Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Závod CrossFit Redoubt Summer Challenge 2016 byl drama

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 13. srpna 2016 proběhl v Nových Zámcích na Slovensku druhý ročník soutěže CrossFit Redoubt Summer Challenge, jehož hlavním organizátorem byl i v letošním roce Michal Kiss se svým týmem. Závod od minulého ročníku prošel několika změnami, z nichž nejvýraznější je otevření soutěže nejen pro týmy, jak tomu bylo v minulosti, ale i pro individuální atlety. "V březnu letošního roku se v našem gymu konala soutěž CFT Open, která byla určená pro scaled jednotlivce a juniory. Akce měla úspěch, a tak jsem se rozhodl rozšířit i naši letní soutěž o divizi jednotlivců a dát tak možnost zapojit se do naší Summer Challenge všem," vysvětluje své pohnutky pro navýšení otevřených soutěžních kategorií pořadatel.

Také soutěžní workouty pochází z hlavy Michala Kisse, který si je ale pro jistotu nechal "posvětit" dalšími znalými z oboru. "Po naplánování jsem WOD konzultoval s Jakubem Minárem, majitelem CrossFit Equipment Forward Fitness, a také s naším letošním hostem a head judgem, Laceem Kovácsem, kterému se můj koncept líbil a neměl k němu žádné výhrady," říká Kiss.

A jak se workouty zdály těm nejpřísnějším kritikům, tedy samotným závodníkům? "Mně se workouty líbily už na první pohled. Byl to čistý klasický CrossFit, žádné navymýšlené nesmysly. Každý WOD měl své kouzlo, byl tam bazén, silovka, náročný workout se zátěžovou vestou a v neposlední řadě výživné finále," chválila si česká závodnice Monika Tatíčková.

WOD 1
2 kola na čas

Kalendář CrossFitu pro rok 2016
CrossFit: Slovník pojmů a cviků

 • 50 m plavání
 • 10 squats with bag 50 kg / 30 kg
 • 10 hand release burpees over the bag
 • 50 m plavání

WOD 2 - najdi maximálku na komplex
časový limit 6 minut

 • 1 squat clean
 • 1 hang squat clean from knees
 • 1 jerk

Pro Moniku byl závod CrossFit Redoubt Summer vůbec radostnou zkušeností. Přestože dle svých slov udělala některé menší chyby, dokázala pro sebe v Nových Zámcích vybojovat třetí nejlepší příčku mezi ženami. "Největší výzvou pro mě byl WOD 3, protože jsem věděla, že bude náročný fyzicky, ale že to bude i psychická hra. Pokud v tomhle workoutu na vteřinu vypustíš, nemáš nárok, znělo mi v průběhu workoutu v hlavě. A já nevypustila. Nechala jsem tam úplně všechno a z toho jsem měla velikou radost,“ říká bronzová medailistka akce, která se připravuje pod taktovkou uznávaného kouče Michala Bohumela.


Filip Trojovský a WOD 2 v jeho podání


WOD 3
časový limit 12 minut
se zátěžovou vestou 10 kg / 6 kg

 • buy in 750 m row
 • 10 over head squats 60 kg / 40 kg
 • 20 pull-ups
 • 50 double unders
 • 20 toes to bars
 • 10 over head squats 60 kg / 40 kg
 • buy out 750 m row

Zřejmě nebude náhoda, že Michal Bohumel je trenérem i druhé nejúspěšnější ženy závodu a zároveň nejlépe umístěné české závodnice, Petry Vaumundové. Petra se CrossFitu věnuje téměř tři roky, poslední rok se jej snaží dělat víc "navážno" a navázání spolupráce s Michalem Bohumelem bere jako svůj crossfitový zlom a cestu, jak se tomuto sportu věnovat co nejlepší formou. Na soutěži v Nových Zámcích se této atletce zadařilo hned v úvodním plavání, spokojená byla i se svým výkonem na 2. WODu, ovšem jen tak nezapomene na WOD číslo 3. "Při dvanáctiminutovém peklíčku v zátěžové vestě jsem bojovala hlavně sama se sebou a velmi jsem ocenila obrovský hnací motor v podobě fandících diváků," přiznává Petra, pro kterou byl díky ne úplně silné gymnastice oříškem i závěrečný workout. Zuby si na něm ale nevylámala. "Finále bylo poskládáno z pro mě pokročilejších gymnastických prvků, které zatím nemám pořádně zvládnuté, ale dařilo se mi nad očekávání a já jsem celkově spokojená," komentuje svůj výkon crossfiterka.

Vůbec nejlepšího výsledku mezi ženami dosáhla slovenská atletka Lucia Kršková. A hádejte, kdo je její trenér? No ano, znovu a opět Michal Bohumel!

Finals
časový limit 20 minut

A:

 • 1 rep max deadlift in 5 minutes

1 minuta odpočinek

B:
3 kola následujícího

 • 1 round 150 m run with bag 50 kg / 30 kg
 • 15 ring muscle-ups
 • 20 m handstand walk

Jediný český závodník na CrossFit Redoubt Summer 2016 v individuální soutěži mužů, Filip Trojovský, nevstoupil do závodu kvůli nevydařenému plavání nejšťastněji, ovšem hned na druhém WODu si spravil chuť. Na úkol najít maximálku na komplex ve složení squat clean, hang squat clean a jerk odpověděl působivě - činkou naloženou na 150 kg. A jeho výkon nejen že nikdo nepřekonal, ale nejbližší další borec za ním zaostal o celých 15 kg. Filip si tak vysloužil druhé místo, které si udržel i po 3. WODu, byť zde už se o něj dělil s Adamem Antalem. Následovalo finále, které mělo dvě části. V první měli atleti najít svou maximálku na mrtvý tah. Zde vedoucí závodník Pavel Frajdt zvládl 210 kg, Antal a Trojovský shodně 220 kg, takže do další části workoutu vstupovali tři závodníci z průběžného prvního místa. A přesně tohle diváci i sami závodníci milují. Napětí a souboj na krev do poslední chvíle. "Nakonec po 14 minutách plných chůze po rukou a muscle-upů rozhodl o výsledku jeden muscle-up mezi každým z nás," shrnuje výsledek strhujícího finále Filip Trojovský, který si ze závodu odvezl třetí příčku. Druhé místo si připsal Adam Antal a z vítězství se radoval Pavel Frajdt.

Nejlepším týmem celého klání se stalo seskupení jménem Tučné pandy.

Foto: Tomáš Horváth


Výsledky závodu Redoubt Summer Challenge 2016

Kategorie elite
pořadí muži ženy
1. Adam Antal Lucia Kršková
2. Pavel Frajdt Petra Vaumundová
3. Filip Trojovský Monika Tatíčková

Kategorie týmy
pořadí tým
1. Tučné pandy
2. Pure Power
3. Superior 14
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie