Reklama:

Soutěž ve street workoutu Battlemania 2016 - pozvánka

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář soutěží CrossFitu pro rok 2016

[Tisková zpráva] Pokud jste z Mělníku nebo jeho blízkého okolí a v sobotu 18. června nemáte co dělat, tak se určitě zajděte podívat na 1. ročník soutěže ve street workoutu Battlemania 2016, kterou pořádá místní sportovní tým Workout Mělník, z. s.

Jak již bylo napsáno, jedná se o workoutovou soutěž neboli battle, kde se mezi sebou utkají soutěžící, jak muži, tak ženy, a budou bojovat svými výkony o krásné ceny, poháry a medaile od našich sponzorů. Akce proběhne v areálu centra prevence kriminality a dopravního hřiště (Karolíny Světlé 595, Mělník, mapa zde). Na tomto místě nechalo město Mělník minulý rok vybudovat nový venkovní fitness park a ten se od té doby těší velké oblibě. Veškeré informace, včetně toho, jak se do soutěže přihlásit, naleznete na oficiálním webu soutěže nebo na Facebooku.

Zeptali jsme se na pár podrobností organizátorů akce, týmu Workout Mělník, z. s.

Jak vůbec vznikla myšlenka uspořádat první ročník soutěže ve street workoutu?

Jelikož se tento sport a životní styl těší stále větší oblibě, tak již s výstavbou nového hřiště nás napadlo uspořádat akci, která by přilákala zajímavé množství soutěžících z České a Slovenské republiky, kteří mezi sebou změří síly v tom, co je baví, budou se navzájem motivovat, prožijí fajn sportovní den a budou se hlavně chtít každý rok vracet.

Jak je náročná příprava na takovou akci a co je cílem battlu?

Náš tým funguje zhruba 2 roky. Za tu dobu máme velkou základnu členů, kteří zajišťují organizaci, a rodinných kamarádů, kteří nám pomáhají. Prvotní příprava ale proběhla začátkem ledna letošního roku, kdy jsme požádali město Mělník o částečnou dotaci, druhou polovinu zaplatí klub ze svých prostředků a finančních darů od sponzorů. Cílem je, aby se zde potkali lidi se stejným zájmem, předali si rady a dosavadní zkušenosti, odnesli si z akce spousty zážitků a dobré nálady. Každý ať předvede, co umí! Akce je pro každého, kdo má rád sport a cvičí jak venku, tak třeba ve fitku.

V jakých disciplínách se bude soutěžit a kdo bude závodníky hodnotit?

Soutěžící bude hodnotit kvalitní porota z ČR s bohatými zkušenostmi a také část členů našeho týmu, její složení naleznete na oficiálním webu akce. Na webových stránkách naleznete daná pravidla, která budou ještě připomenuta soutěžícím před začátkem akce.

Disciplíny jsme pro letošní ročník vybrali tyto - Weighted (což jsou striktní shyby a kliky na bradlech s přidanou váhou na opasku), Freestyle (volný styl na hrazdě, bradlech a zemi) a King & Queen of muscle-ups (striktní shyb s přesunem těla nad hrazdu). Všechny disciplíny jsou hlavně i pro ženy, budeme moc rádi, když dorazí a také se soutěže zúčastní!

Jaké budou váhové kategorie a jaká přidaná zátěž bude v disciplíně Weighted?

Pro všechny tři disciplíny budou dvě váhové kategorie, a to do a nad 80 kg. Ženy budou mít pouze jednu váhovou kategorii do 80 kg. Co se týká kategorie Weighted muži, tak zde budou shyby s přidanou zátěží 32 kg, u kliků na bradlech 48 kg. Nově jsme zařadili do soutěže kategorii Weighted pro ženy, která by měla ukázat, že i dívky dovedou zvedat velké váhy. Zde budou váhy poloviční oproti mužské kategorii. Sami jsme zvědaví na jejich výkony a všechny soutěžící povzbudíme a namotivujeme!

Pohybuje se ve workoutu spíše více mužů než žen? Kolik dívek se tak v ČR zúčastní soutěží?

Těžko říct, kolik dívek se workoutu věnuje. Zatím to není žádná sláva, ale rok od roku se to lepší a objevují se nové tváře. Ženy mají v tomto sportu větší zastoupení spíše v zahraničí. Ty, které se účastní pravidelně těchto soutěží u nás, bychom napočítali na prstech jedné ruky. Možná bude důvodem strach, ale není se opravdu čeho bát. Tento sport je o motivaci a je pro každého. Některé jsme již oslovili, tak budeme doufat, že dorazí.

Budete také soutěžit, nebo zůstanete pouze jako organizátoři akce?

Ne, první ročník bude jistě náročný, co se organizace týče, takže soutěžit nebudeme. Je to hlavně z toho důvodu, že chceme uplatnit náš tým jako realizační a organizační skupinu battlu, abychom zajistili správný průběh akce a nic se zbytečně nepokazilo. Je totiž velice důležité, abychom dodrželi časový harmonogram celé akce a každý měl tak možnost včas odjet domů.

Co sponzoři, kteří hrají jistě také důležitou roli a pomáhají s tím, aby se soutěž mohla uskutečnit?

Ano, bez nich by to nešlo a pro první ročník se nám jich podařilo oslovit celkem dost, za což jsme moc rádi a nesmírně vděční! Na našem webu jsme již zveřejnili jejich seznam a dále je prezentujeme také na facebookové události battlu. Generálním sponzorem projektu Battlemania je město Mělník a program prevence kriminality města Mělník. Všem sponzorům předběžně děkujeme a všichni se těšíme na začátek soutěže!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra