Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Vítězové 2. šampionátu ve street workoutu pojedou na MS

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Lidem pohybujícím se v sobotu 25. června 2016 v pražském obchodním centru Arkády zpestřila nakupování atraktivní podívaná. Právě ten den se tu totiž konal 2. národní šampionát ve street workoutu. Devatenáct mužů rozdělených do třech váhových kategorií a čtyři ženy se přijeli utkat o postupové místo na mistrovství světa, které se uskuteční 23. 7. 2016 v Moskvě. Možnost podívat se do Moskvy na výkony těch nejlepších světových workouterů a zacvičit si s nimi byla o to lákavější, že účastníkům bude uhrazena jak letenka, tak náklady na ubytování.

Ačkoli by se mohlo zdát, že prostředí obchodního centra nebude pro šampionát ve workoutu to pravé ořechové, opak je pravdou. Pořadatelská Czech Street Workout Association na to šla mazaně. Většina běžné populace street workout jako sport ani nezná, a i kdyby jej nakrásně znali, s velkou pravděpodobností by stejně nesbalili rodinu a nevyrazili se podívat na celodenní závody na některé z českých street workoutových hřišť. Když nejde hora k Mohamedovi, musí jít tedy Mohamed k hoře, řekli si organizátoři a přivedli svou akci tam, kde městský člověk tráví svůj čas rád - do nákupního centra.

Kdo někdy viděl výkony street workouterů, musí přiznat, že jejich výkony nelze ignorovat, a vůči trikům závodníků 2. národního šampionátu nezůstali imunní ani návštěvníci OC Arkády. „Diváků se během dne vystřídalo hodně, povzbuzovali jak lidé, co se přišli podívat na celou soutěž, tak i ostatní „kolemjdoucí“, takže atmosféra byla skvělá,“ říká předseda představenstva pořádající asociace Vladimír Vlček. Atmosféru ovšem významným dílem ovlivnil i moderátor akce Jonáš Petřík z Jonas Gymu.

I když při šampionátu není hlavním cílem udělat show, ale ukázat co nejtěžší a technicky nejlépe zvládnuté prvky, a to pokud možno v co nejdelších sestavách pro ukázku síly i vytrvalosti, přesto samozřejmě byli diváci vnímaví k tomu, jak kdo uměl své umění prodat. Zřejmě největšího aplausu se tak dostalo Pavlovi Novákovi z Mělníka. Vítězství v šampionátu si ale připsal někdo jiný. Absolutní prvenství mezi všemi váhovými kategoriemi získal mezi muži Tomáš Labaj z Karviné, který ovšem účast na MS z osobních důvodů odmítl, a tak jej v Moskvě nahradí Martin Pleva z Mělníka, mezi ženami si nejlépe vedla a postup na MS si zasloužila Kateřina Weisserová z Karviné.

Foto: Marek Sladký Photography


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 13 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra