Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

Florida Grand Prix 2016
měla i české medailisty

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 14. května 2016 se konala soutěž Florida Grand Prix, která probíhala ve městě West Palm Beach. Na soutěži bylo registrovaných neskutečných 617 závodníků a mezi nimi i dva čeští závodníci v kategorii physique mužů - Jiří Vilímek a Michal Komosný, kteří se připravovali a trénovali společně. Jen netušili, že se v nejprestižnější kategorii open postaví vedle sebe a svedou boj o nejvyšší umístění.

Jiří Vilímek

bronzový medailista kategorie physique mužů novice

Svou půlroční přípravu jsem zahájil ihned po loňském mistrovství světa a vše směřoval právě na předem zvolenou Florida Grand Prix. Těsně před tímto startem jsem ještě závodil na Malta Grand Prix (a věřil v cenný kov), nakonec jsem skončil na 7. místě a s výsledkem jsem nebyl úplně spokojený. Po konzultaci se Slávkem Vinogradovem jsme usoudili, že už má postava a váha 95 kg s touto kategorií moc neladí a nadměrné množství svaloviny je spíše na škodu. Proto přišlo rozhodnutí přestoupit do zcela nové kategorie classic physique, nebo váhu stáhnout pod 90 kg. Během 14 dní se tedy přiškrtil příjem sacharidů i bílkovin, přidalo se na kardiu a posilovací tréninky probíhaly v podobě pumpovacích pomalých supersetů.

Po příletu do Miami nás bohužel hned na začátku zastihly nepříjemné komplikace. Ztráta všech zavazadel a tím byla celá příprava ohrožena. Vezlo se přesně navážené jídlo, barvy, plavky, hygiena, nabíječky apod. a k tomu klimatizace a časový posun způsobily šílenou bolest zad. Jelikož jsme bydleli v nejluxusnější čtvrti Miami Beach, bylo velmi komplikované tady některé podstatné věci tak rychle sehnat (např. rýžové chlebíky bez soli, vločky, rýži). Díky doprovodu Martina Čuse, Evžena Novitskiho a Jindry Michálka bylo o nás naprosto skvěle postaráno a vše potřebné nakonec sehnali a zajistili.

Samotná soutěž byla organizačně i přístupem k závodníkům (od prezentace, rozmanitosti a zajištění pitného režimu, jídla, prostor, posilovny) velkolepá a jedinečná. Vzhledem ke své životní formě se závodní váhou 88 kg, ale i vzhledem k připravenosti ostatních soupeřů si konečného 3. místa nesmírně vážím. A touto cestou děkuji všem svým blízkým, fanouškům, hlavně manželce Kamile, parťákovi Mirkovi, Slávkovi, Danovi, Lukášovi Pudilovi a celému týmu.

Michal Komosný

absolutní vítěz kategorie physique mužů novice a vítěz kategorie physique mužů

Za sebe musím říct, že tahle příprava probíhala přesně podle plánu. Forma přicházela ve správný čas a mým cílem bylo udělat lepší formu než minulé roky. Což se taky povedlo. Nepotřeboval jsem k tomu ani žádné drastické diety nebo hodiny kardia. Sem tam jsem zařadil HIIT, cca 10 - 15 minut švihadla na konci tréninku, a jinak přidával nebo ubíral sacharidy dle formy. Poslední týden už jsem jen zkoušel, jak bude tělo reagovat, např. na trochu větší množství tuku nebo sacharidů, třeba ze sušeného ovoce.

Teď už k soutěži. Den předem probíhala registrace a měření v hotelu Hilton na West Palm Beach, kam jsme přijeli trochu s předstihem a udělali jsme dobře, protože při odchodu byly všechny haly hotelu plné řad závodníků. V sobotu v 9 hodin ráno byl sraz v Keiser University, kde jsme dostali čísla, a od 10 hodin začalo semifinále v podání IFBB profíků. Mohli jsme sledovat novou kategorii classic physique, kde soutěžil taky legendární Darrem Charles. Semifinále naší kategorie proběhlo docela úspěšně, oba jsme byli v prvním vyvolávání a já většinou uprostřed, což mi udělalo neskutečnou radost.

Finále probíhalo tak, že každý závodník ukázal 2 - 3 pózy uprostřed pódia, pokračoval se zařadit a následně už se vyhlašovala nejlepší pětice. Dle očekávání ze semifinále jsem vyhrál kategorii, kde zabodoval i Jirka na 3. místě. Já okamžitě potom soupeřil o absolutní vítězství v kategorii, kde se mi zase podařilo uspět, z čehož jsem měl obrovskou radost. Ještě větší radost však přišla, když se vyhlašovala další kategorie physique mužů, po vyhlášení pátého místa jsem neočekával lepší umístění, jelikož jsem na konci prvního vyvolávání v semifinále byl v porovnávání právě se závodníkem, který skončil na pátém místě. K mému obrovskému údivu jsem ale na konci vyhlašování slyšel své jméno a mohl se radovat z vítězství v další kategorii.

Následovalo focení s trofejemi a nekonečné množství jídla. A nekonečné čekání na Champion of Champions. Jelikož jsem vyhrál absolutně, měl jsem možnost soutěžit proti ostatním absolutním vítězům ze všech kategorií o to, kdo získá profi kartu. Tohle ocenění se předávalo až na konec celé soutěže, což bylo asi o půl druhé ráno. Na pódiu byli bikiny, kulturisté a já společně s dalším absolutním vítězem kategorie physique. Profi kartu a s tím spojenou trofej v podobě štítu si nakonec odnesla jedna z bikin. Nadšený z výsledků a neskutečně unavený po téhle skoro 17hodinové soutěži jsem se těšil do postele. Na závěr bych chtěl poděkovat rodině a kamarádům za skvělou podporu a všem z Fitness Victory, díky kterému jsem měl super podmínky na přípravu a konečně se mohl podívat do Ameriky.


Jiří Vilímek a Michal Komosný na Florida Grand Prix 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 16 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra