zařadit denně několik dávek - jednu dávku (dle vaší váhy 1 - 2 odměrky) cca 20 minut před tréninkem, další (opět 1 - 2 odměrky) je možné použít i v průběhu tréninku. Také je možné použití třetí dávky bezprostředně po tréninku, to ale jen v případě, že ve stejnou chvíli nezařazujete přece jen vhodnější komplexní protein - například Ultra Speed 80 Fair Power.

  • V redukčních programech, kdy je Vaším cílem ochrana stávající svalové hmoty, zařazujte vždy 1 - 2 odměrky 20 minut před tréninkem.

  • Pro silově-vytrvalostní sporty (fotbal, lední hokej, pozemní hokej, rugby aj.) i ryze vytrvalostní sporty (triatlon, cyklistika, dálkový běh) používejte BCAA obdobně. Dávky můžete zařadit po tréninku, ale také před tréninkem nebo používat (např. v kombinaci s nápojem obohaceným o minerály) i v průběhu tréninku jako součást pitného režimu.

Tipy a triky

  • Instantní aminokyseliny si můžete namíchat do lahve a upíjet v průběhu tréninku, jejich příprava dopředu, než je budete používat, neubírá nic z jejich následné využitelnosti pro lidský organismus (což je rozdíl např. v porovnání s produkty obsahujícími některé druhy kreatinu, které se musí připravit a ihned vypít).

  • Pro přípravu je vždy lepší použít chladnou vodu, máte-li po ruce dokonce i led, určitě jej někdy vyzkoušejte přidat! Zvlášť Cuba Libre s ledem je opravdový chuťový zážitek!

  • Hrajte si s poměrem ředění. Jak píšeme v popisu produktu, chcete-li plnější a sladší chuť, použijte jednu odměrku na třeba jen 200 ml vody. Preferujete-li naopak chuť méně výraznou, použijte 300 ml vody nebo třeba i o kousek více.

Hrajeme Fair

Survival je značkou, která si zakládá na nejvyšší možné kvalitě. A právě slovo "kvalita" pro nás není jen prázdným pojmem. Kvalitní (a úměrně tomu drahé) suroviny BCAA aminokyselin, L-glutaminu a L-argininu v tomto produktu garantují jeho perfektní rozpustnost i využitelnost. Přírodní barviva berou maximální ohled na Vaše zdraví. To vše je podložené i laboratorními rozbory. Vyrábět sportovní výživu nás baví. Těší nás vidět ji používat špičkové sportovce z nejrůznějších odvětví i normální kluky i holky z posiloven. Nic před Vámi neskrýváme. Hrajeme Fair.


Mgr. Pavel Provázek
majitel značky Survival


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článek.Jméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra