Reklama:

Jan Kareš má nový světový rekord. Dal 3569 shybů za 6 hodin!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pokud máte opravdu výjimečný sportovní talent a k tomu hodně dřete, může se stát, že jednou v životě nastane konstelace, kdy se všechno sejde - podmínky, forma i trocha toho pověstného štěstíčka a vy ze sebe dostanete výkon, který ještě nikdo nikdy nepředvedl. Máte rekord a jste ve své disciplíně úplně nejvíc nejlepší na světě. Uau!

Jenže pak si přijde nějaký Jan Kareš z Čech a hází tam ve shybech jeden světový rekord za druhým, jako by se nechumelilo. No není to nefér? No, nejspíš ani ne. Jak Honza sám říká, se speciálním shybařským talentem se nenarodil. Vše, čeho dosáhl je výsledkem ohromné tréninkové dřiny, nezlomné vůle a tvrdé disciplíny. Kombinace těchto kvalit mu pomohla i k dosažení jeho nejčerstvějšího triumfu - vytvoření nového světového rekordu v počtu shybů za 6 hodin.

Původním Honzovým plánem bylo pokusit se znovu si přisvojit světový rekord v počtu shybů za 24 hodin, který mu v květnu letošního roku vyfoukl teprve sedmnáctiletý Američan Andrew Shapiro, jenže všechno nakonec dopadlo trochu jinak. Honzovi šly shyby od ruky nečekaně svižně, takže v průběhu shybování změnil plán i cíl a na mušku si vzal šestihodinový rekord, tedy takový shybařský sprint, na který si ve srovnání s 12 či 24hodinovým výkonem vždy věřil nejméně. Jenže ono to vyšlo. Jan Kareš měl v sobotu 20. srpna 2016 svůj den a podařilo se mu za 6 hodin zvládnout 3569 shybů, čímž o 54 opakování překonal stávající rekord, který taktéž náležel americkému studentovi Andrewovi Shapirovi.

Jak Honzu známe, zcela jistě mu budou v hlavě ležet i další jeho rekordy, které mu přebral mladý Američan, a tak téměř není pochyb o tom, že pokusy o znovuzískání světových rekordů ve shybech na 12 a 24 hodin budou následovat.


foto: Elements Production by Miroslav Šmikmátor


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.08.11:58bob79 - Jan Kareš je z jiné planety jinak to není není možné vysvě..
27.08.18:53Darkkiller - Shybovat je lidské. -Jan Kareš
27.08.14:23bonton - Honza Kareš už mě přestává bavit... vždyť tohle už neni mo..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra