Reklama:

CrossFit: Bestie Open Brno 2016
- výsledky a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Na poslední červnovou sobotu připravil Martin Štěpánek týmovou soutěž crossfitových začátečníků. Místo konání závodů zvolil velice příhodně ve Školním a výcvikovém středisku HZS ČR v Brně - Líšni. Výborný nápad, takhle nějak před lety CrossFit v USA vznikl, při výcviku hasičů, policistů, armády. Cvičilo se s vybavením (případně ve výstroji) těchto složek s využitím co nejmenšího množství specializovaných strojů, jen s velkou činkou, švihadlem a třeba balistickou vestou či plynovou maskou.

Jak jsem již zmiňoval, jednalo se u série Bestie Open o nepříliš běžnou týmovou soutěž, kdy v jednom družstvu byli vždy dva muži a jedna žena. Na start se tedy postavilo celkem 117 atletů, připravených v pekelném horku bojovat o úspěchy ve 3 workoutech, kdy u dvou z nich byly využity překážky přímo z dějiště soutěže a byly jimi hasičské výcvikové překážky a zařízení.

WOD 1

Hned v prvním workoutu využili pořadatelé klasickou překážku - bariéru o výšce 200 cm, což by pro některé nevysoké závodníky a závodnice mohl být problém, ale protože výpomoc v týmu při překonávání byla povolena, poradili si s ní bez větších problémů všichni.

Time cap 8 minut:
- 3x bariéra (nejprve přehodit slamball 2x 15 kg a 2x 30 kg, potom přelezou závodníci, celé se opakuje 3x)
- jeden člen týmu 30x thruster 40 / 25 kg, zbylí dva jsou ve stojce (jinak "no rep")
- 3x bariéra
- jeden člen 30x sumo deadlift high pull 32 / 20 kg, zbylí dva ve stojce
- 3x bariéra
- jeden člen 30x ground to overhead 40 / 25 kg, zbylí dva ve stojce

Martin Štěpánek se opět držel bestiálního pravidla o nižších váhách při začátečnických závodech, ale i 40 kg (resp. 25 kg) na thruster nebylo na začátku dne, při teplotách přes 30 °C, lehkou zkouškou.

WOD 2

Druhým workoutem se pořadatelský tým přiblížil již zmiňované podstatě CrossFitu úplně. Štafetový běh do 3. patra výcvikové věže, kdy předávaným kolíkem nebylo nic jiného než sbalená požárnická hadice. Kombinace vedra ve vyhřáté věži, neforemné hadice, která se nedala pořádně chytit, a kovových úzkých schodů byla opět dostatečně bestiální a nenechala nikoho na pochybách, že si dnes sáhne opravdu na dno.

WOD 3

Ve třetím a závěrečném workoutu, ve kterém se lámal chleba ve velmi vyrovnaném celkovém hodnocení, byly využity opět "oblíbené" slambally, saně se zátěží a veslovací trenažer.

AMRAP 13 minut:
- jeden z týmu 60 cal veslo (zbylí dva drží slamball 15 kg a 30 kg)
- 10x 10 m tlačení saní se zátěží 100 kg

To, co z energie nevzaly závodníkům schody a bariéra, to sebralo veslo. Ihned na začátku workoutu se začaly ukazovat rozdíly ve zbytcích sil jednotlivých týmů a ty na prvních příčkách celkového pořadí upevňovaly svůj náskok. Nejen veslo bylo náročné, ale i tlačení saní po rozehřátém tartanu nešlo úplně zlehka. Byla to opravdu poslední výzva a ne nadarmo se v povzbuzování diváků stále častěji opakovala slova "je to naposled, tak makej" apod.

Pořadatelský tým opět zvládl zabezpečit bezvadné prostředí a servis závodníkům, pomáhalo i počasí, kdy aspoň pocitově chladil všechny přítomné čerstvý vítr a očekávané bouřky přišly až v nočních hodinách. Jedinou skvrnkou na kráse tak pěkného dne byla snad jen zdravotní indispozice jednoho z atletů, ale díky tomu, že mezi rozhodčími bylo několik lidí ze zdravotnického prostředí, bylo o něj dobře postaráno až do příjezdu sanitky. Nezbývá nic než jen popřát mu co nejvíce štěstí v rekonvalescenci, stejně jako ostatním bestiálním atletům.


Bestie Open Brno 2016 - výsledky
pořadí tým
1. Newbies
2. Xfit Stones
3. Young and Strong PPC FM
4. Fudochi kan Strakonice
5. Tlusťoši
6. gym Liberec

Kompletní výsledky naleznete ve formátu PDF zde.


Bestie Open Brno 2016 - fotogalerie

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.06.21:27Majka - Kolega snad vše již opravil, děkujeme za upozornění :)
30.06.16:40canni - Malá úprava detailů. Váha holek byla 25Kg Atletů bylo 39..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (23:12) • Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra