Reklama:

New York Pro 2016:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Americký Teaneck v sobotu 21. května hostil další ročník tradiční profesionální soutěže federace IFBB New York Pro, na které závodníci nastupující v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, classic physique, physique mužů, bikini fitness žen, figure žen a physique žen bojovali jak o vítězství, k němuž se měl pojit přímý postup na Olympia Weekend, tak i o body do kvalifikačního žebříčku. Klání každoročně patří k vrcholům jarní části sezóny a pohled do startovních listin nabitých zvučnými jmény napovídal, že závodníci fanouškům bodybuildingu skvělou podívanou přichystají i letos.


New York Pro 2016 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Charles, Jackson, Kuclo, Martinez, Morel, Winklaar
2.Beckham, Sylvester, Delarosa, Kefalianos, Yersky
3.Ayala, Cardone, Mone, Pierre, Upshaw, Williams, Richards
4.Charles, Sylvester, Kuclo, Martinez, Morel, Winklaar

V kulturistice mužů open se o zážitek divákům staralo osmnáct borců, včetně favorizovaného vítěze Mr. Olympia z roku 2008 Dextera Jacksona. Že by právě tento velezkušený veterán měl chybět v prvním semifinálovém vyvolávání, které zpravidla napovídá o šancích závodníků na dobré umístění, zřejmě nepředpokládal ani ten největší pesimista. Zbývalo tedy pouze vyřešit otázku, kteří borci spolu s Dexterem v úvodním vyvolávání prejudgingu svedou souboj o medaile. Rozhodčí po bok šestačtyřicetiletého borce nakonec srovnali Maxe Charlese, Steva Kucla, Victora Martineze, Juana Morela a Roellyho Winklaara, že to budou mít s bojem o umístění v první pětici těžké, od té chvíle věděli až ve druhém vyvolávání pózující Jonathan Delarosa, Michael Kefalianos nebo Nathan Sylvester.

O rozložení sil ještě podrobněji napovědělo poslední vyvolávání první poloviny soutěže. V tom nakonec přeci jenom dostal po boku Charlese, Kucla, Martineze, Morela a Winklaara prostor začínající britský profík Nathan Sylvester, Dexter Jackson v této řadě nepózoval, což se stalo znamením, že jej po semifinále rozhodčí zřejmě mají na první příčce.

Dexter Jackson na New York Pro 2016

V dalším průběhu soutěže Jackson žádný zvrat nepřipustil a během sobotního večera si tak dokráčel pro své pětadvacáté profesionální vítězství! Dovedla jej k němu především kompletní postava a solidní forma, které k tradiční dokonalosti chyběla snad jen o něco výraznější ostrost, a to zejména v oblasti hýždí a hamstringů. O další triumf legendární závodník, jenž profesionální kariéru začínal na Arnold Classic 1999 po boku Nassera El Sonbatyho, Kevina Levroneho nebo Renela Janviera, bude moci zabojovat již za týden, kdy by se měl představit na prvním ročníku Arnold Classic Africa.

Druhé místo vybojoval až těžko uvěřitelnými objemy disponující Roelly Winklaar, jenž se prezentoval dobrou formou, a někteří na okamžik dokonce věřili, že by tento osmatřicetiletý borec mohl Dextera Jacksona i porazit. Na výbornou třetí příčku na skvěle obsazené soutěži dosáhl dvaačtyřicetiletý Victor Martinez, jemuž se na pódium podařilo přinést o něco plnější svaly, než pro něj bylo standardem v posledních třech sezónách. Vytknout by se mu tak snad dala jen určitá rezerva ve finální dotaženosti a také menší oblost kvadricepsů, která je však u tohoto veterána dána následky vážného zranění kolene z počátku roku 2008.

Ke čtvrté příčce se tentokrát probojoval Max Charles, jemuž se konstantně daří zlepšovat svalový rozvoj dolních končetin, které tak zvolna přestávají být jeho slabinou. Pátý skončil Steve Kuclo, jenž zaujal dobrými objemy i stavbou těla, ale také drobnými nedostatky ve finálním vyladění formy. Pokud se mu na jeho příští soutěž podaří přijít o něco ostřejší, bude pro své soupeře jistě ještě větší hrozbou.

Až šesté místo tentokrát zbylo na obhájce loňského vítězství Juana Morela, jenž letos doplatil nejenom na podstatně kvalitnější konkurenci, ale také na nedostatky ve vyváženosti postavy a drobné rezervy ve vyrýsování zad. Pokud bychom pak na letošním New York Pro hledali verdikt rozhodčích, který budí mírně rozporuplné reakce, bude mezi ně patřit až sedmá příčka skvěle stavěného začínajícího britského profíka Nathana Sylvestera. Ten se i díky úzkému pasu, skvělému hrudníku, dobrým stehnům a pěkné formě zřejmě mohl umístit o něco výše. Bez ohledu na dosažený výsledek Nathan dokázal, že patří k nejzajímavějším profesionálním nováčkům za posledních několik sezón.

Jonathan Delarosa se nikterak netajil, že již od startu na loňském ročníku Mr. Olympia věděl, že pro něj další soutěží bude právě New York Pro, a to především proto, že si nechtěl nechat ujít další příležitost závodit před domácím publikem. V nabité konkurenci letošního ročníku soutěže se nedostatky v tvrdosti a ostrosti svalů nicméně neodpouštěly, a tak jednatřicetiletému borci ani výhoda, že v New Yorku žije, nepomohla k lepšímu než osmému místu.

Devátý skončil Jeff Beckham, který se letos v přípravě na rozdíl od předchozích sezón nesoustředil na získání nových objemů, ale na dosažení optimální finální dotaženosti. Sázka na menší, ale zato kvalitnější množství svalů se mu nicméně příliš nevyplatila, když to mělo negativní vliv na vyváženost jeho postavy. Svaly horní poloviny těla v podání tohoto 185 cm vysokého borce působily ve srovnání se skvělými stehny totiž až příliš ploše.

Z dalších borců, kteří se na New York Pro představili v kategorii open, blíže zmiňme již pouze Dominicka Cardoneho a Panexcu Pierra. První na klání v pouhých dvaadvaceti letech absolvoval profesionální debut, při němž zaujal zejména skvělým rozvojem kvadricepsů. Newyorská profesionální show nicméně také ukázala, že před Dominickem, jehož matka krátce před závody podlehla vážné nemoci, stojí do budoucna úkol pokusit se zapracovat na lepší vyváženosti postavy vybudováním dostatečných objemů v oblasti horní poloviny těla. Pro Pierra pak sobotní závody představovaly první start v kategorii open, když dosud působil v lehčí váze. Přesto, že se mu od jeho posledního soutěžního vystoupení na Toronto Pro Supershow 2014 údajně podařilo vybudovat přibližně 9 kg svalů, mezi těžkotonážníky působil stále poněkud subtilně a čeká jej tak zřejmě další práce na zlepšení objemů. Jak Cardone, tak i Pierre si ze soutěže odnášejí dělené šestnácté místo.


Výsledky New York Pro 2016 - kulturistika mužů open:

   1. Dexter Jackson*
   2. Roelly Winklaar
   3. Victor Martinez
   4. Max Charles
   5. Steve Kuclo
   6. Juan Morel
   7. Nathan Sylvester
   8. Jonathan Delarosa
   9. Jeff Beckham
  10. Brian Yersky
  11. Michael Kefalianos
  12. Blair Mone
  13. Rudy Richards
  14. Derek Upshaw
  15. Pablo Ayala
  16. Dominick Cardone
  16. Keith Williams
  16. Panexce Pierre

* kvalifikace na Mr. Olympia 2016


Dexter Jackson - volná sestava na New York Pro 2016

New York Pro 2016 - první semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open


1. Dexter Jackson

2. Roelly Winklaar

3. Victor Martinez

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 21. květnu 2016:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2015 1.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2015 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2015 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2015 4.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2015 5.
William Bonac Nizozemsko Nordic Pro 2015 1.
Lukáš Osladil Česká republika Europa Phoenix Pro 2015 1.
Joshua Lenartowicz Austrálie San Marino Pro 2015 1.
Cedric McMillan USA Levrone Pro Classic 2016 1.
Kai Greene USA Arnold Classic 2016 1.
Kevin Levrone USA speciální pozvání -
Roelly Winklaar Curacao BodyPower Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 21. květnu 2016:

p. jméno stát body
1. Ronny Rockel Německo 16
2. Justin Compton USA 10
3. Branch Warren USA 8
4 Rafael Jaramillo USA 5
4. Juan Morel USA 5
4. Victor Martinez Dominikánská republika 5
7. Jose Raymond USA 4
7. Kenneth Jackson USA 4
7. Vitaly Fateev Rusko 4
7. Lionel Beyeke Francie 4
7. Nathan Sylvester Velká Británie 4
7. Max Charles USA 4
13. Robert Piotrkowicz Polsko 3
13. Michael Kefalianos Řecko 3
13. Steve Kuclo USA 3
16. Mohamad Bannout Libanon 2
16. Manuel Lomeli Mexiko 2
16. Toney Freeman USA 2
16. Evan Centopani USA 2
20. Emiliano Dell´Uomo Itálie 1
20. Branden Ray USA 1
20. Alexey Shabunya Bělorusko 1
20. Paulo Almeida Kanada 1


New York Pro 2016 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Cisternino, Clarida, Ho, Richardson, Rivera
2.Ho, Pacheco, Richardson, Robinson
3.Anderson, Lenihan, Maria, Ofurum, Sanchéz

V kulturistice mužů do 212 liber se na pódiu představilo dvanáct sportovců, když startovní pole na poslední chvíli rozšířili Kim Jun Ho a Thomas Anderson. Za poměrně výrazného favorita byl již dlouho před newyorskou profesionální show pokládán čtyřiatřicetiletý Guy Cisternino, jenž se hned od prvních okamžiků semifinále zapojil do boje o přední příčky, když spolu se Shaunem Claridou, již zmíněným Hoem, Craigem Richardsonem a Marcem Riverou dostal od rozhodčích prostor v prvním vyvolávání. Poté, kdy Richardson s Hoem museli pózovat ještě ve druhém vyvolávání po boku Davida Robinsona a Leonarda Pacheca, bylo zřejmé, že rozhodčí pro umístění v první trojici alespoň pro danou chvíli upřednostňují trio Cisternino, Clarida, Rivera.

Guy Cisternino si na soutěži nakonec bez výraznějších potíží došel pro druhé vítězství v sezóně, když rozhodčím nabídl nejenom dostatečné objemy, ale především perfektní napruhování. Při Cisterninově prvenství druhé místo připadlo Marcu Riverovi, jenž se nicméně podle některých mohl umístit i níže.

Pouze 157 cm vysoký Shaun Clarida se před soutěží svěřil, že po svém loňském premiérovém startu na Olympia 212 Showdown cítil obrovskou motivaci k tomu, aby se k účasti na zmíněné prestižní soutěži letos dokázal kvalifikovat znovu, a v posilovně tak dřel jako zvíře. Jeho úsilí se mu vyplatilo, když se mu podařilo přibrat nějaké 2 kg hmoty a jeho svaly nyní působily ještě plněji a kulatěji, než tomu bylo vloni. To mu v kombinaci s perfektním napruhováním a svalovou vyzrálostí stačilo na výborné třetí místo.

K cenné čtvrté příčce a tím i k dalším čtyřem bodům do kvalifikačního žebříčku se probojoval sedmačtyřicetiletý Korejec Kim Jun Ho, jako poslední se do nejlepší pětice vtěsnal zkušený americký profík Craig Richardson. Zklamáním klání skončilo pro pátého muže dubnového Miami Muscle Beach Pro Kevina Ofuruma, který se tentokrát musel spokojit až s posledním místem.


Výsledky New York Pro 2016 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Guy Cisternino*
  2. Marco Rivera
  3. Shaun Clarida
  4. Kim Jun Ho
  5. Craig Richardson
  6. David Robinson
  7. Leonardo Pacheco
  8. Thomas Anderson
  9. Thomas Lenihan
  10. Raúl Sánchez
  11. Alison Maria
  12. Kevin Ofurum

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2016


1. Guy Cisternino

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 21. květnu 2016:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2015 1.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2015 2.
Hidetada Yamagishi Japonsko Olympia 212 Showdown 2015 3.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2015 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2015 5.
Charles Dixon USA Europa Phoenix Pro 2015 1.
Babak Akbarnia Írán O. A. W. Showdown 2015 1.
Guy Cisternino USA Miami Muscle Beach Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 21. květnu 2016:

p. jméno stát body
1. Kyung Won Kang Korea 8
2. Marco Rivera USA 6
2. Kim Jun Ho Korea 6
4. Ahmad Ahmad Švédsko 5
4. Shaun Clarida USA 5
6. Raul Carrasco Španělsko 4
6. Teina O'Malley Nový Zéland 4
6. Wendell Floyd USA 4
9. Milan Šádek Česká republika 3
9. Mitchell Staats USA 3
9. Mike Debenham Austrálie 3
9. Craig Richardson USA 3
13. Tristen Escolastico USA 2
13. Mateo Vaihu Nový Zéland 2
13. Alison Maria Bonaire 2
16. Mark Dugdale USA 1
16. Kevin Ofurum USA 1


New York Pro 2016 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Bautista, Caldwell, Charles, Rahbar
2.Alvarez, Lindner, Reid, Saliasi, Waheed
3.Charles, Rahbar

V nové kategorii classic physique mělo letošní New York Pro nabídnout opakovaný souboj z Pittsburgh Pro mezi Arashem Rahbarem a Darremem Charlesem. Oba favorizovaní borci podle předpokladů nechyběli v prvním semifinálovém vyvolávání, kde je doplnili ještě Omar Bautista a R. D. Caldwell. Poté, kdy Rahbar s Charlesem dostali od rozhodčích prostor ještě jednou, kdy pózovali již bez přítomnosti ostatních soupeřů v posledním vyvolávání prejudgingu, bylo zřejmé, že to jsou právě oni, kteří bojují o první a druhé místo.

Z vítězství se nakonec stejně jako v Pittsburghu radoval Arash Rahbar, jenž nabídl dobrý rozvoj stehen, pěkně vysekané břišáky i bezchybnou úpravu pokožky. Darrem Charles tak bral opět druhé místo s tím, že se o vítězství pokusí znovu zabojovat již za týden na Puerto Rico Pro. Třetí při svém profesionálním debutu skončil Američan Omar Bautista, k dobrému čtvrtému místu se díky prozatím nejlepší formě v sezóně probojoval R. D. Caldwell. Páté místo tentokrát patří Axlu Alvarezovi.


Výsledky New York Pro 2016 - classic physique:

  1. Arash Rahbar*
  2. Darrem Charles
  3. Omar Bautista
  4. R. D. Caldwell
  5. Axel Alvarez
  6. Russell Waheed
  7. Devon Lindner
  8. Ani Saliasi
  9. Sharif Reid

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2016


1. Arash Rahbar

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia k 21. 5. 2016:

jméno stát soutěž um.*
Sadik Hadzovic** USA Men´s Phys. Showdown 2015 2.
Danny Hester USA Musclecontest Pro 2016 1.
Darrem Charles Trinidad a Tobago Miami Muscle Beach Pro 2016 1.
Stan McQuay USA Salt Lake City Pro 2016 1.
Arash Rahbar USA Pittsburgh Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

** prvního ročníku Classic Physique Olympia se mohou (v případě, že o to projeví
zájem) zúčastnit i borci, kteří se vloni na Olympia Men's Physique Showdown
probojovali do první pětice. Sadik Hadzovic již podepsal smlouvu o účasti.

Kategorie classic physique - žebříček k 21. 5. 2016:

p. jméno stát body
1. Sean Harley USA 8
2. Daron Lytle USA 6
3. Omar Bautista USA 5
3. Axel Alvarez USA 5
5. AJ Shukoori Kanada 4
5. R. D. Caldwell USA 4
7. Devon Lindner USA 3
7. Darnell Ferguson USA 3
7. Frank Same USA 3
10. Jason Amato USA 2
10. Victor Prisk USA 2
10. Pierre Vuala USA 2
13. Murat Demir Německo 1
13. Garrott Coelho USA 1
13. Jean Walkins Louis USA 1


New York Pro 2016 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Brown, Dennis, Edmonds, Ferguson, Franklin, Nguyen, Potvin, Savoie
2.Dennis, Edmonds, Franklin, Lee, Nguyen, Potvin
3.Adams, Antipov, Diaz, Franco, Rysaac, Vera
4.Dell, Floyd, Griffin, Hassan, Rodriguez, Seferi
5.Epstein, Dorval, Jones, Saffaie
6.DaCosta, Cruz, Li, Lewis, Manalo, Robinson
7.Cruz, Dennis, Edmonds, Lee, Nguyen, Potvin
8.Brown, Ferguson, Savoie

Ve physique mužů se na letošním New York Pro představilo jednatřicet borců. Vítězství v početné konkurenci vybojoval George Brown, který tak slaví už třetí triumf v probíhajícím soutěžním ročníku. Druhé místo tentokrát obsadil na standard kategorie physique možná až nezvykle mohutný Andre Ferguson, pěknou třetí příčku si pak připsal Chase Savoie.

Umístění v první pětici si z newyorské profesionální show pak odnášejí také čtvrtý Logan Franklin a pátý Scott Dennis, pro nějž klání představovalo teprve jeho druhý profesionální start.


Výsledky New York Pro 2016 - physique mužů:

  1. George Brown*
  2. Andre Ferguson
  3. Chase Savoie
  4. Logan Franklin
  5. Scott Dennis
  6. Joseph Lee
  7. John Nguyen
  8. Raymont Edmonds
  9. Jeremy Potvin
  10. Felipe Franco
  11. Andre Adams
  12. Bax Rysaac
  13. Alcides Vera
  14. Anton Antipov
  15. Jose Diaz
  16. Arya Saffaie
  16. Brenden Floyd
  16. Brian Epstein
  16. Clifford Lewis
  16. David Dela Cruz
  16. Eduard Seferi
  16. Frank Griffin
  16. Jason Alan Robinson
  16. Justin Hassan
  16. Kurt Dell
  16. Laquan Jones
  16. Louis-Philippe Faustin-Dorval
  16. Matthew Julian Manalo
  16. Nelson Rodrigues
  16. Rafael Kuang Li
  16. Ron Dacosta

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2016


1. George Brown

2. Andre Ferguson

3. Chase Savoie


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 21. 5. 2016:

jméno stát soutěž um.*
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2015 1.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2015 2.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2015 3.
Ryan Terry Velká Británie Men´s Phys. Showdown 2015 4.
Brandon Hendrickson USA Men´s Phys. Showdown 2015 5.
Anton Antipov USA Europa Phoenix Pro 2015 1.
Patrick Fulgham USA Titans Grand Prix 2015 1.
Denis Gusev Rusko Neva Pro Show 2015 1.
Tory Woodward USA Sacramento Pro 2015 1.
Scott Crowe Nový Zéland Kentucky Muscle Pro 2015 1.
Ryan John-Baptiste Velká Británie San Marino Pro 2015 1.
James Hurst USA Ferrigno Legacy 2015 1.
Kai Spencer USA Tournament of Ch. 2015 1.
Andre Ferguson USA Karina Nascimento Cl. 2016 1.
Fawad Ahadi Nový Zéland New Zealand Pro 2016 1.
Freddy Naidu USA Phil Heath Classic 2016 1.
Joseph Lee USA Cali. Governors Pro Cup 2016 1.
Matt Acton USA Miami Muscle Beach Pro 2016 1.
Jeremy Potvin USA Grand Prix Los Angeles 2016 1.
Arya Saffaie USA Salt Lake City Pro 2016 1.
George Brown USA Europa Orlando Pro 2016 1.
Jeremy Coleman USA Cali. Night of Champions 2016 1.
Jeff Seid USA Stockholm Pro 2016 1.
Michael Ferguson USA Eastern Seaboard Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 21. 5. 2016:

p. jméno stát body
1. Ryan Hinton USA 13
2. Xavisus Gayden USA 12
3. Geobanny Paula USA 11
3. Robin Balogh Maďarsko 11
5. Andre Adams USA 8
5. Laquan Jones USA 8
5. Carlo Antonio Mexiko 8
5. Logan Franklin USA 8
9. T. A. Martin USA 6
9. James Cant Austrálie 6
9. David Thorpe USA 6
12. Brett Kahn USA 5
12. Jacques Lewis USA 5
12. Chase Savoie USA 5
15. Tonnell Rodrigue USA 4
15. Sam Andrews Nový Zéland 4
15. Kurt Dell Nový Zéland 4
15. Tristan Murray USA 4
15. Jake Alvarez USA 4
20. Dean Balabis USA 3
20. Jonny Bernstein USA 3
20. Jeremy Tevaga Nový Zéland 3
20. Ahmad Deguzman USA 3
20. Raymond Akinlosotu USA 3
20. Thomas Canepa USA 3
20. Gerardo Gabriel USA 3
20. Tony Duong USA 3
20. Michael Bevins USA 3
20. Scott Dennis USA 3
30. Brian Epstein USA 2
30. Michael Anderson USA 2
30. Jean Walkins Louis USA 2
30. Murat Demir Německo 2
30. Sly Hardy USA 2
30. Alexander Myrvold Norsko 2
30. Antoine Williams USA 2
30. Joe Cantu USA 2
30. Andre Smith USA 2
30. Caio Pannain Brazílie 2
30. Diogo Montenegro Brazílie 2
30. Raymont Edmonds USA 2
30. Nelson Rodrigues Portugalsko 2
30. Leon Mccall USA 2
44. Frank Hamilton USA 1
44. John Nguyen USA 1
44. Phillip Blow USA 1
44. Marco Achille Gandolfi Vannini Itálie 1
44. Stanislas DeLongeaux USA 1
44. Michael Ramirez USA 1
44. Khali Quartey USA 1
44. Jacques Dalce USA 1
44. Mirko Maras Kanada 1
44. Benyamin Jahromi Írán 1


New York Pro 2016 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Grant, Hadley, Hernandez, Jhi, Marie
2.Joseph, Marcum, Thomas, Morgan, Richards, Silzer
3.Bowman, Downie, Hess, Perdikakis, Cardenas
4.Bordonaro, Kovaleva, Lankowski, Ismael, Watson
5.Downie, Grant, Hadley, Hernandez, Jhi, Marcum, Marie

Zápolení ve physique žen na letošním New York Pro nemělo jasnou favoritku, pozornost nicméně již před soutěží poutal start jednadvacetileté Shanique Grant, která po stránce objemů již přerostla svou dosavadní kategorii figure a právě newyorské klání si zvolila pro své první vystoupení ve physique.

Sázka na novou kategorii Shanique vyšla na jedničku a mladá Američanka tak díky vítězství slaví kvalifikaci na letošní ročník Olympia Women's Physique Showdown. Druhé místo si připsala Asha Hadley, k výborné třetí příčce se pak probojovala Korejka Yeon Woo Jhi. Umístění v první pětici patří dále také čtvrté Tamee Marie a páté Jennifer Hernandez.


Výsledky New York Pro 2016 - physique žen:

  1. Shanique Grant*
  2. Asha Hadley
  3. Yeon Woo Jhi
  4. Tamee Marie
  5. Jennifer Hernandez
  6. Jennifer Marcum
  7. Antoinette Downie
  8. Tara Silzer
  9. Rosela Joseph
  10. Laura Richards
  11. Indrell Thomas
  12. Geraldine Morgan
  13. Jessica Garbriela Rivera Cardenas
  14. Jessica Bowman
  15. Antonia Perdikakis
  16. Akane Nigro-Ismeal
  16. Elizabeth Bordonaro
  16. Janeen Lankowski
  16. Natalia Kovaleva
  16. Patricia Watson
  16. Tracy Hess

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2016


1. Shanique Grant

2. Asha Hadley

3. Yeon Woo Jhi


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown ke 21. 5. 2016:

jméno stát soutěž um.*
Juliana Malacarne Brazílie Women´s Ph. Showdown 2015 1.
Kira Neuman USA Women´s Ph. Showdown 2015 2.
Tycie Coppet USA Women´s Ph. Showdown 2015 3.
Danielle Reardon USA Women´s Ph. Showdown 2015 4.
Autumn Swansen USA Women´s Ph. Showdown 2015 5.
Susan Smith USA Europa Phoenix Pro 2015 1.
Jessica Gaines USA Ultimate Warriors Pro 2015 1.
Erika Kikuchi USA Ferrigno Legacy 2015 1.
Melissa Pearo USA Karina Nascimento Classic 2016 1.
Sheronica Henton USA Atlantic USA Pro 2016 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2016 1.
Candrea Judd-Adams USA Grand Prix Los Angeles 2016 1.
Frances Mendez USA Europa Orlando Pro 2016 1.
Shanique Grant USA New York Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček ke 21. 5. 2016:

p. jméno stát body
1. Tamee Marie USA 10
2. Jacklyn Abrams USA 9
3. La'Drissa Bonivel USA 8
4. Mindi O’Brien Kanada 7
4. Jennifer Jacques-Conn USA 7
6. Asha Hadley USA 6
7. Yeon Woo Jhi Korea 5
8. Kat Secor USA 4
8. Brooke Walker USA 4
8. Rosela Joseph USA 4
11. Rachel Baker USA 3
11. Leonie Rose USA 3
11. Michaela Aycock USA 3
11. Jennifer Hernandez USA 3
15. Valerie Garcia-Giovanoli USA 2
15. Ester Parisi Itálie 2
15. Donna Mcginn USA 2
15. Lynn Reif USA 2
15. Andrea Ketterman USA 2
20. Angel Saucier USA 1
20. Marcie Simmons USA 1
20. Jaquita Person-Taylor USA 1
20. Anne Marrie Kam USA 1
20. Cassandra Floyd USA 1
20. Leah Sohn USA 1
20. Tonya Hooker USA 1
20. Joanna Romano Španělsko 1


New York Pro 2016 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Diaz, Campbell, Gillon, Irvin, Ivusic, Lona, McCoy
2.Chowdhury, Delarosa, Frahn, Irvin, Ivusic, Schnaidt, Scotti, Shaw, McCoy
3.Arias, Boddie, Brooks, Carter, Jones, Rossi
4.Berg, Corso, Hammermeister, Holden, Shaw, Stephens
5.Alegre, Kirshchina, Murray, Nappi, Allegro, Rigby, Riley, Nelson, Turner

Figure žen představovalo nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže, když zde výsledky svého úsilí v tréninku i dietě prezentovalo čtyřiatřicet závodnic. Při vyhlašování výsledků jako poslední na pódiu zůstala stát Brittany Campbell, která se tak kvalifikovala na letošní ročník Figure Olympia, kde se v září pokusí vylepšit loňské dělené šestnácté místo.

Druhé místo patří Marii Luise Baeze Diaz, "až" se třetí příčkou se tentokrát musela spokojit vítězka nedávného Pittsburgh Pro Cydney Gillon. Čtvrtá skončila Georgina Lona, na páté místo dosáhla vítězka loňského NPC Nationals v kategorii do 166 cm Tamika Irvin, která si tak v New Yorku připsala vydařený profesionální debut.


Výsledky New York Pro 2016 - figure žen:

  1. Brittany Campbell*
  2. Maria Luisa Baeza Diaz
  3. Cydney Gillon
  4. Georgina Lona
  5. Tamika Irvin
  6. Ivana Ivusic
  7. Swann Delerosa
  8. Diana Schnaidt
  9. Tammy Tennant-Mccoy
  10. Tara Scotti
  11. Allison Frahn
  12. Deepika Chowdhury
  13. Chioma Uwasomba
  14. Kimberly Jones
  15. Yashika Brooks
  16. Beckie Boddie
  16. Bryana Turner
  16. Christi Shaw
  16. Elena Kirshchina
  16. Ellen Elizabeth Berg
  16. Erin Riley
  16. Felecia Murray
  16. Heather Nappi
  16. Joanne Holden
  16. Kayla Rossi
  16. Linda Nelson
  16. Linda Stephens
  16. Maggie Corso
  16. Maria Onj-Allegro
  16. Norvis Arias
  16. Rachelle Carter
  16. Satrice Rigsby
  16. Stephanie Hammermeister
  16. Susana Alegre

* kvalifikace na Figure Olympia 2016


1. Brittany Campbell

2. Maria Luisa Baeza Diaz

3. Cydney Gillon


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 21. 5. 2016:

jméno stát soutěž um.*
Latorya Watts USA Figure Olympia 2015 1.
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2015 2.
Candice Lewis USA Figure Olympia 2015 3.
Camala Rodriguez USA Figure Olympia 2015 4.
Candice Keene USA Figure Olympia 2015 5.
Carolyn Hudson Harris USA Border States Pro 2015 1.
Kati Alander Finsko Nordic Pro 2015 1.
Gennifer Strobo USA Arkansas Pro 2015 1.
Christina Woodward USA Kentucky Muscle Pro 2015 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko San Marino Pro 2015 1.
Myra Rogers Nový Zéland New Zealand Pro 2016 1.
Carly Starling Horrell USA Cali. Governors Pro Cup 2016 1.
Ivana Ivusic USA St. Louis Pro 2016 1.
Cydney Gillon USA Miami Muscle Beach Pro 2016 1.
Cassandra Carpenter USA Europa Orlando Pro 2016 1.
Brittany Campbell USA New York Pro 2016Baeza 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 21. 5. 2016:

p. jméno stát body
1. Allison Frahn USA 12
2. Maria Luisa Baeza Diaz USA 10
3. Veronica Gallego Španělsko 7
4. Sandra Grajales Mexiko 6
4. Natalia Abraham Coelho USA 6
6. Nadia Wyatt USA 5
6. Sarah Sweeney USA 5
8. Julie Mayer USA 4
8. Megan Wyble USA 4
8. Amanda Doherty Austrálie 4
8. Shalako Bradberry USA 4
8. Stephanie Hammermeister USA 4
8. Sharmane Williams USA 4
8. Georgina Lona Mexiko 4
15. Andrea Calhoun USA 3
15. Anniken Froyslie Norsko 3
15. Yvette Brown Austrálie 3
15. Danielle Kifer USA 3
15. Monique Terry USA 3
15. Tamika Irvin USA 3
21. Lauren Valentino USA 2
21. Lorena Cozza Itálie 2
21. Asher Prior Austrálie 2
21. Angie LeMay USA 2
25. Jennifer Van Zant USA 1
25. Elena Kirshchina Rusko 1
25. Maria Garcia Španělsko 1
25. Wendy Fortino USA 1
25. Idalia Molina USA 1
25. Maggy Cambronero USA 1
25. Susetty Tabash Kostarika 1


New York Pro 2016 - bikini fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Berry, Gnarr, Radulic, Samsel, Sylvia, Teixeira
2.Angell, Gonzalez, Kiyonaga, Urrea, Taylor
3.Anderson, Asuncion, Lauren, Mahoe, Ochoa
4.Amurao, Francis, Lewis, Irick, Lee, Nguyen
5.Berry, Radulic, Sylvia, Teixeira

V bikini fitness žen svedlo souboj dvaadvacet závodnic, přičemž k favoritkám patřily především Bianca Berry a Angelica Teixeira, které během letošního května již dokázaly na profesionální soutěži zvítězit. Prvenství v New Yorku nakonec připadlo druhé ze zmíněných závodnic a Bianca Berry tak tentokrát brala stříbrnou příčku.

Třetí až páté místo v uvedeném pořadí obsadily Catherine Radulic, Michelle Sylvia a Margret Gnarr, zklamáním klání skončilo například pro vítězku březnového St. Louis Pro Brittany Taylor, na niž zbylo až jedenácté místo.


Výsledky New York Pro 2016 - bikini fitness žen:

  1. Angelica Teixeira*
  2. Bianca Berry
  3. Catherine Radulic
  4. Michelle Sylvia
  5. Margret Gnarr
  6. Casey Samsel
  7. Karene Gonzalez
  8. Elisangela Angell
  9. Tiffany Urrea
  10. Ashley Kiyonaga
  11. Brittany Taylor
  12. Francesca Lauren
  13. Taylor Anderson
  14. Stephanie Mahoe
  15. Adrienne Ochoa
  16. Gigi Amurao
  16. Hyang Mi Lee
  16. Lauren Irick
  16. Lisa Asuncion
  16. Mylien Nguyen
  16. Shawn Hektor-Lewis
  16. Yorkanis Francis

* kvalifikace na Bikini Olympia 2016


1. Angelica Teixeira

2. Bianca Berry

3. Catherine Radulic


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 21. 5. 2016:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2015 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2015 2.
Courtney King USA Bikini Olympia 2015 3.
India Paulino USA Bikini Olympia 2015 4.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2015 5.
Michelle Sylvia USA Ft. Lauderdale Cup 2015 1.
Romina Basualdo Argentina Dayana Cadeau Classic 2015 1.
Sara Back Finsko Neva Pro Show 2015 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2015 1.
Iveth Carreon USA Sacramento Pro 2015 1.
Egle Eller-Nabi Estonsko San Marino Pro 2015 1.
Breena Martinez USA Ferrigno Legacy 2015 1.
Ekaterina Shokhina Rusko O. A. W. Showdown 2015 1.
Margret Gnarr Island Legends Pro Classic 2016 1.
Alyssa Germeroth USA MuscleContest Pro 2016 1.
Sheena Martin Nový Zéland Orlando Pro 2016 1.
Brittany Taylor USA St. Louis Pro 2016 1.
Catherine Radulic USA Miami Muscle Beach Pro 2016 1.
Angelica Teixeira USA Salt Lake City Pro 2016 1.
Tatiana Debique USA Florida Grand Prix 2016 1.
Bianca Berry USA Eastern Seaboard Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 21. 5. 2016:

p. jméno stát body
1. Justine Munro Kanada 20
2. Adriana Hill USA 9
3. Lauren Irick USA 8
3. Francesca Lauren USA 8
3. Adrienne Crenshaw USA 8
4. Noemi Olah Maďarsko 7
4. Caryn Paolini USA 7
4. Nina Ross Velká Británie 7
8. Christina Strom Fjaere Norsko 6
8. Marcia Gonçalves Brazílie 6
10. Vladimíra Krásová Česká republika 5
10. Cori Baker USA 5
10. Marissa Rivero USA 5
10. Cristina Ortiz USA 5
14. Angela Okon USA 4
14. Inge Möeller Argentina 4
14. Amber Callahan USA 4
14. Cynthia Benoit Kanada 4
14. Heidi Carlsen USA 4
14. Christie Marquez USA 4
20. Sandra Jokic Norsko 3
20. Angela Marquez USA 3
20. Tawna Eubanks USA 3
20. Vicki Counts USA 3
20. Ashley Kiyonaga USA 3
20. Ashley Gaines USA 3
20. Jessica Renee USA 3
20. Kenea Yancey USA 3
20. Jaana Malytcheva Finsko 3
20. Elisangela Angell Brazílie 3
30. Anna Kiseleva Rusko 2
30. Chanan Siglock USA 2
30. Jamie Del Angel USA 2
30. Taylor Rhodenbaugh USA 2
30. Marites Miller USA 2
30. Camile Periat USA 2
30. Valeria Ammirato Německo 2
30. Angie Garcia USA 2
38. Alla Semenova Ukrajina 1
38. Liana Moroz Rusko 1
38. Jessica Lynn USA 1
38. Kate Abate USA 1
38. Janelle McGuire USA 1
38. Heather Schofield Velká Británie 1
38. Lisa Asuncion USA 1
38. Lindsay Pinsonneault Kanada 1
38. Karina Skowronska Velká Británie 1
38. Casey Samsel USA 1
38. Samantha Maycock USA 1

Systém bodování v žebříčku pro sezónu 2016

Úroveň 1 Úroveň 2 Úroveň 3 Úroveň 4
Umístění Arnold Classic Arnold Classic Europe, New York Pro, EVLS Prague Pro, Olympia Europe Arnold Classic Brasil, Arnold Classic Australia, Pittsburgh Pro Ostatní GP
2. místo 8 6 5 4
3. místo 7 5 4 3
4. místo 6 4 3 2
5. místo 5 3 2 1


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.05.13:34Mikuc - Je dobrej, vyhrává a také ho to ještě baví, tak soutěží!:)..
24.05.16:47Diegito - Dexter supr tvary a symetrie. Souhlas. Jen k tomu pozovani..-1
24.05.16:41dzmilo - Nechapem naco to ten DEXTER robi. To vie iba on. Ved ma ko..+1
24.05.00:42The.FleX - Dexter s Roellym ostatni prevysili, tady myslim neni pochy..+1
23.05.14:58kulturistikabb - Dexter nebol pripravený na prach ale stačilo to. Na olympi..+1
22.05.22:17violence - Pro mě je Victor největší oblíbenec současné světové kultu..+1
22.05.15:02maxpoint97 - Konečně po letech pěkně New York *79* Dexter fantastick..
22.05.14:09koudy. - Ohlížíme se za legendami jako za inspiracemi - Arnold, Ron..+2
22.05.10:41bob79 - Victor Martinez mile překvapil Dexter opět parádní Winkla..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 75 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra