Reklama:
500ml BCAA od Nutrendu zdarma
Rozdáváme 500ml BCAA od Nutrendu zdarma, zbývá pár kusů! Více zde.

Olympia report Andreje
Mozolániho: přípravy na cestu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

[Text: Ľubomír Chochula] Dva dny před oficiálním začátkem Olympia Weekendu absolvoval slovenský profesionální kulturista Andrej Mozoláni, který si vybojoval účast na Mr. Olympia v kategorii do 212 liber, společný trénink s Tomášem Tabačiarem ve svém Mozolani Fitness Clubu v Žilině.

Poslední trénink

V pondělí 12. září ráno se několik minut před osmou hodinou zpoza paneláků vynořuje dvojice kulturistů - Andrej Mozoláni a Tomáš Tabačiar. Kráčejí vedle sebe a míří do fitness centra na žilinském sídlišti Hájik (mimochodem, Andrej Mozoláni vlastní v Žilině tři fitka). "Před svým profesionálním debutem, který jsem absolvoval na Aljašce, jsem měl poslední trénink také v tomto zařízení na Hájiku. Už z toho dělám tradici, takže jsme znovu tady a jdeme do toho."

Nejdříve rozcvička, strečink, trocha kardia a pak 45minutový silový trénink prsou a zad v pumpovací formě na prokrvení svalů. Je to jejich dvacátá společná tréninková jednotka a stihli to za deset dní. "S mým sparingpartnerem Tomášem Tabačiarem jsme se navzájem tak vyhecovali, že jedeme stále nadoraz ve zničujícím tempu i tehdy, když už nemůžeme," říká Andrej Mozoláni. "Účast na Olympii je pro mě obrovskou motivací. Přinutil jsem se jít do extrému v trénincích a stravě. Není to jednoduché, protože přípravu tahám již od února tohoto roku, což je sedm měsíců bez přestávky. Obával jsem se, jestli to zvládnu, ale tělo reaguje dobře. Cítím se relativně fajn, samozřejmě se již projevuje únava, ale tak to v přípravě chodí."

Po skončení tréninku následuje pózování. Je vidět, že forma ještě není stoprocentní, ale jde to dobrým směrem, to platí o obou borcích. Blíže k soutěži má Andrej Mozoláni, pro kterého bude dnem "D" pátek 16. září. "Udělám všechno pro to, abych formu vyladil a načasoval správně." Pózování se končí, Tomáš Tabačiar, který se připravuje na Arnold Classic Europe v Barceloně (23. - 25. září), odchází do své práce za klienty a Andrej Mozoláni se jde připravit na dlouhou cestu za moře.

Cesta za snem

Zúčastnit se Olympie, to je sen každého kulturisty. Andreji Mozolánimu se tento sen již zanedlouho splní. V úterý 13. září vyrazil půlhodinu po půlnoci ze Žiliny do Prahy. Z pražského letiště odletěl do Mnichova, odtud následovala cesta do Denveru, kde byl další přestup na let do Las Vegas. Cesta do cílové destinace i s přestupy z Prahy trvá cca 18 hodin.

"Připravil jsem si jídlo, které si beru s sebou - 1,6 kg uvařeného hovězího masa, 600 g krůtích prsou, 500 g rýže. Jelikož se do USA nesmí převážet žádné jídlo, ani potraviny, je otázkou, zda se mi podaří tento problém vyřešit tak úspěšně jako při mých předchozích cestách do Ameriky. Doufám, že ano. Bude třeba regulovat i příjem tekutin. V úterý musím vypít až 10 litrů vody, což je dvojnásobek toho, než bych přijal, kdybych neletěl, protože tělo ve vzduchu zadržuje tekutiny. Ve středu vypiji 4 litry, ve čtvrtek 1,5 litru a v pátek i sobotu už budu bez vody. Od neděle jsem zredukoval příjem sacharidů na polovinu, to znamená, že mám do 100 g denně a navýším je až ve středu odpoledne, kdy snížím příjem tekutin. Ve středu bych také rád v Las Vegas absolvoval ještě jeden trénink, aby se tělo po té cestě trochu rozhýbalo a prokrvilo."

Soutěžní cíle

Andrej Mozoláni

Andrej byl na Olympia Weekendu zatím jen v pozici diváka, nyní se poprvé v kariéře představí v Las Vegas na soutěžním pódiu. Po desetileté pauze se dokázal obdivuhodně vrátit, hned ve své první profesionální sezóně si vybojoval právo startovat mezi nejlepšími profesionály v kategorii kulturistiky do 212 liber.

"Už to, že jsem se kvalifikoval na Olympii, která je největší soutěží v našem sportu, je velkým úspěchem. Velmi si cením, že mohu startovat na těchto závodech, které jsou rozděleny do dvou částí. Na hlavním pódiu se v pátek uskuteční semifinále a v sobotu finále, ve kterém však vystoupí i semifinalisté. V přípravě jsem udělal maximum pro co nejlepší výsledek, ale až na soutěži se uvidí, na co to bude stačit a na kolik procent se mi podaří doladit formu. Vím, že to nebude snadné, ale jsem připraven na boj a nikomu nedám nic zadarmo. Kategorie do 212 liber je kvalitativně na vyšší úrovni, než tomu bylo dejme tomu před třemi lety. Netvrdím to proto, že teď jsem účastníkem Olympie i já, ale nasvědčuje tomu startovní listina. Vždyť do této kategorie se dokonce tlačí i závodníci, kteří dosáhli slušných výsledků i v open kategorii. Můj cíl? Představit se na Olympii v životní formě. Mluvit o medaili nebo umístění ve finálové pětce, to by byla utopie. K tomu, abych se mohl srovnávat s elitou, bych potřeboval cvičit ještě minimálně jeden rok. Velkým úspěchem bude, když porazím pár špičkových kulturistů. Pokusím se probojovat do TOP 10. Držte mi palce!"

Olympia Mozoláni Team

Čtenáři Ronnie.cz si budou moci v příštích dnech přečíst postřehy, dojmy a názory Andreje Mozolániho i členů jeho Olympia Mozoláni Teamu, ve kterém jsou: Anna Mozoláni (manželka), Milan Čížek (trenér), Josef Adlt (fotograf) a Michaela Kováčová s přítelem. "Na Olympii se setkáme i se skupinou z Eastlabs Teamu a Team-Andro. Budou tam lidé, které známe. Chceme si to užít a vychutnat," dodal Andrej Mozoláni.


Andrej Mozoláni před Olympia 212 Showdown 2016

Máte svůj tip na to, jak se Andrejovi Mozolánimu bude na Olympia 212 Showdown 2016 dařit?
Podělte se o něj v naší tipovací soutěži a hrajte tak o některou z cen dodaných společností Extrifit!


Zdroje:
www.youtube.com
www.mozolani.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.09.21:50senmut - no minule bol clanok o Levronem, Colemanovi,..tak tam bola..
14.09.18:55maxpoint97 - Já nevim, ale prostě se mi to pozování s lokty dopředu u F..
14.09.18:12senmut - Forma vypada byt super...mozno si dat pozor na farbu....ak..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: současná forma 128 kg vážícího...
ShDW (11:04) • Já osobně rozdíl pociťuji. Líp cítím předloktí a biceps.
magazínSKFČR Vás zve na předsoutěžní seminář...
LaFontaine (08:38) • Jednalo se skutečně o chybu, omlouváme se a děkujeme za upozornění.
magazínSKFČR Vás zve na předsoutěžní seminář...
fitdoll (06:46) • Nejedná se náhodou o chybu v kontaktní emailové adrese na p.Vacka? Aby se nám všem nevr...
magazínTréninkový videolog: Petr Šidlo (01/2...
diamond1234 (01:01) • Protože to je ektomorf jak vyšitej a má dlouhý končetiny . . .
magazínFoto: současná forma 128 kg vážícího...
william888 (00:42) • Je to `prachsprostý` blud podľa mňa ... Veď si to vyskúšaj sám a neuvidíš, nepocítiš ži...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra