Reklama:

Street Hard Workout Battle
- rozhovor s loňským vítězem Vladimírem Pospíšilem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Než vypukne letošní ročník soutěže Street Hard Workout Battle, která má i charitativní podtext, když podpoří léčbu Alexandry Mesárošové, můžete si přečíst rozhovor s vítězem loňského ročníku v kategorii do 75 kg a sets and reps Vladimírem Pospíšilem.

Nezapomeňte, že soutěž se uskuteční 11. června v Jirkově na Borku (ulice Mládežnická - mapa) a 12. června v Chomutově na Kamenném vrchu v tzv. Eldorádu (mapa).

Veškeré info naleznete na oficiálních webových stránkách a na stránce události na Facebooku.


[Text: Rostislav Vošický] Vláďo, minulý rok jsi vyhrál Street Hard Workout Battle 2015 v kategorii do 75 kg a v celkovém hodnocení jsi byl také nejlepší v sets and reps (kliky, shyby, dipy, šplh na 5m laně) a porazil jsi tam i kluky mladší o 16 a více let. Řekni na úvod krátce něco o sobě.

Bydlím v Žatci, je mi 37 let, studoval jsem Střední školu technickou v Mostě, obor Silnoproud a elektrotechnika.

Jakým sportům ses v minulosti věnoval?

Od základní školy jsem se věnoval atletice, konkrétně středním běhům, a to především disciplíně 1500 metrů, v které jsem získal několik titulů mistra ČR a reprezentoval jsem ČR na mezinárodní úrovni.

Máš velmi bohatou sportovní kariéru na profesionální úrovni, máš i třeba nějaké pokořené časy?

Z mých osobních rekordů stojí za zmínku 1 km za 2:26,96 a dále 1500 metrů za 3:46,86 a 3 km za 8:10,32.

Kdy jsi začal cvičit street workout?

Street workout v podobě sets and reps (kliky, shyby, dipy na bradlech, šplh na laně) jsem měl vždy v rámci svého atletického tréninku, takže street workout jsem vlastně cvičil od malička. S běháním jsem skončil v roce 2006 a od té doby již běhám pouze relaxačně a jedu tréninky s vlastní vahou těla na hrazdě a bradlech či na zemi, někdy si trénink okořením přidáním závaží. Ke cvičení mě přivedla radost z pohybu.

Máš nějaký konkrétní tréninkový styl?

Nemám žádný vyhraněný styl. Snažím se cvičit tělo komplexně, aby žádná partie na těle nebyla oslabená a byl jsem z hlediska použití těla zcela univerzální.

Když provádíš kliky, tak máš speciální postavení rukou. Proč to?

V roce 2009 přišla bohužel nehoda a komplikovaně se při ní zlomily obě ruce. Následovalo několik operací. Po nehodě mi zůstalo několik trvalých následků. I přes tuto skutečnost jsem si šel za svým snem. Začínal jsem úplně od nuly a snažil se z nejslabší partie vytvořit tu nejsilnější. Naučil jsem se díky tomu dělat kompromisy a poslouchat své tělo.

Jaký názor máš na protahování svalů? Je to důležité?

Spoustu věcí jsem do svého tréninku převzal z atletiky, včetně protahování, kde to je opravdu velmi důležité. Protahování se věnuji před tréninkem a i po tréninku.

Jak se stravuješ?

Ve své podstatě mám fitness jídelníček, ale maso jím jen 3x do týdne. Snažím se jíst hodně zeleniny a zdravé ovoce. Snažím se hodně číst články o zdravé stravě a stále se učím a svůj jídelníček se snažím přizpůsobit potřebám těla a tréninkovému plánu.

Jaké máš další koníčky?

Můj největší koníček je letecké modelářství, kde se člověk naučí trpělivosti a také si fyzicky odpočine, což je také velmi důležité.

Jaký máš názor na Street Hard Workout Battle?

Battle je skvělá věc, jak si ověřit své výkony a zasoutěžit si a potkat se s přáteli a skvělými lidmi, což street workouteři rozhodně jsou. Battle je akce, kde člověk získá plno rad a zkušeností. Už se na něj moc těším.

Vladimír Pospíšil - Street Hard Workout Battle 2015 výsledky:

  • šplh na 5 m laně: 5,08
  • shyby: 23
  • dipy: 38
  • kliky: 103


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra