Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

CrossFit: Czech Beast Challenge bude v letošním roce v Praze!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Czech Beast Challenge, nejstarší, největší a nejprestižnější crossfitový závod v Česku už pomalu stříhá metr ke svému startu. Registrace i kvalifikace už byly uzavřeny a kvalifikovaní závodníci dolaďují formu, aby se o víkendu 3. - 4. září ukázali v co největší síle.

Závod, jehož hlavním organizátorem je už od samého počátku mnohostranný sportovec David Egydy, oslaví v letošním roce své 5. výročí. První tři ročníky se odehrály v Ústí nad Orlicí, v loňském roce se soutěž přesunula na brněnský Velodrom. Letos se Czech Beast Challenge uskuteční v našem hlavním městě.

Původním plánem bylo uspořádat závod na pražské Letné v rámci festivalu Fit For Live a dostat tak CrossFit do povědomí širšího okruhu lidí. Jelikož to ale s uskutečněním festivalu vypadá v současné době značně nejistě, rozhodli se organizátoři neriskovat a uspořádat samostatnou, na jiných nezávislou akci, jak tomu bylo u všech předcházejících ročníků.

Co se nejdříve jevilo jako oříšek - najít v Praze náhradní destinaci pro konání závodu, se záhy ukázalo snazší, než se předpokládalo. Od samého začátku bylo v plánu využít pro 1. WOD koupaliště Džbán. Když ale pořadatelé blíže ohledali jeho okolí, zjistili, že místo bude výbornou lokací pro konání kompletního závodu. "Prozkoumali jsme okolí Džbánu a usoudili jsme, že je to pro náš účel perfektní místo. Je tam opravdu všechno, co potřebujeme včetně umělé trávy na blízkém fotbalovém hřišti, takže budeme mít tři různé prostory, na kterých se bude závod odehrávat. Využijeme i celou oblast Divoké Šárky, kde se poběží dlouhý běh s kombinací s vodou a další zajímavou překážkou, kterou nám poskytne Red Bull. Bude to trochu takový návrat k roku 2014," přibližuje charakter letošního Czech Beast jeho zakladatel David Egydy.

Všechny soutěžní workouty, které vznikly ve spolupráci Davida Egydyho a Jany Němcové, která má na starost plynulý průběh závodů, jsou v tuto chvíli již hotové a dolaďují se pouze detaily programu. V souvislosti s touto informací možná nejednoho závodníka napadne otázka: "Dozvíme se soutěžní workouty předem, nebo až v den konání závodu?" "Uvidíme, možná workouty prozradíme až v pátek před soutěží," odpovídá ještě ne zcela rozhodnutý David.

Jak bude v letošním roce vypadat obsazení závodu? Jména na startovní listině kategorie elite jsou prý v letošním roce trochu jiná, než jsme zvyklí. Důvodem jsou zranění některých tradičních účastníků, další atleti zase upřednostňují zahraniční akce s vyššími peněžitými výhrami, přesto ale prý není třeba se o kvalitu obsazení závodu bát. "Stále tam bude Damian Mlakar, přijedou výborní Poláci, bude tam Jojo Porubský a Filip Trojovský, takže to bude určitě našlapané," tvrdí Egydy, který zároveň slibuje i zajímavou konkurenci v týmech. "Snad všechny pražské gymy daly dohromady nějaký tým. Předvedou se i sportovci, kteří se na závodech obvykle neobjevují."

Kromě týmů a elitních mužů a žen budou na Czech Beast Challenge otevřeny i kategorie sport, masters a rookies - kategorie určená závodníkům mladším 18 let. Šanci zazávodit si na nejprestižnější české CF soutěži tak budou mít atleti různých ročníků narození i výkonnosti.

Jak Czech Beast Challenge oslaví své páté výročí? "Oslavujeme už tím, že se Czech Beast představí v Praze. A také tím, že se k nám vrátil Reebok a že budeme mít poprvé na své straně Red Bull. Snahu udělat co nejlepší závod ovšem nijak nespojuji s oslavou. Snažil bych se vymýšlet a shánět nové věci, i kdyby šlo o druhý, čtvrtý nebo desátý ročník," nechal se slyšet zakladatel závodu.

Prostor pro "klasickou" oslavu jubilea soutěže nebo čehokoli si vzpomenete ale bude. Během sobotní afterpárty konané přímo v dějišti akce to rozjede DJ od Red Bullu a s ním to můžete rozjet i Vy! S energeťákem v krvi a muzikou v uších od Red Bullu to půjde samo.

Podrobné informace k akci naleznete na oficiálních stránkách soutěže nebo na facebooku.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra