Reklama:

Závod Belgian Throwdown 2016 očima ostravského týmu Colliery Made

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

CrossFit Da Vinci, největší crossfitová tělocvična v Belgii, uspořádala ve dnech 5. - 7. 8. 2016 největší crossfitový závod v Belgii a čeští závodníci u toho nesměli chybět. O belgické závodní zkušenosti pohovořil za zúčastněný ostravský tým jeden z jeho členů Lukáš Káňa.


Lukáši, pod jakým jménem závodil váš tým na Belgian Throwdown a jaké bylo jeho složení?

Jmenovali jsme se Colliery Made a v týmu jsme byli tři - já, Jakub Smejkal a Jan Peršín.

Byli jste na soutěži jediní čeští účastníci?

Ano, byli jsme jediní Češi na téhle akci, ale nebyli jsme první. Již na předcházejících ročnících se objevilo pár kluků od nás z ČR. Právě od nich o závodu víme. Za zmínku ale stojí účast slovenského mladého atleta Alexe Hausnera, který závodil v individuální kategorii Junior (do 21 let) a umístil se na skvělém 3. místě!

Kolik bylo na soutěži celkem workoutů? A měli všichni možnost vyzkoušet si všechny, nebo byla nějaká průběžná vyřazování?

Pro všechny atlety i týmy bylo připraveno šest workoutů rozložených do tří dnů. V neděli po šestém plaveckém WODu proběhla eliminace, ze které postoupilo do finále vždy pět nejlepších z každé kategorie.

První workouty prý probíhaly hluboko v noci, zdá se tedy, že organizátoři se inspirovali u survival závodů. Jak jste ponocování brali a zvládali?

Bylo to pro nás něco nového. Už jsme zažili závod od 6 hodin ráno, ale tak pozdě večer jsme ještě nezávodili. Páteční den vypadal tak, že jsme sjeli do gymu Da Vinci, kde odpoledne proběhla registrace a setkání s atlety. Poté jsme odjeli zpět do hotelu a snažili se naspat, co to šlo, jelikož jsme startovali až v posledním 17. heatu. První WOD pro nás začínal okolo 22 hodin v gymu, druhý WOD jsme startovali ve 2:30 na travnaté ploše za tělocvičnou chvíli po dešti. Za sebe i za kluky ale mohu říct, že se to dalo zvládnout. Jedno negativum, na které jsme nebyli připraveni, tu ale bylo. Gym Da Vinci se nachází na okraji města blízko letiště, kde je možnost kvalitního stravování téměř nulová. Vrásky nám udělala i místní hromadná doprava. Měli jsme zjištěný tramvajový spoj z hotelu do místa závodu, ale po příjezdu na místo jsme zjistili, že o víkendu náš spoj vůbec nejezdí.

Tak to jste měli bojovku navíc. Jaké byly následující dva dny?

Kalendář CrossFitu pro rok 2016
CrossFit: Slovník pojmů a cviků
Druhý den nás čekaly další tři workouty. WOD číslo 3 byl sprint přes překážky vytvořené z vodní nádrže a klasických zábran, které se používají na každé kulturní akci. Další WOD byl 9minutový AMRAP, kombinace tří cviků (clean & jerk 100 kg, deficit handstand push-ups a rope climb 4,5 m), na kterých jsme se mohli libovolně točit a nasbírat maximální počet opakování. Zde jsem osobně nejvíc hrdý na naše výkony - Honza zvládl 28x clean & jerk a já s Jakubem dohromady 52x vyšplhání lana. Poslední WOD nás čekal opět ve večerních hodinách, a to po 22. hodině. Zde nám taktéž WOD "sedl" - objevila se zde kombinace deadliftů a muscle-upů. V neděli to bylo vysloveně o dovednostech závodníků. WOD číslo 6 byl rozdělen na dvě části: 8minutový AMRAP štafetovým způsobem plavání 50 m volný styl, 2 minuty pauza na obutí a 8minutový AMRAP štafetovým způsobem ujetí maximálního počtu kalorií na Assault Bike.

Jaké workouty soutěže byste vyhodnotili jako ty nejtěžší pro vás?

Všichni tři se shodujeme na tom, že to byly workouty z prvního dne. Byly velice komplexní a prověřily nás po všech stránkách.

Jak jste zvládli třídenní závod? Přece jen jste asi zvyklí maximálně na dva soutěžní dny.

Ano, máš pravdu, nikdy jsme ještě nezažili třídenní klání. Mezi WODy byly ovšem dostatečné prodlevy, během kterých jsme si mohli zajít na jídlo nebo se i prospat na hotelu, takže zvládnout se to dalo. Co se týče obsahu, tak WODy byly nesmírně náročné a odjížděli jsme z Belgie absolutně zničení. Honza Peršín v letadle prohlásil, že ho nebolí jen malíček na noze. (smích)

S jakými dojmy jste se tedy ze závodu vraceli? Že to bylo super, nebo že vás tam už nikdo nedostane ani párem volů?

Už jsme se podívali na pár soutěží mimo ČR, tak můžeme srovnávat. Co se týče samotné organizace závodu, tak jim občas nevycházel časový harmonogram. Někdy narostlo zpoždění i na víc než jednu hodinu. Gym byl ale obrovský, vybavení vynikající, pořadatelé a rozhodčí velice dobří, nekompromisní a spravedliví. Zázemí pro atlety bylo taktéž skvělé. Zastoupena tu byla řada sponzorů, měli jsme možnost masáží, regenerace a také občerstvení. Závody se nám velice líbily a jsme rádi, že jsme byli jejich součástí.

Závodníci gymu Colliery CrossFit Ostrava skončili 9. z 25. zúčastněných týmů, veškeré výsledky naleznete na stránkách wodcast.com.


Český tým Colliery Made na Belgian Throwdown 2016


Oficiální video závodu Belgian ThrowdownLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra