Reklama:
Zbývá už jen 83 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Mé první závody (I.): Finální prezentace na pódiu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Pro dívky

Závody v lehčích formách kulturistiky jsou čím dál tím populárnější a ani mně se toto šílenství nevyhnulo. Bude tomu rok, co se připravuji na závody v kategorii bikiny fitness, na soutěžní prkna se poprvé postavím letos na podzim. Jistě každý, kdo nějakou dobu cvičí a má závodní ambice, ví, co vše příprava obnáší. Chce to velkou dávku motivace, trpělivosti a dostatek vůle vše zdárně dotáhnout do konce. Kupodivu i já jsem v sobě tyto vlastnosti našla (možná postupně vybudovala), a pokud vše bude probíhat, jak má, na podzim si splním jeden ze svých snů.

Tvrdé tréninky a strava jsou samozřejmě základ, nicméně neméně důležitou částí přípravy je také finální prezentace na pódiu. Můžete být sebepřipravenější, ale když to pak na pódiu neprodáte, můžete si zbytečně ubrat body či zhoršit konečný výsledek. A buďme upřímné, to ani jedna z nás po tolika měsících dřiny v posilovně opravdu nechceme. Je tedy potřeba to nepodcenit. Rozhodla jsem se proto sepsat menší sérii článků, které budou zaměřené na finální prezentaci na pódiu, abyste i Vy měly přehled, co vše je potřeba k tomu, abychom na pódiu působily sebevědomě a celkový dojem byl bezchybný.

Samozřejmě nebudu mluvit ze své zkušenosti, protože žádná není. :-) Ale ráda se s Vámi podělím o veškeré potřebné informace, které si v rámci přípravy zjišťuji, a budu se vždy snažit zapojit i pohled odborníků z oboru.

V každém článku Vás tedy seznámím s jednou z oblastí, které jsou pro finální prezentaci nezbytné. Kromě všech důležitých informací Vám také popíši, jak jsem danou věc řešila já, popř. přidám reference a tipy.


A jaké oblasti je tedy dobré při přípravě
bezchybné prezentace na pódiu nepodcenit?

Jak již bylo řečeno, v každém článku si projdeme jednotlivé oblasti zvlášť a více dopodrobna. Pro začátek uvádím základní přehled takových "must have" bezchybné prezentace, kterými se série článků bude zabývat. Jejich posloupnost je zde uváděna tak, jak jsem je postupně řešila s blížícím se termínem závodů já.

1. Boty

Ač se to nezdá, i takový detail jako boty může být pro prezentaci důležitý. Boty nejenže mají být krásné, mají podtrhnout vyrýsovanost vašich lýtek a hýždí, ale zároveň musí splňovat pravidla soutěže, která jsou stanovena. Je také nutné, aby Vám perfektně seděly. Přeci jen nechcete na pódiu působit nemotorně, jako když jdete na chůdách. U výběru bot není nutné hledat kompromis, stačí jen vědět, jak na to, a vybrat ty správné.

2. Plavky

Závodní plavky jsou důležitým prvkem, který velmi ovlivní Vaši prezentaci na pódiu. Zejména špatně zvolený střih plavek může celý výsledný dojem zničit. U kategorie bikiny fitness to platí dvojnásob. Je zde kladen velký důraz na dobře padnoucí horní i spodní díl plavek. Není pochyb, že kulturistika není levnou záležitostí, ale pokud byste na něčem neměly šetřit, pak jsou to právě plavky. Vyhledejte specialistu, který se výrobou plavek pro tyto kategorie zabývá. Nejenže bude znát pravidla, které plavky musí splňovat, bude Vám také schopen doporučit vhodný střih a barvu.

3. Závodní barvy

I barva může výsledný efekt pokazit, pokud zvolíte špatný odstín, nekvalitní barvu nebo ji prostě jen špatně nanesete. Může se Vám pak stát, že pod září reflektorů se barva rozteče a Vy předvádíte svoji formu jako velikonoční vajíčko. A to přeci nechcete. V článku zaměřeném na barvy Vám dám pár tipů, jakou barvu volit a jaké jsou všechny možnosti.

4. Úprava vlasů, nehtů, make-up

Tato oblast je pro celkový výsledek u bikin velmi podstatná. Je nutné nezapomínat na to, že z dálky make-up vypadá úplně jinak než zblízka. Výsledek pak navíc ještě dost ovlivní reflektory, které Vás osvětlují. Je tedy nutné make-up volit tak, aby byl výrazný a byl vidět až k panelu rozhodčích. Úprava vlasů Vám zase velmi ovlivňuje tvar obličeje. Je tedy dobré účes volit tak, aby to lichotilo celkovému dojmu.

5. Šperky

Detail, který však dotáhne prezentaci k dokonalosti. I šperky je však nutné volit s rozvahou, protože méně je někdy více.

6. Pózing a neverbální komunikace

Ač zde pózing uvádím jako poslední bod, je jedním z těch nejdůležitějších. Je to věc, která může konečný výsledek ovlivnit nejvíce. Můžete mít skvělou formu, ale pokud ji nedokážete prodat uvolněným pózingem a budete na pódiu působit jako tvrdé Y, makala jste zbytečně. Pokud přípravu nepodceníte, můžete díky správnému pózingu dokonce skrýt vaše nedostatky a naopak vyzdvihnout přednosti. V neposlední řadě je důležitá i mimika Vašeho obličeje a oční kontakt s porotci. Přednost prostě budou mít slečny s úsměvem, které budou vypadat sebevědomě a budou to umět prodat.

Pokračování již tento pátek!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra