Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Spartan Race Sprint (Litovel) 2016
- reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Žádné odpočívání na lehátku u vody, žádné válení se na gauči po pracovním týdnu! Jak lépe strávit sobotní dopoledne než překonáváním svých limitů na extrémním překážkovém závodu Spartan Race?

Pro někoho brzké ráno, pro pravého Sparťana ideální čas zaběhat si a potrápit své tělo náročnými překážkami a prostřídat to bahnem. Právě to bylo náplní sobotního extrémního překážkového závodu Spartan Race v Litovli. Nejlehčí úrovně závodu "Sprint" se zúčastnilo přes 4 tisíce závodníků!

O závodu

Spartan Race Sprint je nejméně obtížná úroveň závodu. Je vhodný i pro začátečníky - jeho trať je dlouhá 5 km a více a čeká Vás na ní minimálně 20 překážek. Tentokrát však organizátoři trochu přitvrdili a délka závodu byla něco málo přes 9 kilometrů. Pro závodníky bylo připraveno celkem 26 překážek.

Seznam překážek

• pneumatiky
  • balíky slámy
  • dřevěné překážky (přelezení, podlezení, proskočení oknem)

Osobní dojem ze závodu

Spartan Race v Litovli byl zakončením mé letošní série překážkových závodů. Ze závodu mám dobrý pocit a velmi oceňuji různorodost překážek. Mnohé z nich byly opravdu náročné a ani mě neminuly trestné angličáky za oštěp, rovnováhu (ostuda) a ručkování z ocelové tyče na gymnastické kruhy. Spartan Race je pověstný neskutečným množstvím bahna, které ani tentokrát nechybělo. Pravidelně nám byly poskytovány bahenní koupel a osvěžení při brodění se řekou. V takovém teplém počasí se to však hodilo a ani jedna bota mi naštěstí nezůstala na trati. Přestože byl závod o něco delší, než se očekávalo, běželo se pouze po rovince či mírně stoupající rovince. Náročnost závodu tak byla optimální i pro začínající sportovce, kterých bylo tentokrát na závodě opravdu dost. A pokud nezvládli nějakou překážku, čekalo je 30 poctivých angličáků.

Organizace závodu

Jediná má výtka k závodu je nezvládnutá dopravní situace asi 3 kilometry od místa závodu. Mnozí závodníci málem nestihli svou startovní vlnu a museli na místo dojít pěšky nebo doběhnout. Organizátoři pravděpodobně nečekali tak vysokou účast, kterou Litovel asi ještě nezažila. Jinak byl závod připraven výborně, odbavení u registrace probíhalo rychle, trasa závodu byla přehledně označená a u překážek se fronty závodníků tvořily jen výjimečně. V cíli na všechny čekala medaile, funkční tričko Spartan Race, ovoce a pití.

Zážitek k nezaplacení

Pokud nad těmito závody kroutíte hlavou ve smyslu "Proč to ti lidé dělají dobrovolně a ještě si za to platí?!“, měli byste to zkusit také. Adrenalin, který se Vám v tu chvíli vyplaví do krve, a pocit k nezaplacení po doběhnutí do cíle ve Vás zanechá potřebu překonávat sebe sama a účastnit se dalších a dalších (těžších) závodů. Během závodu si mnohokrát řeknete, že už to nechcete nikdy znovu zažít, ale jak to zvládnete, chytne Vás to a už nepustí.