Reklama:

Mozolani Fit Body 2016: Finalisté si na závěr vyzkoušeli pilates a americký fotbal

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

[Text: Ľubomír Chochula] Finalisté projektu Změň svoje tělo, změníš svůj život (Změnárna), který je součástí celoslovenské soutěže v hubnutí Mozolani Fit Body 2016, po dobu deseti týdnů tvrdě pracovali na své postavě. Jakých výsledků dosáhli na konci soutěžního období Helena Koťková, Marta Paľuchová, Zdenka Macangová i Peter Herák, to se dozvíte příště.

Redukční kurzy

Organizátor Mozolani The Fitness Authority poskytl finalistům Změnárny během celého 10týdenního období zadarmo redukční kurzy Easy body (pro ženy) a Best body (pro muže), které zaručeně fungují, jsou efektivní a jsou všeobecně platné pro každého. Finalisté měli k dispozici kvalifikované odborné trenéry Mozolani Fitness, kteří je na trénincích koučovali a vypracovali jim jídelníček šitý na míru. To byla velká pomoc. Norbert Zajac trénoval Petra Heráka, který do soutěže vstupoval s počáteční hmotností 138 kg, Martin Chachula Helenu Koťkovou (na startu 95,7 kg), Tomáš Hafera Martu Paľúchovou (na startu 94,1 kg) a Michal Ostrochovský Zdenku Macangovou (na startu 79,1 kg). Jen pár dní před konečným rezultátem - celková doba hubnutí je 70 dní - to vypadalo tak, že výsledky finalistů budou na konci soutěže úctyhodné a jeden z této čtveřice by mohl mít úbytek hmotnosti cca 30 kg.


Peter Herák pod vedením Norberta Zajaca dosáhl skvělých výsledků.

Běžecký trénink

Helena Koťková pálí kalorie i na kole v ulicích Žiliny a v jejím okolí, ale během jednoho krásného slunečného dne si užila jiný kardio trénink v přírodě. "V poslední době jsem měla velkou chuť si někam vyběhnout, trošku se rozhýbat, tak mi přišlo vhod, že mi můj trenér naplánoval běžecký trénink. Byl to můj první delší běh, opravdu obdivuji všechny běžce, protože tento sport nepatří mezi moje oblíbené. Do kopců mi to šlo trochu hůř. V některých okamžicích jsem už chtěla zastavit, ale snažila jsem se držet tempo za svým trenérem a 45 minut nám uběhlo jako nic. I když to nebyl souvislý běh, ale minuta běh a minuta chůze, i tak jsem toho měla dost. Ale cítila jsem se výborně, endorfiny se vyplavily, sluníčko svítilo, a tak jsem na konci tréninku byla vysmátá od ucha k uchu."


Helena Koťková na běžeckém tréninku s trenérem

Cvičení pilates

Protože finalisté dostávali v posilovně dost zabrat, instruktorka Katarína Šupejová si ve svém Pilates studiu Žilina pro ně připravila hlavně strečinková cvičení. "Myslela jsem si, že budou víc ztuhlí, ale bylo to v pohodě. V pilates je mnoho poloh, kdy vás bolí tělo, ale ono to je potřeba a tím musíte projít, bez toho to nepůjde. Ale kdyby finalisté chodili na pilates pravidelně, zvykli by si na to a vůbec by jim to nevadilo." Soutěžící si pilates pochvalovali. Při konkrétních cvicích cítili i ty svaly, o kterých nevěděli, že je mají. Petra Heráka pilates okouzlil, ale tato metoda se velmi líbila i Heleně Koťkové a spokojené byly též Zdenka Macangová i Marta Paľuchová.


Finalisté Změnárny a instruktorka cvičení pilates

Zdenka Macangová na pilates

Americký fotbal

Finalisté Změnárny absolvovali v úterý 12. dubna společný trénink s hráči amerického fotbalu Warriors Žilina. Nejdřív byla kvalitní rozcvička, nácvik základních pozic při hře, a potom se procvičovaly různé herní situace. Škoda, že se kvůli pracovním povinnostem nemohla zúčastnit Zdenka Macangová, ale další tři soutěžící si to užili do sytosti. Peter Herák ohodnotil trénink jako velmi kvalitní a prý brzy tyto hráče vyhledá a přijde si s nimi znovu zatrénovat. Marta Paľuchová dokonce v euforii naznačila, že se přihlásí do ženského družstva Warriors. Podle ní to byla makačka, ale velmi ji to nadchlo. Helena Koťková to uzavřela slovy: "Je to mega super perfektní sport..."


Helena Koťková, Peter Herák a Marta Paľuchová jako hráči amerického fotbalu

Marta Paľuchová při tréninku amerického fotbaluMozolani Fit Body 2016 podpořili:

Generální partner: Tetras
Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority
Hlavní mediální partner: Arena Sport
Hlavní web partner: Diva.sk
Partneři: Extrifit, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa
Mediální partneři: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, Ronnie.cz, TV Turiec
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra