Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Kurz Fitness akademie Ronnie.cz očima jednoho z absolventů

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Pomyslnými branami Fitness akademie Ronnie.cz již prošel pěkný zástup absolventů, kteří si vybrali jeden z nabízených kurzů, ať už proto, aby se mohli věnovat své vysněné profesi trenéra, nebo aby si prostě jen prohloubili své dosavadní znalosti a dověděli se více o lidském těle a fitness odvětví. Dnes pro Vás máme zpětnou vazbu od jednoho z účastníků pražského kurzu Instruktor fitness a Instruktor kulturistiky, kterým je člen naší redakce František Brejcha, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak vše probíhá a jak moc těžké je naučit se všechny nezbytnosti, které Vám usnadní cestu k úspěšnému složení závěrečných zkoušek.

Všechny termíny nabízených kurzů a další potřebné informace najdete na stránkách Fitness akademie Ronnie.cz.


První letošní kurzy instruktorů fitness
v Praze už začaly

[Text: František Brejcha] O fitness, kulturistiku a silové sporty se zajímám zhruba šest let a z toho poslední dva roky je to i mou pracovní náplní pro redakci Ronnie.cz. V průběhu těch dvou let jsem se rozhodl, že si v naší akademii udělám kurz instruktora fitness a kulturistiky, pro svou vlastní potřebu a rozšíření vzdělání. Mnohé z Vás už asi napadlo, že tohle je jen další PR článek, ale věřte, nebo ne, napsání recenze na náš kurz byl můj nápad.

Zvolil jsem tedy první kurz letošního roku v Praze, jenž začínal 8. ledna. I přesto, že se jedná o víkendové kurzy, výuka zabere i zhruba 3 hodiny každý pátek, aby se stihlo probrat všechno potřebné. Kurz začíná představením vyučujících a shrnutím všeho, co nás v následujících prodloužených víkendech bude čekat jak z teorie, tak z praxe.

Už od první chvíle ve třídě panovala příjemná atmosféra, kterou navodili Jitka Bejdáková a Pavel Provázek, jenž mají sami na starosti vzdělávání a závěrečné přezkušování. Na začátek jsme se jako třída krátkým shrnutím představili, přičemž polovina lidí si dělala trenérský kurz, aby se tím následně živila, a druhá polovina ze stejného důvodu jako já, aby se dozvěděla něco nového pro sebe. Dostali jsme prostor pro všemožné dotazy. Hodně lidí se ptalo na úspěšnost složení zkoušek či použití trenérského certifikátu v zahraniční.

Co se týče výuky, tak probíhala ve stejné atmosféře jako úvodní hodina. Obecné informace o fitness se poslouchají velmi dobře, protože většinu člověk tak nějak zná, pokud se o tohle odvětví zajímá, a pokud ne, tak se ty zajímavé informace dozví. Velmi podstatnou částí kurzu je výuka anatomie, kterou mají na starost skvělí lektoři, jenž všechno podrobně vysvětlí a ukážou na kostlivci. Pokud jste byli v anatomii nováčkem jako já, bude Vám to připadat trochu jako španělská vesnice, ale po nějaké době a věčném opakování zjistíte, že to zase taková vesnice není. Z vlastní zkušenosti jsem si psal poznámky stylem... no, psal jsem si je… Když jsem se pak ale z toho sešitu chtěl doma učit, musel jsem si to všechno přepsat a poctivě zvýraznit, takže doporučuji si psát pečlivě už od začátku, abyste to pak nemuseli 6 hodin přepisovat jako já. Pokud byste se z nějakých neodkladných důvodů nemohli dostavit na výuku, doporučuji, aby to nebylo na den s anatomií, protože čím lépe to proberete ve výuce s názornou ukázkou na kostlivci, tím lépe se Vám to pak bude doma učit. Není to sice úplná hračka, ale naučit se to dá.

Praktická výuka probíhá v Mega Fitness kousek od Flory, kde se sejdete s polovinou třídy, abyste důkladně projeli posilování těla u začátečníků a pokročilých. Praktická výuka je jen jeden víkend, takže doporučuji maximální pozornost a hlavně se nebát zeptat na cokoliv, protože jedině tak si zodpovíte, proč se některé věci cvičí tak a jiné zase jinak. Menší příklad za všechno, osobně by mě nikdy nenapadlo, že dřepy nejsou zrovna vhodným cvikem pro úplného začátečníka, ale díky novým informacím jsem zjistil, proč tomu tak je a jakým způsobem je dobré se k dřepům propracovat a kdy. Druhá část praktické výuky pak probíhá v tělocvičně, kde se budete učit diagnostikovat jeden na druhém různé vady v držení těla a další věci. Moje skupina byla složená z holek i kluků a ne všichni měli kostky na břiše, ale vše probíhalo v uvolněné přátelské atmosféře, takže věřím, že se tam nikdo špatně necítil.

Poslední částí byly zkoušky, které se skládají z testu, anatomie a praxe v posilovně. Někomu nevyšly testy, někomu anatomie a někomu praxe, občas se to stane, ale říkám to z toho důvodu, aby si internetoví a jiní odborníci nemysleli, že se papíry na kurzech rozdávají zadarmo nebo s přivřenýma očima, ne, takhle to tady opravdu nefunguje, ale pokud se člověk normálně učí a nemá to "na háku", tak by to měl v klidu zvládnout.

Doufám, že jsem někoho třeba trochu přesvědčil o tom, proč si kurz udělat, snad jsem nikoho neodradil, ale hlavní je se toho nebát. Výše zmíněné věci prosím neberte jako dogma, je to čistě můj osobní pohled, takže bych nerad, aby se tu strhla nějaká lavina v diskusi. Závěrem bych rád poděkoval lektorům Fitness akademie Ronnie.cz za příjemný a přátelský přístup.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 14 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra