Reklama:

Extrifit Vás odmění za výsledek 2016: rozhovor s juniorem Markem Sviridovem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Projekt "Odměna za výsledek" pro rok 2016 otevřen!
Extrifit Vás odmění za výsledek 2016: rozhovor s dorostencem Filipem Křivkou
Již třetím rokem odměňuje firma Extrifit závodníky a závodnice mládežnických kategorií v rámci projektu "Odměna za výsledek". Podmínky této akce si můžete přečíst zde. V krátkosti jde ale o to, že všichni účastníci jarních mistrovských soutěží, kteří se rozhodli ve své přípravě vsadit na značku Extrifit, docílili medailového umístění buď na mistrovství Čech, nebo mistrovství ČR a nemají pozitivní dopingový test, mají nárok na odměnu do výše až 100 % jimi vynaložených finančních prostředků ve formě doplňků výživy dle vlastního výběru. Jedním z takto oceněných sportovců je i juniorský závodník ve physique Marek Sviridov.

Marku, mohl by ses našim čtenářům krátce představit? Jak dlouho cvičíš, co děláš, jakou studuješ školu?

Zdravím všechny čtenáře a fitness příznivce. Jmenuji se Marek Sviridov a pocházím z východního krajského města - Hradce Králové. Jsem studentem 3. ročníku bakalářského studia na Technické univerzitě v Liberci se zaměřením na podnikovou ekonomiku. V současné době trávím nejvíce času v Praze, kde bydlím, pracuji a samozřejmě i trénuji.

Co tě přivedlo ke cvičení?

Po zdravotních problémech, které mě potkaly v mých 15 letech, jsem musel přestat s fotbalem. Vždy mě to táhlo k nějakému sportu. Netrvalo tedy dlouho a absolvoval jsem svůj první vstup do fitness centra. Jako každý druhý malý vychrtlý klučík jsem chtěl mít hezky vyrýsované břicho a velké bicáky. Se svými (ne)zkušenostmi v této době jsem bohužel vysněného břicha nedosáhl. Díky množství masa a tvarohů, které jsem konzumoval, jsem alespoň nabral nějakou tu hmotu, se kterou se v budoucnu dalo něco dělat.

Kam bys to chtěl nejdále dotáhnout? Kde je tvůj vysněný cíl?

Letos jsem zakončil svoji poslední sezónu v juniorských soutěžích. Byla to teprve moje druhá závodní sezóna v amatérských soutěžích. Nevím popravdě, jak velké ambice na úspěch mám. Mám za sebou 9 českých soutěží (mistrovských a pohárovek). Teď je potřeba zaměřit se na vyšší úroveň a konkurenci.

V krátkodobém horizontu jsou moje cíle postavit se na prkna v zahraničí (IFBB International Austrian Championship). Za větší cíle si zadávám účasti na prestižních soutěžích - IFBB Diamond Cup, mistrovství Evropy, Arnold classic Amateur, Olympia Amateur.

Ty jsi jeden z těch, kteří využili nabídky Extrifitu prezentované v akci Odměna za výsledek. A také jsi na tu odměnu dosáhl. Pochlub se, za co ti byla vlastně předána?

Na Mistrovství Čech dorostu a juniorů se mi podařilo získat 2. místo v kategorii physique do 178 cm.

Myslíš si, že ti tato akce pomůže i v následujícím období?

Doufám, že ano. Mám v plánu soutěžit dál a s touhle akcí, kde mohu dostat velkou část své suplementace zpátky, jsem o něco motivovanější. Navíc mohu ušetřit nějaké peníze v přípravě a to se vždycky hodí.

Kde vidíš své silné stránky a naopak slabiny? Jak je hodláš zlepšit?

Letos na závodech bylo v porovnání s ostatními vidět, že mi chybí pár kilogramů navíc. V následující přípravě se zaměřím na hloubku i šířku zad a objem deltových svalů. Mezi další mé slabiny patří pódiová prezentace. Hodlám to zlepšit pravidelným nácvikem pózingu a před svými dalšími závody si zajdu pro rady za zkušenějšími závodníky. Moje silná stránka je symetrie, břicho a především úzký pas.

S kým na své přípravě spolupracuješ asi tak nejvíc?

Nad celou mojí přípravou na jarní závody měl dohled Štěpán Ginzel. Štěpána jsem oslovil v lednu a společně jsme ladili formu do detailů na každé závody. Moje letošní úspěchy jsou hlavně jeho zásluhou!

Co ti v předsoutěžní přípravě dělalo největší potíže?

Tato příprava pro mě byla opravdu těžká. Nemám teď na mysli těžké tréninky a dodržování stravy, ale největším problémem pro mě byly zdravotní potíže, konkrétně bolesti zubů.

Co plánuješ v nejbližším období?

Po závodech jsem měl menší pauzu od striktní stravy. Nechal jsem tělo malinko si odpočinout a pořádně jsem ho nakrmil. Na tréninku se to projevilo v dostatečné energii a síle, což jsem potřeboval. Objednal jsem nový pás, trhačky a suplementy a je na čase se zase vrátit do normálu. Začít pořádně makat a správně jíst.

Co bys poradil svým vrstevníkům, kteří nejsou tak úspěšní jako ty?

Nejdůležitější je vůle a čas. I malý progres je lepší než žádný. Hlavně se nevzdávat po prvním neúspěchu.

Jaké produkty sis "naporoučel" v rámci tvé odměny a proč zrovna toto?

Klasický CFM Instant Whey 80. Strašně se těším, až vyzkouším nové příchutě (kokosové mléko, čoko-kokos). Potom Hero a Go Pro 30 - věřím, že tyto dva produkty mi pomůžou při nabírání a v rozvoji síly. Ani s jedním z těchto produktů nemám ještě zkušenosti, tak si na ně alespoň udělám svůj vlastní názor. Pak také BCAA tablety, šejkr, proteinovou hydro tyčinku a na ochutnávku jeden vzorek borůvkového CFMka.

Řekněme, že někdo má výrazně omezený rozpočet. Pokud bys tedy měl zvolit jediný doplněk, který by to byl?

Jednoznačně CFM protein.

Vraťme se k tréninku. Co je tvou nejlepší partií a jak ji cvičíš?

Stehna. Od loňského roku, kdy jsem byl v přípravě pod Vojtou Koritenským, jsem se naučil jim dát pořádně zabrat. Snažím se zvedat takovou váhu, kde udržím techniku a rozsah. Dřepy, multipress, výpady, předkopy, zákopy…

Jaký je tvůj momentální tréninkový split a s jakým rozložením svalových partií?

3+1 a 2+1. Záda a biceps, prsa a triceps, nohy a ramena, den volna. Záda a biceps, prsa a triceps, den volna.

Na jaké soutěži tě zase uvidíme?

Na prkna se chci postavit opět na jaře. Konkrétně na IFBB International Austrian Championship a mistrovství Čech mužů.

Znáš Extrifit tým? Je někdo z týmu, kdo tě motivuje víc než ostatní?

To je těžké. Z Extrifit srazů jsem si letos odnesl spoustu nových poznatků od kulturistů, se kterými jsem se dříve nesetkal. Velmi mě v tomhle ohledu zaujali Slavoj Bednář a Noro Zajac. Za největší motivaci beru samozřejmě svého bývalého trenéra, majitele Extrifit gymu a hlavní tvář On the Top Pro - Vojtu Koritenského.

Chceš na závěr něco dodat?

Na závěr bych rád poděkoval Extrifitu za projekt "Odměna za výsledek" a za tento rozhovor. Dále za předané zkušenosti ze seminářů a podporu v podobě kvalitní suplementace. Svému trenérovi Štěpánovi za trpělivost a pevné nervy s mojí přípravou. A taky své přítelkyni Elišce, která stála po celou přípravu při mně.


Marek Sviridov na Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: neskutečná osmiměsíční proměna...
Arnold Strong (09:53) • Co mel za zraneni?jinak proměna klobouk dolů
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
jr.e (14:29) • V popisování pravá a levá strana asi velká chyba že.?..nemělo to být obráceně.?..:) Na...
magazínTereza Luchesi - jak na stojku
havlic (13:32) • jako klidně jsem pro, aby se na ronnie dělaly i tyhle navody, rozhodně to tu má vedle č...
magazínTipovací soutěž 2019 - konečné pořadí
Pekami (08:54) • No... co na to říct. Gratulace vítězům :) Parádní výhry.
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
plynar (02:49) • Na pravo krásna zdravo vyzerajúca slečna s príťažlivými ideálnymi ženskými krivkami.. n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra