Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Skladem už jen posledních 17 ks! Více zde.

CrossFit: Soutěž Superior 14 Regionals 2016 byla krvák!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

No, dobře, titulek je, přiznávám, trochu přehnaný, ale tak to v redaktorské práci chodí, ne? :) Ale že by to byla úplná novinářská kachna, to zas ne, to prrr. V sobotu 25. června 2016 na crossfitové soutěži Superior 14 Regionals skutečně tekla krev, i když pravda, velké drama to nebylo. Ale drsně to vypadalo, to zas jo. Představte si závodníka v plném soutěžním nasazení, s naloženou olympijskou činkou, v obličeji zarputilý výraz, do očí mu stéká pot, z nosu vytéká krev. Krvavé cákance se rozpíjejí i na zpoceném hrudníku, od krve je i předloktí, kterým se snažil si stékající krev otřít. Přesně takový obrázek byl v havířovské vzpěračské hale k vidění a co Vám mám říkat, onen závodník v ten moment vypadal drsně, odhodlaně a neohroženě, skoro jako Rocky. Pak si ale omyl krev a stal se součástí soutěžního pole jednotně splaveného potem.

V potu se tu koupali všichni, závodníci, diváci, organizátoři, rozhodčí, fotografové, náhodní čumilové i sličné slečny, které tu u stánku prodávaly proteinové nápoje a jiné suplementy. Ve vzpěračské hale totiž bylo toho dne klima tropického deštného pralesa. Horko a vlhko. Stačilo chvíli nepít, přivřít oči a halucinace by Vám možná dodaly i pokřik papouška. Větralo se sice všemi dostupnými okny, ale těla atletů pracující na plný výkon vyhřívala prostor jak roztopené vafky, sluneční žár vkrádající se z venku také přispíval svou „troškou“ do mlýna, a tak se cvičilo v kalužích potu. Teplo ještě významně zvýšilo obtížnost workoutů, které již tak jejich tvůrce Michal Mička vyšrouboval poměrně vysoko. "Workouty jsem vybíral podle komplexnosti a upravoval je tak, aby byly pro dvojice zvládnutelné, ale zase ne úplně jednoduché," říká Michal, kterému jeho záměr naprosto vyšel.

WOD 1 - Snatch leadder
time cap 10 min.

 • 5 - 5 squat snatch 70 / 35 kg
 • 4 - 4 squat snatch 80 / 40 kg
 • 3 - 3 squat snatch 90 / 45 kg
 • 2 - 2 squat snatch 100 / 50 kg
 • 1 - 1 squat snatch 105 / 55 kg

„První workout byl takové rozehřátí, ale pak to začalo být hodně drsné,“ podělila se o své dojmy jedna dvojice soutěžící v kategorii Open. „Já už nechci dál cvičit,“ zaslechla jsem úpění dalšího závodníka z Open bezprostředně po skončení jednoho z workoutů. Přitom Michal Mička pro nováčky nenachystal žádnou zradu ve formě cviků nebo vah, které by začínající atleti nezvládli. Tvrdě ale otestoval pracovní kapacitu všech přítomných.

I když i zástupci kategorie Elite určitě trpěli také, trpěli bez hlasitých projevů. Bylo patrné, že už jsou ostřílenější, vůči bolesti z totálního vyčerpání otrlejší a možná také byli psychicky lépe připraveni na to, co je v Havířově čeká. Všeobecně se ví, že závody Michala Mičky si nehrají na žádné parádičky, nesnaží se být za každou cenu novátorské a převratné, jde především o tradiční, ryzí CrossFit a tvrdou dřinu bez příkras. Co jiného čekat od týpka, který dá sám 200 kg na front squat? Závod Superior 14 Regionals je prostě akce připravená od chlapů pro chlapy, ba přímo pro chlapáky.

Výzvu, kterou si organizátor přichystal pro elitní kategorii, sice nemohl přijmout špičkový Erik Tóth a Ludovít Czokoly, zranění ze soutěže vyřadilo i Michala Velkova, který by byl jistě se svým parťákem kandidátem na bednu, ovšem i tak zůstalo startovní pole nabité výbornými atlety, kteří si vzájemně nic nedarovali.

WOD 2 - Chipper
time cap 15 min.

 • 200 DUs / 120 DUs
 • 100 wall ball / 80 wall ball
 • 80 chest to bar / 70 pull up
 • 60 power clean 60 kg / 40 kg
 • 40 burpees / 50 burpees

WOD 3 - Strength

 • 1. athlete 2 min. max reps of ring muscle-up / chest to bar
 • 2. athlete 2 min. max reps of squat clean 110 kg / 70 kg
1 min. rest and change

WOD 4
time cap 15 min.

 • 30 sumo deadlift high pull, DL hold 180 / 80 kg
 • change
 • HS walk / buddy carry
 • change
 • HS walk / buddy carry
 • 30 toes to bars with hang
 • HS walk / buddy carry
 • 20 OH lunges 60 / front rack 40 kg with plank
 • change
 • HS walk / buddy carry

Vůbec nejtěžší prověrkou pro všechny byl bez pochyb 4. WOD, jehož 15 min. time cap se musel zdát nekonečný. „Byla tam celkem těžká činka při těžkých cvicích, kluci se museli prát s výdrží, protože bylo pořád co dělat,“ komentuje 4. event jeho tvůrce a drtivá většina závodníků mu jistě dá za pravdu. Odpočinout si při čtvrtém WODu totiž opravdu nebylo kdy. Když jeden z dvojice zvedal sumo deadlift high pully, druhý držel v hangu naloženou činku. Zatímco jeden švihal toes to bars, druhý musel držet na hrazdě ve visu. Během toho, co jeden dělal výpady s olympijskou činkou nad hlavou, druhý z dvojice držel v planku. Oba členové týmu se ve všem vystřídali, aby nikdo o nic nepřišel. V intermezzu si pak ještě závodníci Open pojezdili trakařem, eliťáci si udělali procházku hlavou dolů při chůzi po rukou. Nářez! Tenhle workout byl nesmírně hezky vymyšlený, byl to přímo ďábelský majstrštyk.

WOD 5
time cap 10 min.

21 - 15 - 9
thruster 45 kg / 30 kg

3 - 2 - 1
rope climb legless

Po čtvrtém WODu jistě nejeden závodník zejména z druhé poloviny startovního pole zalitoval, že Superior 14 Regionals nemá eliminace. Všichni si prostě museli vychutnat vše až do konce, včetně finálového pátého workoutu. Bývalo by se bylo zdálo, že thrustery v kombinaci se šplhem na laně bez přírazu nohou budou smrtícím úderem na závěr, všichni závodníci si však vedli nad očekávání dobře. Na výbornou to ale nakonec dotáhla dvojice Filip Trojovský a Jan Hanák, které k patřičnému výkonu namotivovala v pořadí druhá dvojka celkového pořadí - tým Bratm Piešťany.

Dvojice Filip Trojovský a Jan Hanák se přitom dala dohromady pouhý týden před závodem. Filip Trojovský měl původně závodit s Michalem Velkovem, ten ale musel svou účast na soutěži kvůli zranění vzdát. S náhradním parťákem se ale Filipu Trojovskému závodilo dobře. „Já třeba v tréninku moc necvičím sumo deadlift high pull ani OH lunges a tam mi Honza hodně pomohl,“ říká pochvalně Trojovský. Dvojice se skvěle doplňovala i ve 3. WODu, kdy oba členové týmu Superior 14 zúročili své silné stránky. Filipovi se podařilo ve dvouminutovém intervalu vysolit 15 kousků squat cleanů naložených na 110 kg, Honza zase exceloval na kruzích, kde se mu během dvou minut podařilo udělat 23 ring muscle-upů. „Honza byl náhrada v posledním týdnu, ale musím říct, že spolu určitě nezávodíme naposledy,“ komentuje spokojeně týmový výkon Filip Trojovský.

Vítězství v kategorii Open vybojoval a nehynoucí slávu získal tým Crossfit Bro.


Nejlepší týmy soutěže Superior 14 Regionals 2016

Top 3
p. kategorie Elite kategorie Open
1. Superior 14 CrossFit Bro
2. Bratm Piešťany Deluxe Cross Team
3. Ultimate Fitness Jašter

Kompletní výsledky naleznete na facebookových stránkách akce.


Superior 14 Regionals 2016 - fotogalerie

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra