Reklama:

NPC Team Universe 2016: profesionální kartu získalo 96 závodníků!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


Americké soutěže národní úrovně,
na kterých se udělují profesionální karty:
 • NPC Jr. USA
 • NPC Jr. Nationals
 • NPC Team Universe
 • NPC Masters Nationals
 • NPC USA
 • IFBB North American Championships
 • NPC Nationals

 • Americká organizace NPC (National Physique Committee) nabízí propracovaný systém soutěží. Na jedné straně jsou zde klání, která závodníkům spíše slouží pouze ke sbírání zkušeností a nelze se z nich kvalifikovat na akce významnějšího typu, na straně druhé lze najít celou škálu závodů, z nichž se sportovci podle předem stanoveného klíče mohou nominovat na soutěže národního významu. Na těch jsou již ve hře profesionální karty, přičemž bývá zvykem, že je už v propozicích uvedeno, na jaké konkrétní umístění musí závodník dosáhnout, aby svou vstupenku do profesionální divize IFBB získal.

  Nejmladší soutěží národní úrovně je NPC Team Universe, na němž se po léta bojuje nejenom o profi karty, ale také o nominaci na amatérské mistrovství světa v kulturistice federace IFBB. Na tom mohou startovat závodníci, kteří se na Team Universe v kulturistice mužů ve své hmotnostní kategorii probojují k první příčce a následně úspěšně projdou dopingovou kontrolou.

  Letošní ročník soutěže, na níž se před lety k profesionální kartě probojoval například i Kai Greene, se odehrál ve dnech 1. až 2. července v Teanecku, jenž najdete ve státě New Jersey. My se za závody dnes ohlížíme prostřednictvím našeho tradičního představení nových profesionálů.


  Kulturistika mužů - jeden nový profesionál

  Ed Brown

  V kulturistice mužů se na NPC Team Universe závodí v šesti hmotnostních kategoriích. K celkovému vítězství a tím i k profesionální kartě se probojoval vítěz kategorie nad 90 kg Ed Brown. Závodník, jenž v minulosti patřil k tréninkovým partnerům Leeho Priesta, si šanci zamířit mezi elitu na NPC Team Universe zajistil při úctyhodném desátém startu na této soutěži. Kulturista s powerlifterskými zkušenostmi, jenž od loňské sezóny může nastupovat také v kategorii masters nad 35 let, svou soutěžní hmotností v profesionální divizi IFBB zřejmě bude spadat někam na pomezí kulturistiky mužů open a kulturistiky mužů do 212 liber.

  Ed se ale již krátce po soutěži netajil, že hmotnost, se kterou mezi profíky bude závodit, pro něj není důležitá. Nyní si chce dopřát přibližně rok a půl dlouhou soutěžní přestávku na to, aby dosáhl potřebných zlepšení, a na profesionální scéně se poté plánuje uvést takovou brutální svalovou tvrdostí, že i pokud by nastoupil v kulturistice mužů open a vážil zde pouhých 100 kg, rozhodčí jej zkrátka nebudou moci přehlédnout.


  Kulturistika mužů masters - deset nových profesionálů

  V kulturistice mužů masters se profesionální karta udělovala vítězům všech hmotnostních a věkových kategorií. Nové profesionály Vám představíme v takovém pořadí, v jakém byly na soutěži vyhlášeny výsledky, tedy počínaje kategorií nejstarších závodníků nad 60 let.

  Paul Davis

  V kulturistice mužů masters nad 60 let soutěži zcela dominoval čerstvě šedesátiletý Paul Davis. Závodník, který s tréninkem s činkami začínal až ve dvaatřiceti letech a soutěžní plavky poprvé navlékl o tři roky později, ve svém věku dokázal zaujmout pěknými tvary a plnými svaly, což platilo i o jeho kvadricepsech.

  Sheldon Hall

  Padesátníci měli na NPC Team Universe 2016 k dispozici dvě hmotnostní kategorie, a to do 88,5 kg a nad 88,5 kg. V lehčí z obou váhovek byl před soutěží poměrně výrazným favoritem na vítězství otec profesionálního kulturisty Jonathana Delarosy William. Čtyřiapadesátiletému závodníkovi klání nicméně nevyšlo zcela podle představ, když na pódium nepřinesl potřebnou separaci ani tvrdost a nakonec se tak musel spokojit s druhým místem. Tím mu vysněná profesionální karta unikla a na jeho úkor se k ní probojoval Sheldon Hall, jehož zdobily pěkné tvary v kombinaci se separací a dostatečnými objemy.

  Robert Costarelli

  V kulturistice mužů nad 50 let nad 88,5 kg vítězství připadlo Robertu Costarellimu, jenž letos oslaví jednapadesáté narozeniny. Costarelliho krátce po vyhlášení výsledků v jeho kategorii čekal ještě souboj o absolutní vítězství mezi padesátníky. V tom jej vyváženější postavou disponující Hall nicméně dokázal překonat.

  Joseph D'Agata

  V kulturistice mužů masters nad 40 let byly vypsány čtyři hmotnostní kategorie, přičemž ta nejlehčí nesla limit 87,5 kg. Z vítězství a tím i z profesionální karty se zde radoval perfektně připravený Joseph D'Agata, jenž zároveň zaujal i mohutnou horní polovinou těla. Slabinou tohoto závodníka jsou stehna a jejich slabší rozvoj.

  Marijan Lipsinic

  Další kategorie čtyřicátníků měla limit do 93 kg. Díky úctyhodnému množství svalové hmoty v ní vítězství nakonec slavil šestačtyřicetiletý Marijan Lipsinic. Pro původem chorvatského závodníka k profesionální kartě vedla dlouhá cesta. Do posilovny poprvé vstoupil v šestnácti letech, soutěžní plavky pak premiérově navlékl v roce 1987, kdy nastoupil k juniorskému chorvatskému národnímu šampionátu. Později hodně cestoval a nějakou dobu žil ve Slovinsku, Velké Británii, Německu a Karibiku, až koncem devadesátých let zakotvil ve Spojených státech. Zde kromě vlastního závodění působí jako trenér a specialista na předsoutěžní přípravu.

  Joe Thomas

  V kulturistice mužů masters nad 40 let do 100 kg rozhodčí nejvíce oslovil svěřenec trenéra Johna Meadowse Joe Thomas. Závodník, jenž má na kontě i start na historicky prvním Arnold Classic Amateur, kde v roce 2007 změřil síly s Markem Alvisim nebo Michaelem Liberatorem, poutal pozornost šířkou zad i svalovým rozvojem horní poloviny těla.

  Dennis Hopson

  V kategorii nejtěžších čtyřicátníků zaslouženě zvítězil pětačtyřicetiletý policejní seržant Dennis Hopson. Nejvýraznější předností tohoto 180 cm vysokého borce byly líbivé tvary a úzký pas. I díky těmto kvalitám si na soutěži nakonec došel také pro titul absolutního šampióna.

  Chris Zaino

  V kulturistice mužů masters nad 35 let měli závodníci k dispozici tři hmotnostní kategorie. V devadesátce si pro triumf došel přibližně 170 cm vysoký Chris Zaino. Borec, který působí také v roli redaktora magazínu Bodybuilding.com, těžil zejména z dobré formy.

  Jared Kemp

  V kulturistice mužů masters nad 35 let do 102 kg své druhé vítězství na soutěži slavil Joe Thomas, který byl úspěšný už mezi čtyřicátníky. Profesionální karta proto tentokrát připadla druhému závodníkovi v pořadí Jaredu Kempovi.

  Josh Wade

  V nejtěžší hmotnostní kategorii pětatřicátníků dění na pódiu zcela ovládl 175 cm vysoký svěřenec trenéra Johna Meadowse Josh Wade. Necelých 111 kg vážící borec těžil ze svých objemů i solidní formy a nakonec vybojoval také titul absolutního vítěze. Profesionální debut si plánuje připsat už v polovině srpna na kalifornské Golden State Grand Prix.


  Classic physique a classic physique masters - devět nových profesionálů

  V nové kategorii classic physique se profesionální karty udělovaly podle následujícího klíče:

  • classic physique mužů - zlatí a stříbrní medailisté jednotlivých výškových kategorií
  • classic physique masters nad 35, nad 40 a nad 50 let - vítězové jednotlivých výškových kategorií

  Závodníci přitom na pódium opět nastupovali od nejstarší kategorie po nejmladší a platilo, že pokud některý sportovec na profesionální kartu dosáhl ve dvou či více věkových kategoriích, šanci zamířit mezi elitu dostal i další borec v pořadí.

  Classic physique - noví profesionálové
  jméno kategorie um.
  Joe Corbett Classic physique masters nad 50 let 1.
  Bennett Streets Classic physique masters nad 40 let 1.
  Jose Febrillet Classic physique masters nad 35 let 1.
  Jonathan Repollet Classic physique mužů do 170 cm 1.
  Anthony Venterosa Classic physique mužů do 170 cm 2.
  Elvernie McGhee Classic physique mužů do 178 cm 1.
  Carlos Chapa Classic physique mužů do 178 cm 3.
  Harry Freeman* Classic physique mužů nad 178 cm 1.
  Jonathan Linden Classic physique mužů nad 178 cm 2.

  * absolutní vítězství ve physique mužů


  Physique mužů a physique mužů masters - dvacet nových profesionálů

  Muži nastupující v kategorii physique na NPC Team Universe získávali profesionální karty podle následujícího klíče:

  • physique mužů - zlatí a stříbrní medailisté jednotlivých výškových kategorií
  • physique mužů masters nad 35, nad 40 a nad 50 let - vítězové jednotlivých výškových kategorií

  Physique mužů - noví profesionálové
  jméno kategorie um.
  Randy Swartz Physique mužů masters nad 50 let 1.
  Hallart Keaton* Physique mužů masters nad 40 let do 171 cm 1.
  Adolfo Reyes Falcon Physique mužů masters nad 40 let do 179 cm 1.
  Curin Wilkerson Physique mužů masters nad 40 let nad 179 cm 1.
  Chris White Physique mužů masters nad 35 let do 173 cm 2.
  Otis Hooper Physique mužů masters nad 35 let do 178 cm 1.
  Ephfram Lawhorne** Physique mužů masters nad 35 let do 183 cm 1.
  Daniel Lee Physique mužů masters nad 35 let nad 183 cm 1.
  Lexus Gordon Physique mužů do 170 cm 1.
  Demetrio Buckner Physique mužů do 170 cm 2.
  Michael Howard Physique mužů do 173 cm 1.
  Jamal Everette Physique mužů do 173 cm 2.
  Byron Harris*** Physique mužů do 177 cm 1.
  Jerdani Kraja Physique mužů do 177 cm 2.
  Michael Mperey Physique mužů do 179 cm 1.
  Robert Kelly Physique mužů do 179 cm 2.
  Mike Stripling Physique mužů do 183 cm 1.
  Rahkil Edwards Physique mužů do 183 cm 2.
  William Blake Physique mužů nad 183 cm 1.
  Marcus Burden Physique mužů nad 183 cm 2.

  * absolutní vítězství ve physique mužů masters nad 40 let
  ** absolutní vítězství ve physique mužů masters nad 35 let
  *** absolutní vítězství ve physique mužů


  Physique žen a physique žen masters - třináct nových profesionálek

  Klíč pro získání profesionální karty ve physique žen a physique žen masters byl na letošním NPC Team Universe stanoven takto:

  • physique žen - zlaté a stříbrné medailistky jednotlivých výškových kategorií
  • physique žen masters nad 35, nad 40 a nad 50 let - vítězky jednotlivých výškových kategorií

  Physique žen - nové profesionálky
  jméno kategorie um.
  Tracy Falkenthal Physique žen masters nad 50 let 1.
  Meshelley White* Physique žen masters nad 40 let do 164 cm 1.
  Robyn Mays Physique žen masters nad 40 let nad 164 cm 1.
  Sharlin Maldonado** Physique žen masters nad 35 let do 163 cm 1.
  Ashley Straw Physique žen masters nad 35 let nad 163 cm 3.
  Meredith Nixon Physique žen do 157 cm 2.
  Ann Gruber Physique žen do 157 cm 3.
  Jill Diorio Physique žen do 163 cm 1.
  Hope Trask Physique žen do 163 cm 2.
  Shonita Wade Physique žen do 168 cm 2.
  Marjie Loyola-Fortney Physique žen do 168 cm 3.
  Nicole Gutierrez*** Physique žen nad 168 cm 1.
  Idaliz Alvarez Physique žen nad 168 cm 3.

  * absolutní vítězství ve physique žen masters nad 40 let
  ** absolutní vítězství ve physique žen masters nad 35 let
  *** absolutní vítězství ve physique žen


  Figure žen a figure žen masters - dvacet nových profesionálek

  V kategorii figure se profesionální karty rozdělovaly podle následujícího systému:

  • figure žen - zlaté a stříbrné medailistky jednotlivých výškových kategorií
  • figure žen masters nad 35, nad 40 a nad 50 let - vítězky jednotlivých výškových kategorií

  Závodnice měly na NPC Team Universe možnost startovat hned v několika kategoriích, a tak se mohlo stát, že ve figure žen na profesionální kartu dosáhly i ty sportovkyně, kterým se to již podařilo v kategorii physique. V tabulce níže jména takových závodnic vyznačujeme méně výraznou barvou a již je mezi nové profesionálky v celkovém součtu znovu nepočítáme.

  I zde, stejně jako ve všech kategoriích na soutěži, bylo dáno, že závodnice na pódium nastupovaly od nejstarší kategorie po nejmladší. Platilo, že pokud některá z nich na profesionální kartu dosáhla ve dvou či více věkových kategoriích, šanci zamířit mezi elitu dostala i další sportovkyně v pořadí.

  Figure žen - nové profesionálky
  jméno kategorie um.
  Cindy Garrity* Figure žen masters nad 50 let do 160 cm 1.
  Tracy Falkenthal Figure žen masters nad 50 let nad 160 cm 1.
  Kimberley Helm Figure žen masters nad 40 let do 159 cm 1.
  Monique Stewart Figure žen masters nad 40 let do 161 cm 1.
  Sandra Oquendo** Figure žen masters nad 40 let do 165 cm 1.
  Elisa PruchaF Figure žen masters nad 40 let nad 165 cm 1.
  Darlene Trent Figure žen masters nad 35 let do 159 cm 2.
  Stacie Gladwell Figure žen masters nad 35 let do 163 cm 3.
  Cristy Rosario Figure žen masters nad 35 let do 168 cm 1.
  April Huff Figure žen masters nad 35 let nad 168 cm 1.
  Francesca Mujica Figure žen do 155 cm 1.
  Akia Jenkins Figure žen do 155 cm 2.
  Felisha Livezey Figure žen do 159 cm 1.
  Crystal Fraser Figure žen do 159 cm 3.
  Hannah Peterson Figure žen do 163 cm 1.
  Hope Trask Figure žen do 163 cm 3.
  Katerina Aninao*** Figure žen do 166 cm 1.
  Darci Schumann Figure žen do 166 cm 2.
  Patricia Malagrino Figure žen do 170 cm 1.
  Bree Marsh Figure žen do 170 cm 2.
  Amber Eutsey Figure žen nad 170 cm 1.
  Carly Murphy Figure žen nad 170 cm 2.

  F - fotografie této závodnice není k dispozici
  * absolutní vítězství ve figure žen masters nad 50 let
  ** absolutní vítězství ve figure žen masters nad 40 a nad 35 let
  *** absolutní vítězství ve figure žen


  Fitness žen - tři nové profesionálky

  V kategorii fitness profesionální kartu získaly zlaté a stříbrné medailistky jednotlivých výškových kategorií.

  Také zde se mohlo stát, že na profesionální kartu dosáhly i ty sportovkyně, kterým se to již podařilo v kategorii physique nebo figure. V tabulce níže jména takových závodnic vyznačujeme méně výraznou barvou a již je mezi nové profesionálky v celkovém součtu znovu nepočítáme.

  Fitness žen - nové profesionálky
  jméno kategorie um.
  Sharlin Maldonado* Fitness žen - nižší výšková kategorie 1.
  Dana Hay Fitness žen - nižší výšková kategorie 2.
  Paige Tarloski Fitness žen - vyšší výšková kategorie 1.
  Nicole Neargarder Fitness žen - vyšší výšková kategorie 2.

  * absolutní vítězství ve fitness žen


  Bikini fitness žen a bikini fitness žen masters - dvacet nových profesionálek

  V kategorii bikini fitness se profesionální karty rozdělovaly podle následujícího systému:

  • bikini fitness - zlaté a stříbrné medailistky jednotlivých výškových kategorií
  • bikini fitness nad 35, nad 40 a nad 50 let - vítězky jednotlivých výškových kategorií

  Bikini fitness žen - nové profesionálky
  jméno kategorie um.
  Wanda Mayeux Bikini fitness žen masters nad 50 let 1.
  Kayla Le* Bikini fitness žen masters nad 40 let do 157 cm 1.
  Arlene Hanson Bikini fitness žen masters nad 40 let do 161 cm 1.
  Katherine Adamitis Bikini fitness žen masters nad 40 let nad 161 cm 1.
  Jacquelyn Geringer Bikini fitness žen masters nad 35 let do 157 cm 1.
  Stacy Mccloud** Bikini fitness žen masters nad 35 let do 161 cm 1.
  Coeurlida Ashby Bikini fitness žen masters nad 35 let do 166 cm 1.
  Lulu Giraldo Bikini fitness žen masters nad 35 let nad 166 cm 1.
  Danielle Taddeo Bikini fitness žen do 155 cm 1.
  Sondra Blockman Bikini fitness žen do 155 cm 2.
  Sarah Pearce Bikini fitness žen do 159 cm 2.
  Elizabeth Yisrael Bikini fitness žen do 159 cm 3.
  Samantha Lemus Bikini fitness žen do 163 cm 1.
  Natoshia Coleman Bikini fitness žen do 163 cm 2.
  Carolina Araujo*** Bikini fitness žen do 166 cm 1.
  Mia Sanchez Bikini fitness žen do 166 cm 2.
  Ronnice Jenkins Bikini fitness žen do 170 cm 1.
  Cherlyn Jarvis Bikini fitness žen do 170 cm 2.
  Michelle Rubino Bikini fitness žen nad 170 cm 1.
  Stephanie Fisher Bikini fitness žen nad 170 cm 3.

  * absolutní vítězství v bikini fitness žen masters nad 40 let
  ** absolutní vítězství v bikini fitness žen masters nad 35 let
  *** absolutní vítězství v bikini fitness žen


  Foto:
  www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


  Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  06.07.12:37jari - A čemu se divíte? Koukněte na ty vaše slavný kategorie, kd..+1
  06.07.10:51ygg - Takhle tedy ano. Prostě je taková doba, trend, a USA v tom..
  06.07.07:44accept - Na tohle téma(nadmíra rozdávání profikaret) se toho napsal..
  05.07.22:10Seazer - 11 kulturistů dostalo profi kartu, ale 10 z toho masters :..
  05.07.21:58Archa - Mají 320 milionů obyvatel a tohle je jedna z top soutěží t..
  05.07.21:48Petr Prielozny - 96 pro karet? Proste business😒-1
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra