Reklama:

Extrémní závody:
Predator Race - představení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář extrémních závodů pro rok 2016
Army Run
- představení závodu
Bahňák
- představení závodu
Gladiator Race
- představení závodu
Dalším extrémním překážkovým závodem, kterého se u nás můžete zúčastnit, je Predator Race. Jako všechny ostatní je plný běhání, přelézání, plazení, šplhání, bahna, vody a škrábanců, ale nabízí nám i něco navíc oproti konkurenci - Challenge. Komu něco říká Sasuke, Ninja Faktor či American Ninja Warrior, tak už možná tuší.

Trocha nedávné historie

Vše začalo v září 2014 v Býkově (15 km severně od Plzně) prvním Drilem s více jak 500 závodníky. Od té doby již proběhlo osm akcí Predator Race a v tomto roce nás čeká rovnou patnáct.

Typy závodů

Všech typů závodů se můžete účastnit jako jednotlivci, či jako členové minimálně čtyřčlenného týmu. Závody jsou určeny pro muže i ženy ve věku od šestnácti let. Děti mají svou variantu Junior.

Pokud se závodníkovi povede zdolat Dril, Brutal a Masakr v jednom roce, získá tzv. Master medaili. Jde vlastně o souhrnnou medaili reprezentující všechny tři typy závodů pro ty největší predátory.

Dle hodnocení závodníků byl Predator Race nejlepším překážkovým závodem v sezóně 2015!

Run

Městský překážkový běh, který závodníci absolvují v centru města. Je na 7 a více km s více jak 7 překážkami. Jde o čistší podobu Predator Race, která je více zaměřená na běh. Jde o ideální závod pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet překážkové závody, zaběhat si a na překážkách se spíše pobavit než vypustit duši.

Dril

Více jak 5 km a více jak 20 překážek. Jedná se o první náročnostní stupeň závodů. Dril je koncipován tak, aby se ho podařilo dokončit většině závodníků.

Brutal

Více jak 10 km a 25 a více překážek. Na tomto typu si více zaběháte, je tu více běžeckých pasáží, na kterých pořádně protáhnete nohy.

Masakr

Více jak 15 km s více jak 30 překážkami. Toto již závodníky pořádně otestuje jak po fyzické, tak psychické stránce.

Junior

Pro malé predátory je tu tahle varianta závodu. Délka trasy je přes 500 metrů a najdete na ní více jak deset překážek. Závodit mohou děti od 4 do 13 let v pěti věkových kategoriích.

Challenge

Unikátní typ závodů v ČR. Krátká trať, cca 60 metrů, plná překážek a jen jeden pokus. Buď všechno, nebo nic. Ti nejlepší ve své kategorii navíc získají finanční odměnu (1. místo - 10.000 Kč, 2. místo - 4.000 Kč, 3. místo - 1.000 Kč). Úspěšnost na této trati je pouze 10 %. Takže nakoukat American Ninja Warrior a Ninja Faktor a vzhůru trénovat.

Co závodníka čeká

Dle kapacity závodu je možné se registrovat až do poslední chvíle, ale i zde platí, že čím dříve se registrujete, tím budete mít příznivější cenu. Ceny registrací se pohybují od jednoho do dvou tisíc.

O zázemí je na závodech postaráno, ať již jde o sociální zařízení, nebo občerstvení. Parkování a úschovna bývají zdarma. Závod typu Brutal je zároveň i kvalifikací na Mistrovství Evropy v OCR (obstacle course race).

VIP startovné + balíček

Pokud se zaregistrujete v termínu označeném jako VIP, získáte navíc zdarma dárkový balíček, který dostanete u registrace v místě a v den konání závodu. Obsah balíčku se může u jednotlivých závodů lišit, ale můžete se těšit například na kšilty s logem Predator Race či tematické náramky.

3, 2, 1, start

Závod, kromě varianty Challenge, je startován ve vlnách s tím, že první na řadě jsou elitní vlny (start v elitní vlně je za příplatek).

Ve variantně Challenge čeká závodníky start ve dvojicích, každý má svou dráhu a dále postupuje ten, kdo ji překoná jako první. Vítězové se kvalifikují do semifinále a následně do finále, kde už rozhoduje každá desetina vteřiny.

Důležité varování - v průběhu závodu si dejte pozor na predátory, kteří se Vám budou snažit znesnadnit překonání překážek!

Běh

Pokud máte rádi běh, tak vyzkoušejte Predator Run, ten obsahuje nejvíce běžeckých částí a překážky v něm jsou spíše pro zábavu, než že by Vás měly dostat na dno Vašich fyzických sil. Více běžecký je i Brutal, který je vlastně dvojnásobný Dril do délky, ale překážek navíc moc nemá. S tím souvisí i způsob přípravy na tyto typy závodů.

Překážky

Překážky jsou rozděleny do pěti kategorií podle jejich náročnosti. Za nesplnění překážky závodníky čeká běžecká penalizace. Něco se ti nepovedlo? Tak si dáš extra běh navíc. Oproti trestným angličákům se běh fixluje daleko, daleko obtížněji.

 • minimální obtížnost - penalizace 100 m běhu navíc
 • střední obtížnost - penalizace 200 m běhu navíc
 • vysoká obtížnost - penalizace 250 m běhu navíc
 • drsná obtížnost - penalizace 300 m běhu navíc
 • extra drsná obtížnost - penalizace 400 m běhu navíc

A jaké překážky závodníky čekají?

 • plavání
 • brodění
 • podlézání ostnatého drátu
 • přelézání lanových sítí
 • ručkování s kruhy
 • vyběhnutí prohnuté vlny
 • šplhání po tyči
 • nošení břemene

Cíl

V cíli na závodníky čeká občerstvení a vybojovaná medaile. Ten, kdo přežil a doběhl do cíle, se stává čestným predátorem.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 4 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra