Reklama:

Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2016: výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém Phoenixu se v sobotu 10. září odehrál druhý ročník soutěže Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships, která jako nové vrcholné klání ženského profesionálního bodybuildingu vloni nahradila Ms. Olympia. K účasti na soutěži se během posledních dvanácti měsíců kvalifikovalo osmnáct závodnic, k nimž přibyla i druhá žena Ms. Olympia z let 2013 a 2014 Alina Popa, která od pořadatelů získala speciální pozvání.


Semifinálová vyvolávání:
1.Martin, Bleck, Popa, Trevino
2.Trevino, Oriquen, Buck, Cross, Andersen
3.Cross, Andersen, Clark, Bello, Rayburn
4.Fuchs, Matta, Ottenad, Aivaliotis, Carolan
5.Turell, Matta, Ottenad, Aivaliotis, Carolan, Shipp
6.Martin, Bleck, Popa, Trevino


Šance nastoupit k závodům, na nichž kromě prestižního vítězství byly ve hře také ceny v celkové hodnotě převyšující 150.000 dolarů, se z nominovaných kulturistek rozhodla nevyužít pouze šestačtyřicetiletá Debi Laszewski. Po vzájemných neshodách s pořadateli se na soutěži neuskutečnil ani naznačovaný comeback desetinásobné vítězky Ms. Olympia Iris Kyle. Přes neúčast obou zmíněných osobností ženského profesionálního bodybuildingu klání nabídlo souboj špičkových kulturistek.

Ty nejlepší z nich jako tradičně dostaly příležitost v prvním semifinálovém vyvolávání, v němž se mezi Margie Martin obhajující loňské vítězství, Alinou Popou, Sheilou Bleck a Helle Trevino naplno rozvinul souboj o medailové příčky. Poté, kdy Helle Trevino jako jediná zůstala na pódiu i pro druhé vyvolávání, bylo už téměř jasné, že z boje o umístění v první trojici vypadla a na pomyslném stupni vítězů skončí Margie, Alina a Sheila.

V souboji žensky působících závodnic nakonec jasným způsobem zvítězila sedmatřicetiletá Margie Martin, která tak dokázala na svůj loňský úspěch navázat. Pomohly jí k tomu pěkné tvary, dobrá stavba těla, výborná stehna, která ještě zvýrazňovala její úzký pas, ale také velmi solidní forma. Za triumf Margie, která se řadí ke svěřenkyním trenéra Treye Hodge, patří šek na 50.000 dolarů. Před dům si může také zaparkovat již druhý Jeep v hodnotě 65.000 dolarů!

Druhé místo vybojovala vyváženou postavou disponující Sheila Bleck, Alina Popa se možná poněkud překvapivě na soutěži musela spokojit s "až" třetím místem. To, že na vítězku ani druhou závodnici v pořadí tentokrát nestačila nicméně jistě souvisí s tím, že pro ni nebylo snadné dostat se po dvou letech bez závodění do optimální formy, obzvláště když její soutěžní přestávka byla zaviněná hned dvojitým zraněním. Rumunská závodnice si pořádný kus smůly vybrala krátce po svém posledním startu na Olympii, kdy si během několika dnů přetrhla Achillovu šlachu a utrhla šlachu pravého bicepsu.

Za nakonec čtvrtou Dánkou Helle Trevino se k páté příčce probojovala již devětačtyřicetiletá vítězka Ms. Olympia z roku 2005 Yaxeni Oriquen, která si tak po loňském čtvrtém místě připsala další skvělý výsledek. Soutěž se naopak vůbec nevydařila Alaně Shipp. Kulturistka, která na Ms. Olympia 2014 i Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2015, dosáhla na umístění v první pětici, se tentokrát musela spokojit s děleným šestnáctým místem.


Výsledky Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2016:

  1. Margie Martin*
  2. Sheila Bleck
  3. Alina Popa
  4. Helle Trevino
  5. Yaxeni Oriquen
  6. Kim Buck
  7. Lisa Cross
  8. Irene Andersen
  9. Nancy Clark
  10. Maria Rita Bello
  11. Angela Rayburn
  12. Jacqueline Fuchs
  13. Isabelle Turell
  14. Silvia Matta
  15. Lora Ottenad
  16. Amanda Aivaliotis
  16. Laura Carolan
  16. Alana Shipp


Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2016 - fotografie


Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2016 - záznam semifinále

Your Website Title


Foto:
www.facebook.com
www.instagram.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.09.07:31jnerez - Super clanek. Video sice z dálky z hlediště ale bomba. Bud..
12.09.06:41jnerez - Fantastický formy!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 8 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra