Reklama:

Tomáš Tabačiar chce medaili z ME, bude startovat i na Diamond Cupu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

[Text: Ľubomír Chochula] Slovenský reprezentant v kulturistice, Žiliňan Tomáš Tabačiar si po svém loňském triumfu na Olympia Amateur Europe vybojoval další cenný úspěch. Stal se absolutním mistrem Slovenska v kulturistice, čímž získal nominaci na mistrovství Evropy 2016 v Santa Susanně, kde se 6. 5. představí v kategorii do 90 kg.

Absolutní zlato

S absolutním prvenstvím na mezinárodním mistrovství Slovenska v Dubnici nad Váhom (23. 4.) byl pochopitelně velmi spokojený. Dal si krásný dárek ke svému 10. výročí soutěžení. "Je to cenný triumf. Konkurence na slovenském šampionátu byla slušná. V absolutce jsem soutěžil například i se 6násobným mistrem světa Igorem Kočišem. S formou jsem byl také spokojen, jelikož byla přesně taková, jak jsme s trenérem načasovali, i když nebyla ještě dotažená. Nemanipulovali jsme s vodou, jak se říká, nesušili jsme to na doraz, takže ještě máme nějaké eso v rukávu a dotáhnout to na maximum plánujeme až na ME."

Aktuální příprava

Trenérem Tomáše Tabačiara je nadále Jozef Píry. Tato spolupráce se osvědčila už loni na podzim, když žilinský kulturista zvítězil na amatérské Olympii v Praze v kategorii do 90 kg. V aktuální přípravě je od 1. 12. 2015. "Toto je asi moje nejtvrdší příprava za celou kariéru. Absolvoval jsem dlouhé tréninky s těžkými hmotnostmi a dělal jsem velmi mnoho kardia. Každý den jsem měl aerobní aktivitu. Můj večerní silový trénink trval 2 až 2,5 hodiny. Je to dřina, ale vyplatí se na sobě pracovat, dobrý výsledek je to správné zadostiučinění. Svému trenérovi zcela důvěřuji. Není to žádný teoretik, ale zkušený závodník, který ví, co dělá. Jsou to reálné a odzkoušené věci. Spolupráce s ním je na vysoké úrovni a děkuji mu za všechno."

V závěrečné fázi přípravy Tomáš Tabačiar ještě více přitvrdil v tréninku a celkovém doladění formy. "Úplný top závěr přípravy jsem začal v neděli (1. 5.). Příjem sacharidů jsme snížili na minimum, trénuji dvoufázově a po každém tréninku dělám i kardio. Chtěl bych trénovat ještě i ve středu 4. 5. v dějišti ME (pozn. red.: odlet slovenské výpravy do Španělska je 4. 5. v 7:20 hod. z Vídně), protože soutěžit budu až v pátek 6. 5. Doufám, že tam najdu vhodné fitko."

Soutěžní cíle

S jakými cíli pojede na evropský šampionát? "Chci na ME získat medaili. Udělám pro to maximum. Když to nevyjde, budu zklamaný. Úspěchem bude jen medaile. Na Olympia Amateur Europe 2015 jsem měl životní formu, teď na mistrovství Slovenska jsem vážil o 1,5 kg více, nebyl jsem tak dotažený, ale na Evropě bych se rád představil v takové formě, jakou jsem měl loni v Praze. Doufám, že se mi to podaří."

Dva týdny po ME se v Žilině uskuteční IFBB Diamond Cup (20. - 22. 5.), na kterém budou amatéři bojovat o šest profesionálních karet. "Chci startovat i na Diamond Cupu. Přípravu na něj začnu druhý den po svém vystoupení na ME, takže ještě ve Španělsku. Původně jsem plánoval, že mou hlavní soutěží na jaře 2016 bude právě Diamond Cup, k tomuto vrcholu měla celá příprava směřovat, ale podmínkou startu byla povinná účast na slovenském šampionátu. Tam jsem zvítězil v absolutním hodnocení, nominovali mě na ME, takže aktuálně mám ambici uspět v Santa Susanně. Touha bojovat v Žilině o profi kartu a stát se profíkem však zůstává velmi silná..."

Prvořadá rodina

Tomáš Tabačiar je nejen kvalitní a ambiciózní kulturista, ale i rodinně založený člověk. "Být rodičem není jednoduché, ale snažím se. Oporu mám ve své životní partnerce Zdence. Máme spolu 2,5letá dvojčata Timeu a Natálku. Rodina je mou prioritou," dodal Tomáš Tabačiar.

Mozolani Weekend

Mozolani Event (20. - 22. května v DOXXbet Aréně v Žilině) se skládá ze dvou mezinárodních soutěží. IFBB Diamond Cup (amatéři) bude mít charakter prestižního souboje o 6 profi karet a na Mozolani Pro Classic 2016 (profesionálové) bude hlavní výhrou postup na Olympia Weekend do Las Vegas.

Prodej vstupenek zde.

IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic 2016 podpořili:

Generální partner: Tetras
Hlavní partner: Extrifit Slovakia
Top partner: Chilleus.com
Partneři: Scitec Nutrition, Nutrend, Muscleking, Vendetta, Body Way, Město Žilina, MZ Wood, Vip transport, J. J. Darboven, Aloxxi, Gorilla Wear, Street Life, SAKFST, IFBB, IFBB Pro League
Mediální partneři: sport.sk, ronnie.cz, Svět kulturistiky


Tomáš Tabačiar na letošním mistrovství Slovenska
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 51 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Master Elite Pro Skopje 2019: ko...
Bali (19:59) • Nejsou špatně jména u fotek?Protože ten co vyhrál má nejmín svalů a nejhorší formu..u b...
magazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra