Reklama:

Petr Petráš: "Když jsem
dřepoval, lidé řvali."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Petr Petráš neustále nepřestává udivovat svou silou, ať je to na soutěži, exhibičních vystoupeních, či na sociálních sítích, kde jsou k vidění krátké ukázky z jeho tréninku. Než se na webu Ronnie.cz dočkáte jeho tréninku s dalším členem Extrifit Teamu Vlastou Kuželem, světovým rekordmanem v benči, máme tu pro Vás krátký rozhovor.

Petře, naposledy jsme spolu dělali videorozhovor v Žilině někdy koncem března. Co se od té doby u tebe událo nového?

V první řadě jsem si udělal nový rekord v dřepu, a to 450 kg. Jinak se víc a víc soustředím a připravuji na soutěž v Austrálii, takže pořád trénuji, jím a spím.

Ten dřep byl na soutěži, nebo v tréninku?

Na soutěži. Takže regulérní, uznaný a potvrzený dřep 450 kg RAW.

Jaká byla odezva publika na tenhle rekordní pokus?

No, řvali, no. Bylo to dobré, pěkná atmosféra. A víš, kdo mi potom napsal? Eric Lilliebridge, což je asi druhý nejlepší RAW dřepař momentálně. Sám od sebe mi napsal, což mě teda hodně překvapilo a potěšilo.

Jaký je teď momentálně největší výkon v dřepu?

Největší výkon je 480 kilo. Ono je teda víc s dresem, ale bavíme se o té rawce, co dělám já. Takže jenom bandáže a opasek.

A překonáš to?

Letos asi ne, ale troufám si na to. Chtěl bych to překonat.

Jakou roli hraje věk v powerliftingu? Do kolika let může růst síla?

Nejlepší strongmani a trojbojaři jsou od třicítky do čtyřicítky, protože máš nejvyzrálejší klouby, šlachy a tak. Celé je to usazené, šlachy posílené tím tréninkem a svaly už mají svoji vyzrálost a pevnost.

Když mluvíš o šlachách a kloubech, tak při pohledu na tvoje výkony má nezúčastněný divák strach, jestli se právě tyhle věci nepoškodí. Ty se nebojíš?

Víš co, já myslím, že to je hodně geneticky dané. Měl jsem sparinga, který byl takový jako já. Stejné chlapisko. Ale na tyhle věci prostě trpěl, trhalo se to a na ty výkony se prostě nešlo dostat, protože ta zranění tam byla. Kdežto já nikdy žádné neměl.

Zajímá mě to i z toho důvodu, že na facebookovém profilu se občas objeví tvoje tréninkové série jako např. tlak na ramena vestoje se 180 kg, biceps se 125 kg a čtenáři tam píšou, že tě musí bolet klouby a tak. Určitě znáš ty reakce, které ti věští, že si ta ramena odděláš a tak podobně. Bolí tě klouby?

Jo, čtu to. Někdy je to legrace, co tam občas lidi dokáží napsat, to nechápeš… Ale kdyby mě to bolelo, tak to nedělám. Já vím, že někdo jde na sílu přes kloubní bolest, ale to já nedělám. Kdyby mě třeba u těch tlaků na ramena klouby bolely, s takovou vahou bych to určitě nejel.

Tebe čeká soutěž pozvaných top lifterů v Austrálii. Jak ti jde forma nahoru?

Tady musím říct, že co jsem u Extrifitu, tak mi to jde strašně nahoru. Fakt. Za ten půlrok jsem udělal větší výkonnostní skok než za celé roky předtím.

Tak to jsem rád, ale co ti nejvíc pomáhá? Doplňky, podmínky?

Ono to je celé komplet. Díky vám jsem se hodně zviditelnil, hodně mi pomáhá spolupráce s Milanem Obořilem. Je dobré, že se můžu setkávat i s ostatními borci, no a samozřejmě ty doplňky dobře šlapou. To je obrovský rozdíl, když tam "šušňáš" pár aminokyselin před tréninkem, nebo si toho můžeš dát, co potřebuješ. Já teď piji po celý den AminoFree Peptides, při tréninku BCAA a tak. Poslední dobou dávám i hodně Actinoxu jako kluci z Extrifitu a tohle všechno je strašně moc znát na regeneraci. Jak říkám, já jsem teď za posledního půl roku udělal obrovský skok ve výkonech. A to na té hranici, co se pohybuji, už není jen tak.

Máš nějaký konkrétní suplementační plán?

Mám, ale abych ti teď řekl, kolik toho všeho beru, to nevím. Napsal mi to Milan a já to jenom poctivě dodržuji. Je toho dost, no...

Dostáváš i nabídky na exhibice za peníze?

Právě díky zviditelnění už ano. Tedy zatím málo, ale už jsem nějaké měl. Naposledy na Klobuckém silákovi. Ale samozřejmě dalším se nebráním.

Takže kdyby si tě někdo pozval do posilovny, abys jim předvedl nějaké finty na benč nebo jak správně a efektivně provést mrtvý tah nebo všeobecně jak dobře a bezpečně provádět ty základní tři cviky, tak bys přijel?

Ano, určitě. Záleží jen na domluvě. Já myslím, že je tu hodně lidí, kteří si chtějí jenom zlepšit benč třeba, tak těm bych určitě dokázal poradit. I z toho důvodu přemýšlím o tom, že bych se přestěhoval, protože v Břeclavi je okruh lidí, kteří by se třeba rádi zlepšili silově, omezený.

Takže jestli tomu dobře rozumím, rád by ses věnoval nějakému osobnímu trenérství, ale zaměřenému na silové výkony.

Ano. A to bohužel tady na Moravě asi nelze. Já nechci a nemůžu nikomu radit, jak se připravit na soutěž v kulturistice nebo shazovat do plavek a tak. Taky vypadám tak, jak vypadám, takže baby by si mě těžko najímaly na to, abych s nimi cvičil. Takže potřebuji větší okruh lidí, kteří cvičí, a třeba bych mohl pomoci těm, co je nezajímá úzký pas, ale to, aby zvedli co nejvíc na benč nebo na mrtvolu. Tak z toho důvodu přemýšlím, že bychom šli s přítelkyní do Prahy. Je tam přeci jen víc možností. Ale to by bylo stejně až po Austrálii.

Před Austrálií, kam se sjedou ti nejlepší pozvaní lifteři světa, budeš ještě někde závodit?

Ano, 24. září jedu do Srbska na mistrovství světa v trojboji, 14 dní nato je při EVLS soutěž v bench-pressu, kde budu soutěžit. A pak už je Austrálie, kam se sjede vybraných 15 lidí ze světa. To považuji za vrchol sezóny.

A co když to vyhraješ? Co si od toho slibuješ?

Že mi to otevře další dveře. Že bych se mohl dostat zase mezi další lidi, co by mi mohli pomoct v tom, co dělám. Věřím, že by mohla přijít třeba i nějaká nabídka z Ruska.

Proč zrovna z Ruska?

Protože lift je tam obrovsky populární a jsou v něm peníze, na rozdíl odsud. A pokud vyhraji nejlepší soutěž v liftu, něco jako je Olympie v kulturistice, tak věřím, že si mě tam někdo všimne.

Takže kdyby přišla nabídka z Ruska, že bys u nich mohl trénovat, šel bys?

Já už jsem kvůli sportu toho tolik obětoval, že by mi to bylo jedno, jestli jsem v Rusku nebo v tramtárii. Jasně, že bych šel. Já nechci jít na soutěž, vyhrát ji a jít dělat zase v pondělí řidiče. Já bych rád závodil tak dlouho, jak to půjde. Chci propagovat powerlifting a chci se mu věnovat skutečně na 100 %. Já myslím, že to chce každý sportovec, který má rád svůj sport.

Tak to máš určitě pravdu. Děkuji, Petře, za rozhovor.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.08.14:41sferone - Je s podivem, že každý prkno v epojištění.cz lize se krásn..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
LOPO (08:08) • Toto Claridove víťazstvo má strašné potešilo 💣🎉🥇🏆. Sergia by som dal druhého . Patric a...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
peter_m (19:16) • WORM, muzes teda rict, co konkretne se ohledne SARMs zmenilo v nove vyhlaske, krome toh...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (16:22) • Líbí se mi ten křik potrefených hus. Také na Facebooku to bylo příjemné čtení, ze které...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (16:21) • Rozhodně by se policii nebo státním zástupcům povedlo za pár měsíců v poslední části vo...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
WORM (16:02) • Tady někdo říká hop a ještě ani neskočil:)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie