Reklama:

CrossFit: Martin Štěpánek ve finále na GR1PS Venice Games 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jesolo je italské město, které je od Benátek vzdáleno jen co by kamenem dohodil a zbytek doplaval, a tak si mohli organizátoři crossfitové soutěže konané na jesolské pláži dovolit pojmenovat svou akci GR1PS Venice Games. A jelikož ať se vrtnete ve světě kamkoli, všude potkáte Čechy, nebylo tomu jinak ani v Jesolu. Otestovat si svou výkonnost a užít si krátkou rodinnou dovolenou sem přijel Martin Štěpánek, crossfitový atlet, majitel gymu CrossFit Hradec Králové a pořadatel řady crossfitových soutěží v Čechách.

Martin zamířil na soutěž do ciziny určitě i kvůli prožitku. Nejspíš se těšil na moře, na to, že poměří síly s cizími atlety, uvidí nové tváře, ochutná, jestli jsou italské workouty tak skvělé jako jejich kulinářský um... Jenže ouha. Jižanská povaha, která nikam nespěchá a všechno má na háku, připravila českému atletovi zřejmě trochu jiný zážitek, než očekával. Ale popořádku.

Do prvního WODu nastoupil český závodník natěšen a namotivován. Popral se s běháním v písku i s přeskoky přes bednu, kde mohl litovat snad jen jednoho neuznaného opakování, které ho stálo několik míst. Druhý workout s handstand push-ups zvládl atlet také ke své poměrné spokojenosti, ovšem třetí mu přinesl nečekanou komplikaci. "Poprvé v životě jsem seděl na GHD (glute ham developer) a nevešly se mi tam nohy! Měl jsem opravdu problém tam ty svoje nárty a chodidla vměstnat. Ve druhém kole jsem dělal 15 opakování k jedné straně, protože pravá noha se tam prostě nezvládla dobře zaháknout," popisuje český závodník svou zkušenost s posilovací lavicí GHD.

Čtvrtý WOD končil Martinův heat až v půl desáté večer, takže únava kulminovala. Kombinace shybů, hang power cleanů a cviku shoulder to overhead mu navíc odvařila úchop dřív, než by si přál, přesto byl odhodlaný jít do pátého workoutu naplno a dostat se do finále. "Moje taktika je jasná - nechám tam duši," hlásil Martin v průběhu boje o postup.

Martin si svůj cíl splnil, do finále se dostal, ale záhy ze závodu odstoupil. Proč? "Finále se skládalo ze dvou workoutů a já po prvním z nich účast ukončil. Už jsem necítil motivaci pokračovat. Bodově už jsem nemohl nic změnit a hlava mi prostě řekla, že srandy už bylo dost. Byl jsem na place v sobotu od 7:00 do 21:30, v neděli od 8:00 a můj poslední heat vycházel po několika skluzech na cca 20:30. Nejsem vázaný na sponzory, dělám to pro sebe. A tam mi přišlo lepší jít se dobře najíst a pořádně vyspat, protože předcházející dvě noci bylo v kempu pěkně veselo (bouře, liják)." Nejen časová náročnost a dlouhé časové skluzy zavinily, že český atlet nenašel dost motivace pro dokončení soutěže. Přispěla k tomu i další negativa. "Nelíbila se mi jednotvárnost, navíc mohou workouty v délce 1,5 - 5 minut komplexně prověřit závodníky? Další detaily, které právě neudělaly dojem, bylo 3x zařazení shybů, neproveditelnost cviků a následné rychloopravy WODů... Ale nikdo není dokonalý, že?" snažil se Martin přimhouřit oko nad chybami pořadatelů.

Martina Štěpánka už zřejmě v Itálii na závodech nikdo nikdy neuvidí, zato se objeví na Adriatic Throwdown a svou maximální formu bude chystat s pomocí trenéra Michala Bohumela na celosvětové crossfitové hry v příštím roce. "Chci se dostat na CrossFit Games 2017 v kategorii masters 40 - 44 let. To je můj poslední a jediný cíl," oznamuje crossfitovému světu Martin.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 115 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra