Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Nové boty Reebok Nano 6 uvedeny na trh - jak dopadly při testování?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

[Text: Petr Schlegel] Za poslední roky jsme si zvykli, že každou sezónu vyjde nový typ bot určených pro CrossFit. Nejinak je tomu i letos, kdy Reebok uvedl na trh obuv s pořadovým číslem 6. Je vidět, že se Reebok opravdu snaží, aby nová řada byla vždy o něco lepší než ta předcházející.

Vzhled

Nemá moc smysl rozebírat barevné rozlišení, které je vždy otázkou osobního vkusu, obzvlášť když je možné nechat si udělat "barvu na míru" (stejně jako u předchozích modelů). Na první pohled je zřejmé, že přibylo na materiálu, ačkoliv to není znát na hmotnosti. Bota působí méně minimalistickým dojmem. Reebok jde stále cestou kevlarové úpravy povrchu, která zaručuje odolnost, i když oproti páté řadě těchto míst ubylo. Změnil se také design šněrování, který není umístěn tradičně přímo ve středu. U tkaniček je patrné, že jsou z pevnějšího umělého materiálu se znatelným průtahem. Ačkoliv jsou ploché, uzel dobře drží. V balení jsou dokonce jedny barevně odlišné tkaničky navíc. Pata boty je lehce zvýšená, což je vhodné například pro dřep nebo běh. Podrážka zůstala beze změny od páté řady - s výraznějším vroubkováním modelovaným podle tvaru chodidla.

První dojem

Bota byla mnohem příjemnější a pohodlnější než předchozí modely, ale zároveň nechyběl pocit stability. Trochu jsem si musel pohrát s utažením tkaniček, ale jinak bez sebemenších problémů. Zpočátku jsem měl pocit užšího středu boty oproti lehce rozšířené špičce, nicméně po chvíli už jsem si to vůbec neuvědomoval. V žádném základním pohybu (dřep, skok, běh atd.) nebyl zádrhel, bota příjemně seděla.

Při zátěži

U cvičení s činkou bota obstála, nejedná se ale o vzpěračskou botu, takže nemá smysl ji v tomto směru srovnávat. Nicméně bota na CrossFit musí být stabilní při práci s činkou i v kombinaci s jinými pohyby. To Nano 6 bezesporu splňují. U delších WOD (20 - 30 minut), kdy dochází k většímu pocení, noha v botě neklouzala a stále držela tvar i stabilitu. Stejný výsledek můžu konstatovat i u vytrvalostního běhu (opět nelze srovnávat s běžeckými speciálkami). Na rozdíl od jiných druhů bot nemají Nano 6 zadní okraj nad patou příliš nízký (pocit vyklouznutí nohy), ani příliš vysoký, který by překážel u některých pohybů. 

Závěr

Celkově se jedná o skvělou botu, která výborně splňuje požadavky na cvičení typu CrossFit. Jednou z nejdůležitějších vlastností u bot je subjektivní pocit pohodlí při cvičení. I proto např. druhá řada Reebok Nano přečkala příchod třetí, u některých i čtvrté řady. To se týká především "souboje" mezi konkurenčními značkami, aktuálně asi nejvíc s Nike Metcon2. Právě tyto dva modely jsou podle mého názoru tím nejlepším a o něco málo u mě vítězí Nano 6.

Boty otestoval PhDr. Petr Schlegel, který jako celoživotní sportovec prošel mnoha sporty. CrossFit objevil před čtyřmi lety a tak ho chytnul, že se v něm od roku 2013 snaží závodit. V současné době Petr společně s kamarádem provozuje tělovičnu The Gym v Hradci Králové, takže se může svému sportovnímu koníčku věnovat naplno.

Sportovní úspěchy Petra Schlegla


Foto v galerii:
Reebok


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.08.09:29Hulkie - jsou do fitka málo barevné. To je vůbec nejdůležitější, po..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 89 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra