Reklama:

Extrémní závody:
Heroes Race - představení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář extrémních závodů pro rok 2016
Army Run
- představení závodu
Bahňák
- představení závodu
Gladiator Race
- představení závodu

Chcete na výlet do středověku? Podívat se na rytíře, pokochat se vyleštěným brněním, užít si výhled na zámek či se proběhnout podzámčím? Můžete a nebude Vás to ani moc stát. Pokud tedy nepočítám trochu té fyzické námahy a trošku toho stresu. Jestli si sáhnete na své fyzické či psychické dno, je plně na Vás. Záleží, jak "na tvrdo" do toho půjdete.

Ke gladiátorům, vojákům, sparťanům, vikingům a predátorům můžeme přidat i rytíře, moravské rytíře. Závod je protkán středověkými motivy a rytířskými hrdiny.

Vše začalo v roce 2015 poblíž zámku v Hradci nad Moravicí. Na start se postavily přes čtyři stovky odvážných závodníků a nejlepší čas byl jedna hodina a šestnáct minut. Na opačném konci byl nejpomalejší čas tři hodiny a padesát pět minut. Trať měřila třináct kilometrů a bylo nutné překonat převýšení šesti set metrů.

Titulárním partnerem závodu je i v roce 2016 firma Kilpi (finský výraz pro štít), která se zabývá produkcí outdoorového a cyklistického oblečení.

Typy závodů

V jeden den proběhnou dva závody o dvou různých délkách. Je proto potřeba zhodnotit své síly a správně se rozhodnout, jaká trať je ta pravá. Počtem překážek se moc neliší, zato délka kratší trati je oproti té delší poloviční. Kapacita závodu je 1500 závodníků a závodit mohou všichni starší 15 let.

Trať vede přes kopce, údolí a řeky, čekejte tedy přírodní terén a podle toho volte vhodnou obuv. Startuje se za každého počasí. O časomíru se postará čip, který dostane každý závodník.

Varianta 13 km

Délka (km) / počet překážek: 13/30
Tento závod je startován jako první (9:00).

Varianta 7 km

Délka (km) / počet překážek: 7/20
Tento závod následuje po delší variantě (11:00).

I zde platí, že čím dříve se zaregistrujete, tím budete mít registraci levnější. Výhodou je, že se můžete registrovat i přímo na místě (tedy pokud zbydou volná místa). Děti si mohou zařádit na překážkové dráze v zázemí hotelu Belaria. Sice nejde o samostatný organizovaný závod, ale určitě nepřijde mládež zkrátka.

Co závodníky čeká

Na závodníka čeká občerstvení, dárky od sponzorů a v cíli památeční medaile.

Závodníci se účastní závodu na vlastní riziko, ale rozhodně na to nebudou sami. Na trase závodů budou dohlížet na bezpečnost organizátoři a u těch nejnebezpečnějších překážek budou zdravotníci.

Typy překážek a penalizace

Čtyřmetrová stěna, elektrická sprcha, podlézání ostnatého drátu, prolézání tunelem, šplhání, ručkování, hod oštěpem, střelba lukem, hasiči s hadicí (s ledovou vodou, kterou nemají rozhodně pro sebe), provazová stěna a další laskominy, které závodníky pěkně potrápí.

Pokud se Vám nepodaří překážku překonat, počítejte s trestem v podobě 30 angličáků. Kdo neví, co to je, a jde závodit, tak to rychle zjistí.

Bahno tu moc nehledejte, většinu terénu tvoří úhledné "zámecké" trávníky.

Jednotlivec vs. tým

Závodníci mohou vyběhnout samostatně, či utvořit tým o nejméně třech členech. Samozřejmě jako tým na nic nebudete sami, ale jako jednotlivci prověříte jen sami sebe v náročných podmínkách.

Tři nejlepší jednotlivci mezi muži a ženami a nejlepší tým se mohou těšit na slavnostní vyhlášení a hodnotné ceny. Takže stojí za to zabojovat.

Zázemí

Závod hostí nyní klasicistní zámek, který začali budovat v polovině 11. století Přemyslovci. Opravdové, funkční zázemí je pro sportovce připraveno v hotelu Belaria, kde naleznou stanové městečko, překážkovou dráhu pro děti a samotný doprovodný program. V hotelu je dětský koutek, kde mohou závodníci svěřit své děti na dobu závodu kvalifikovanému dohledu.

Pakování je v místě závodu zdarma a stejně tak i sociální zázemí (mobilní). Je možné využít i sprchy a toalety hotelu.

Velkým lákadlem je vystoupení rytířů, ukázky šermu a středověkého života. Den bude plný soutěží o zajímavé ceny (shyby, přetahování atd.) a v noci vypukne ohnivá show s after party pod taktovkou DJ.

Samotný zámek je deset minut chůze od místa konání závodu, a jelikož jde o jeden z nejkrásnějších zámků u nás, mohu jeho návštěvu jen doporučit.

3, 2, 1, start

Startuje se ve startovních vlnách od 9 hodin ráno po cca 50 závodnících. První letos startují závodníci na delší trať a po nich přichází na řadu kratší závod.

Běh

Je na každém závodníkovi, jaké zvolí tempo. Jestli do toho půjde na plno již od začátku, nebo bude šetřit síly na poslední kilometry. Každopádně je potřeba volit rozumně, abyste si v cíli nevyčítali, že jste do toho mohli dát víc. Na druhou stranu není problém závod ujít.

Na delší trať byste nějakou přípravu mít měli. Jděte si zaběhat do kopců, ať víte, jaké to je, drápat se do kopce a poté se kutálet z kopce dolů.

Překážky

Překážky opět prověří nejvíce Vaši obratnost. Připravte se na šplhání, plazení, přelézání a nošení. Tady dostane zabrat Váš stisk a budete si říkat, že jste víc nepomáhali mámě s taháním nákupů.

Cíl

V cíli na Vás čeká pamětní medaile a občerstvení. Tady budete mít možnost zhodnotit svůj výkon, jestli jste do toho dali opravdu všechno. Pokud ano, tak Vás pár dní bude všechno bolet, a pokud ne, tak to zkuste příště a dejte do toho všechno. :)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 107 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra