Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #4 (Duchonka) 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Slovenský pohár silných mužů #4 (Duchonka) 2016 - pozvánka

[Text: Pavol Guga] V sobotu 16. července se na Duchonské přehradě uskutečnilo v pořadí čtvrté kolo Slovenského poháru silných mužů. S pomocí Slovenské asociace silných mužů akci organizovali Braňo a Majka Golierovi. Na tomto místě se tak po roce opět střetlo to nejlepší, co sport silných mužů na Slovensku nabízí.

Třináct borců přišlo změřit síly v pěti náročných disciplínách. Moderátorem nebyl nikdo jiný než viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Na správný průběh akce kromě Braňa Goliera dohlížel také Pavol Guga. Závodníci měli ztížené podmínky - v úvodu sice nepršelo, ale vydatný déšť provázel celou akci až po slavnostní vyhlášení.

Úvod patřil tahání nákladního auta. Nejrychleji dotáhl do cíle vzdáleného 15 metrů svůj náklad Ľubo Griglák, v těsném závěsu pronásledovaný Šuľanem. Právě tito dva strongmani bojují o postupovou příčku do profi ligy. V závěrečných kolech se tedy máme na co těšit.

Následoval test síly tricepsů a ramen. Opět se předvedl Šuľan, který zvládl pět zdvihů. Jeho pronásledovatel zvládl bohužel jen jeden pokus, protože při druhém neudržel rovnováhu a nedokázal stabilizovat polohu pro platnost pokusu. Milan Šuľan také přišel o jeden zdvih kvůli nedostatečnému propnutí loktů do natažených rukou.

Na značně promočeném terénu měli závodníci nejprve odnést 100kilogramové pytle (které po vydatném a neutichajícím lijáku nasákly na přibližně 120 kg) a poté odnést 100kilogramovou kouli. Ta byla poměrně kluzká a několikrát se stalo, že nejednomu závodníkovi vypadla z rukou. To ovšem neplatilo pro Grigláka, který se snažil dohnat ztrátu po druhé disciplíně.

Další vítěznou disciplínu si Griglák připsal i v předposledním testu síly. Přenesení 150kilogramového meče na vzdálenost 10 metrů zvládl Ľubo v nejrychlejším čase. Před závěrem se tak ujal vedení o půl bodu.

Finálovou disciplínou byl krucifix. Závodníci měli v rozpažených rukách udržet v úrovni očí dvě těžká závaží. Vítězství si připsal Piros, kterému tato disciplína v konečném hodnocení vybojovala bronzovou medaili. Nešťastně naopak skončila pro Grigláka, který navzdory třem vítězným disciplínám nezískal prvenství v tomto kole Slovenského poháru.

Vítězem se tak stal Milan Šuľan, který tím navázal na svůj úvodní triumf v Prešově. Šuľan předvedl vyrovnaný výkon a bez viditelného zaváhání tak získal nejvyšší počet bodů. Druhé místo získal již zmiňovaný Griglák, který předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů vůbec. Díky těmto dvěma borcům se nám souboj o nového člena profi týmu zamotává a dostává nový náboj. V posledních dvou kolech tedy půjde o hodně! Třetí místo, jak již bylo zmíněno, vybojoval Tomáš Piros. Dlouholetý závodník Slovenské asociace silných mužů tak nasbíral dostatek bodů do konečného hodnocení, a pokud absolvuje zbylá dvě kola, může myslet na první pětku.

Děkujeme všem, kteří i navzdory nepříznivému počasí přišli, podporovali, soutěžili nebo se jakkoliv podíleli na čtvrtém kole Slovenského poháru silných mužů. Pevně věříme, že se opět střetneme v hojném počtu již příští týden v Zamaguří, přesněji ve Spišské Staré Vsi, kde se odehraje páté kolo Slovenského poháru. Nezapomínejme na to, že sport má mladé lidi motivovat k fyzické aktivitě a hlavně spojovat. A my jsme velmi rádi, že jsme spolu jeden velký Slovakstrongman tým! Hodně síly!


Slovenský pohár silných mužů #4 (Duchonka) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1. Milan Šuľan 56
2. Ľubomír Griglák 54,5
3. Tomáš Piros 53
4. Michal Dzivjak 47,5
5. Peter Očovay 39
6. Michal Kuča 34,5
7. Peter Supák 31
8. Ladislav Kovácz 28
9. Denis Hanák 25,5
10. Pavol Horňák 24
11. Michal Gunda 20
12. Peter Kováč 19
13. Tomáš Jurkovič 8Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra