Reklama:

CrossFit: Fit Monster 2016
- pozvánka

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

O tomto víkendu, tedy od 28. do 29. 5. 2016, se na brněnském Velodromu rozjede pořádná crossfitová party. Závod Fit Monster již v minulých letech ukázal, že umí být pěkně našlapanou akcí, a jistě to bude chtít potvrdit i při svém letošním, v pořadí již třetím ročníku.

Závod i tentokrát otvírá celou škálu soutěžních kategorií pro sportovce různých úrovní i věku. V kategorii Open se představí sportovci, kteří s CrossFitem buď teprve začínají, nebo jej berou jako hobby aktivitu, Masters kategorie bude patřit zkušeným závodníkům ve věku nad 35 let, kategorii Elite ovládnout borci, kteří trénují vícefázově podle přesně stanovených tréninkových plánů a crossfitová tělocvična je jejich druhým, někdy i prvním domovem. Snad jako jediný závod v Čechách otvírá Fit Monster i kategorii Kids, která je určena mladým sportovcům do 15 let.

"Tuto kategorii se snažíme zavést do našeho programu, protože víme, že spousta crossfitových tělocvičen lekce pro děti nabízí. Taktéž víme, že hodně závodníků přijede na závody se svou rodinu, a tak chceme mít připravený program i pro jejich děti," říká k u nás zatím neobvyklé kategorii jeden z hlavních pořadatelů závodu Fit Monster Adam Ohřál.

Závody pro kategorii Kids budou složeny ze 2 WODů a budou probíhat v sobotu od 12:30 hodin. Od 14:25 pak budou mladí sportovci za svůj výkon oceňováni medailemi. Menší děti, které mají na závodění ještě čas, si budou moci svou porci pohybu užít na skákacím hradu, který tu pro ně bude k dispozici.

Dospělí závodníci budou muset své síly rozdělit do dvou soutěžních dní. V sobotu všechny kategorie absolvují shodně 3 workouty, v neděli dopoledne si celé celé startovní pole dá ještě 4. workout, 5. WOD už ale bude patřit jen těm, kteří se probojují do semifinále, a 6., finálový WOD si pak vyzkouší jen ti nejlepší.

A co v letošním roce hlavní organizátoři na závodníky chystají? Tvůrce workoutů Michal Dovrtěl, který na soutěžních úkolech spolupracoval s hlavním rozhodčím závodu Františkem Heribánem, prozrazuje, že workouty budou vycházet převážně z klasických crossfitových cviků a kombinací, ovšem v neděli se mohou atleti těšit na atypický workout, který bude mít za úkol závod poněkud okořenit. Pro klid atletů pořadatelé dodávají, že všechny workouty byly pečlivě promyšleny a také vyzkoušeny.

Jakou odměnou se mohou nechat motivovat ti, kteří budou na Fit Monster odjíždět s ambicí vybojovat místa nejvyšší?

"V elitní kategorii bude u nás možné vyhrát prize money ve výši 21.000 Kč, které budou rozděleny mezi první 3 místa v kategoriích Elite ženy a Elite muži. Taktéž jsme letos nově zavedli, pro větší motivaci závodníků, peněžní ceny pro výherce jednotlivých WODů. V kategoriích Masters a Open budou moci závodníci vyhrát hodnotné ceny od našich sponzorů. První 3 sportovci ve všech kategoriích si navíc odnesou pohár od města Brna a titul Fit Monster 2016," vypočítává pořadatel Adam Ohřál.

Kompletní informace včetně přesného časového harmonogramu naleznete na oficiálních stránkách soutěže.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 27 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Turakam (12:58) • Úprimne, už keď sa zjavil prvýkrát, tak som komentoval, že ten sa s tým nepara. Aby o t...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Ronnie (09:39) • K tomu `nahnání znova na pódium`... Když je na soutěži závodník osloven komisařem ADV,...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Ronnie (09:27) • Ne nemůže, protože v redakci nevíme, které tresty jsou a které ještě nejsou pravomocné,...
magazínTřiapadesátiletá Yaxeni Oriquen: come...
jnerez (08:31) • Super zpráva. Yaxeni je opravdu stálice. Díky za tenhle článek. *79*
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
tomášekp (08:15) • Dobrá nezmínil, ale odpovědi se vyhýbáte jak jen můžete.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra