Reklama:

NPC Jr. USA 2016:
devatenáct nových profesionálů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém Charlestonu se ve dnech 20. a 21. května odehrála první letošní americká amatérská soutěž v kulturistice a fitness národní úrovně NPC Jr. USA. Na v pořadí pětatřicátém ročníku klání, u nějž označení Jr. znamená, že je svým významem těsně za prestižním NPC USA, se ve všech kategoriích bojovalo o kvalifikaci na další soutěže celonárodního významu, jež se odehrají v letech 2016 a 2017, a v některých kategoriích byly ve hře i profesionální karty.

Vůbec poprvé v historii amerických amatérských soutěží pořádaných pod hlavičkou organizace NPC (National Physique Committee) o svou šanci zamířit do profesionální divize IFBB na akci usilovali také sportovci nastupující v nové kategorii classic physique. Platilo přitom, že se na závodech profesionální karty udělovaly podle následujícího klíče:

  • fitness žen - absolutní vítězka
  • physique žen - vítězky všech tří výškových kategorií
  • figure žen - tři nejlepší účastníce souboje o absolutní vítězství
  • bikini fitness žen - tři nejlepší účastníce souboje o absolutní vítězství
  • physique mužů - tři nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství
  • classic physique - zlatí a stříbrní medailisté všech tří výškových kategorií

V kulturistice mužů ani v kulturistice žen se o profesionální karty na NPC Jr. USA nebojovalo, přesto i tak na klání bylo celkem uděleno devatenáct vstupenek do profesionálního tábora. A kteří sportovci si v Charlestonu šanci zamířit mezi elitu zajistili?


Classic physique - šest nových profesionálů

Ačkoliv se mezi profesionály v classic physique již několik měsíců závodí, startovní pole prozatím vždy tvořil pouze mix někdejších profesionálních kulturistů a borců, kteří v minulosti zkoušeli štěstí ve physique mužů. To se po NPC Jr. USA změní. Předpoklady k tomu, že by mezi profíky mohl výraznějším způsobem zamíchat kartami, má přitom především absolutní vítěz soutěže Robert Timms, jenž se na závody připravoval pod vedením trenéra Dennise Jamese. Jak si v porovnání s profesionály tento 185 cm vysoký borec povede, napoví jíž srpnové Pacific USA Pro, které si Robert zvolil pro svůj profesionální debut.

Kromě Timmse, jenž do souboje o celkový triumf nastoupil jako vítěz kategorie nad 178 cm, v classic physique profesionální kartu vybojovali i vítěz kategorie do 170 cm Jesse Valencia a za ním druhý Jamie Leroyce. Cesta do profesionálního tábora se otevřela také pro dvacetiletého vítěze kategorie do 178 cm Tylera Figueiru a stříbrného medailistu stejné výškovky Kennetha Owense. V nejvyšší kategorii se kromě Roberta Timmse prosadil i za ním druhý Charles Barney.


NPC Jr. USA 2016 - noví profesionálové v classic physique


Physique mužů - tři noví profesionálové

Ve physique mužů profesionální kartu brali tři nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství. Celkovým šampiónem klání se stal vítěz kategorie do 175 cm Antoine Weatherspoon, kromě nějž profi kartu získali také devatenáctiletý Madukaife Ezimorah (šampión kategorie do 173 cm) a Cyle Rudolph (zlatý v kategorii do 180 cm).


NPC Jr. USA 2016 - noví profesionálové ve physique mužů


Physique žen - tři nové profesionálky

Ve physique žen si právo zamířit do profesionálního tábora vydobyly vítězka kategorie do 163 cm Chelsea Alegro, Brittany Watts, která vybojovala prvenství v kategorii do 168 cm a uspěla i v souboji o absolutní vítězství, a Laura Hays. Ta v osmadvaceti letech slavila triumf v kategorii nad 168 cm.


NPC Jr. USA 2016 - nové profesionálky ve physique žen


Fitness žen - jedna nová profesionálka

Ve fitness žen se k absolutnímu vítězství a tím i k profesionální kartě probojovala šampiónka kategorie do 157 cm Becca Sizemore, která se na klání připravovala pod vedením špičkové profesionálky Tanji Johnson.


NPC Jr. USA 2016 - nová profesionálka ve fitness žen


Figure žen - tři nové profesionálky

Ve figure žen si šanci nastupovat mezi profesionálkami federace IFBB zajistily vítězka kategorie do 155 cm Tarryn Garlington, jednadvacetiletá šampiónka kategorie do 170 cm Kacey Stefan a také Joanna Cometa. Ta triumf slavila nejenom ve své výškové kategorii do 166 cm, ale uspěla také v absolutce.


NPC Jr. USA 2016 - nové profesionálky ve figure žen


Bikini fitness žen - tři nové profesionálky

V bikini fitness žen profesionální karta patří nejenom absolutní vítězce Abreon Jenkins (závodila v kategorii do 163 cm), ale také šampiónce kategorie do 159 cm Tiffany Vann a zlaté medailistce kategorie do 170 cm Christie Bailey.


NPC Jr. USA 2016 - nové profesionálky v bikini fitness žen


Zajímaví kulturisté na NPC Jr. USA 2016

Jak jsme již zmínili v úvodu článku, v kulturistice mužů se na NPC Jr. USA o profesionální karty nebojuje, přesto zde v ní o přízeň rozhodčích každoročně usilují zajímaví závodníci. Svou postavou poměrně pochopitelně nejvíce zaujal absolutní vítěz soutěže Henry Jackson, jenž v pětadvaceti letech při výšce 188 cm a soutěžní hmotnosti pohybující se mezi 113 až 115 kg disponuje solidním potenciálem. Zda jej jeho talent dovede až k profesionální kartě, napoví NPC Nationals 2017, kde by se Henry měl o svou vstupenku do profesionálního tábora pokusit poprvé zabojovat. Kromě Jacksona na klání svými tvary pozornost poutal i vítěz kategorie do 80 kg Daveon Hill, jemuž je stále pouze dvacet let.


Zajímaví kulturisté na NPC Jr. USA - fotografie


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Marandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.05.18:14thoth - Za ten nadpis bych místo vykřičníku raději dal ??! Jinak ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra