Reklama:

Česká republika má dva
nové profesionály IFBB!

 VÍME PRVNÍ 
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

IFBB Diamond Cup 2016: kompletní výsledky s body
Olympia Amateur Spain 2016: kompletní výsledky
s body
Arnold Classic Africa 2016
- zprávy z místa dění

Česká republika má dva nové profesionální závodníky! Do profesionální divize IFBB díky svým výsledkům z mezinárodních amatérských soutěží míří Ondřej Kmošťák a Margita Zámolová.

Ondřej Kmošťák si možnost zažádat o profi kartu zajistil absolutním vítězstvím ve physique mužů z květnového IFBB Diamond Cupu, své kvality i právo na přestup do profesionálního tábora o několik týdnů později navíc potvrdil dalším celkovým prvenstvím - tentokrát z Olympia Amateur Spain. Zbývalo mu tedy pouze o přestup mezi elitu zažádat u mezinárodní světové federace IFBB a čekat, zda bude jeho žádost schválena.

Margita Zámolová si o profesionální kartu žádala již v předchozím průběhu roku. Tehdy ovšem odezva ještě nedorazila. Poté, kdy před několika týdny dosáhla na celkový triumf ve physique žen z historicky prvního ročníku Arnold Classic Africa, svou žádost nicméně podala znovu.

Vedení mezinárodní světové federace IFBB žádostem obou našich závodníků vyhovělo a právě dnes dorazilo z těchto míst vyrozumění, které jejich vstup mezi profesionály potvrdilo!


Ondřej Kmošťák

Ondřej Kmošťák - vybrané úspěchy
soutěž kategorie um
Mistrovství ČR 2015 physique mužů av.
Mistrovství Evropy 2015 physique juniorů 6.
BFC Cup 2015 physique mužů av.
Mistrovství ČR 2015 physique juniorů av.
Arnold Classic Europe 2015 physique mužů 10.
Olympia Amateur Europe 2015 physique mužů 4.
IFBB Diamond Cup 2016 physique mužů av.
Olympia Amateur Spain 2016 physique mužů av.

Jméno Ondřeje Kmošťáka se ve výsledkových listinách soutěží v kategorii physique objevuje od roku 2014, kdy si vyzkoušel start na tradiční domácí pohárové soutěži GP PEPA Opava. V nabité konkurenci, již tvořili například i závodníci z Litvy, Slovenska, Rakouska nebo Makedonie, se tehdy nicméně ještě těsně neprobojoval do superfinále, v němž se bojovalo o přední příčky.

Po prvních závodech před Ondřejem byla celá sezóna 2015, v níž přišly jeho první výrazné úspěchy v podobě absolutního vítězství z BFC Cupu a zisku titulů absolutního mistra republiky ve physique juniorů a mužů. Dalším logickým krokem v kariéře mladého závodníka byl proto start na velkých mezinárodních kláních.

Už vloni na jaře vybojoval cenné šesté místo ve physique juniorů nad 175 cm na mistrovství Evropy, na podzim se pak objevil na pódiu Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe, kde ve physique mužů obsadil desáté a čtvrté místo. Letos pak přišly již dva jeho zmíněné celkové triumfy z IFBB Diamond Cupu a Olympia Amateur Spain a nyní je před ním kariéra profesionála.


Ondřej Kmošťák na Olympia Amateur Spain 2016


Margita Zámolová

Margita Zámolová - vybrané úspěchy
soutěž kategorie um
Mistrovství ČSFR 1992 kulturistika žen 3.
Mistrovství Slovenska 1993 kulturistika žen 1.
Mistrovství Evropy 1995 kulturistika žen 7.
Mistrovství světa 2013 bodyfitness masters 4.
Mistrovství ČR 2014 bodyfitness masters 1.
FitBalance IFBB Int. Cup 2014 bodyfitness žen av.
Mistrovství světa 2014 bodyfitness masters 5.
Mistrovství světa 2014 bodyfitness žen 3.
FitBalance IFBB Int. Cup 2015 bodyfitness žen av.
Arnold Classic Europe 2015 bodyfitness žen 5.
Arnold Classic Europe 2015 bodyfitness masters 1.
Olympia Amateur Europe 2015 bodyfitness žen 4.
Mistrovství Evropy 2016 physique žen 4.
Mistrovství Evropy 2016 physique žen masters 4.
Arnold Classic Africa 2016 physique žen av.

Začátky soutěžní kariéry Margity Zámolové se datují ještě do první poloviny devadesátých let, kdy tato závodnice na mezinárodních soutěžích v kulturistice žen reprezentovala Československou a později také Slovenskou republiku. Během několika startů na evropských šampionátech změřila síly se špičkovými kulturistkami dané doby a svedla tak souboje nejenom s pozdějšími českými profesionálkami Zdenou Razýmovou a Evou Sukupovou, ale například i s pozdější vítězkou Ms. Olympia z roku 2000 v těžší hmotnostní kategorii Valentinou Chepigou.

Na dlouhou dobu své poslední závody absolvovala v roce 1995 a následovala soutěžní odmlka, která skončila až v sezóně 2013. V té se Margita vrátila na pódia již v pro ní nové kategorii bodyfitness, ve které nyní nastupovala za Českou republiku. Prvním zajímavým výsledkem na mezinárodním poli mezi bodyfitnesskami se pro ni stalo čtvrté místo z Mistrovství světa juniorů a masters, kde v říjnu 2013 vybojovala čtvrté místo v kategorii bodyfitnessek ve věku od 35 do 45 let. Ještě větší úspěchy však na soutěžně mimořádně aktivní Margitu Zámolovou měly teprve čekat a postupně si tak na své konto připsala například titul mistryně České republiky v bodyfitness žen masters (2014), dvě absolutní vítězství v bodyfitness žen na FitBalance IFBB International Cupu (2014 a 2015) nebo třetí místo na Mistrovství světa ve fitness 2014, kde závodila v bodyfitness žen do 163 cm.

Později přidala také vítězství v bodyfitness žen masters z Arnold Classic Europe a Nathalia Melo Classic 2015, na která následně navázala bronzem z Mistrovství světa juniorů a masters. Margita se v té době svými objemy a mimořádnou kvalitou svalů nacházela již na samotné hranici kategorie bodyfitness a právě tento důvod nakonec rozhodl o tom, že se letos rozhodla poprvé představit ve physique žen. V tom se v květnu hned napoprvé probojovala ke čtvrtému místu z mistrovství Evropy, kde na tento výsledek dosáhla nejenom ve physique žen do 163 cm, ale i v nabité kategorii physique žen masters. V obou případech jí medaile přitom unikla jen velmi těsně. Pak již následovala dlouhá cesta do jihoafrického Johannesburgu, kde přišel její v úvodu článku zmiňovaný celkový triumf z Arnold Classic Africa, jenž jí, jak se dnes ukázalo, s definitivní platností otevřel cestu mezi profesionálky.


Margita Zámolová na Arnold Classic Africa 2016


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček
Soulby Jackson


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.06.20:30Minion - Margi jsem to moc přála!!! Konečně se dočkala, mám radost ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra