Reklama:

CrossFit: Bestie Open Pardubice 2016 - výsledky a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bestie Open Neratovice 2016
- výsledky a fotografie
Kalendář soutěží CrossFitu

Když jsem v únoru roku 2014 byl v menší tělocvičně FKF v Hradci Králové na nějakých závodech Bestie Open, říkal jsem si, že to není zase tak špatný nápad uspořádat sérii závodů pro začátečníky, s omezenými váhami a pouze základními cviky funkčního tréninku, na kterých by si mohl zasoutěžit opravdu každý. Pořadatelem byl Martin Štěpánek, jedna ze známých postav bujaře se rozvíjející crossfitové scény. Závody Bestie Open se nakonec staly běžnou součástí závodního kalendáře a není otázkou, zda se uskuteční, ale kdy a kde. Martin objíždí se svou Bestií celou republiku, a tudíž jde i naproti závodníkům, kteří by třeba z Ostravy měli do Hradce nebo Prahy dlouhou cestu. S výborným zázemím Crossfit Pardubice, zkušeným organizátorem Martinem a osvědčenou partou rozhodčích v čele s panem Davidem Musilem znamenala nakonec organizačně bezvadně zvládnutý závod, který by mohl jít za vzor i závodům s daleko větším budgetem. I to je zřejmě důvod, proč omezené množství startujících (80) je zaplněné již během několika desítek minut po startu registrace.

Přejděme však již k popisu jednotlivých disciplín. Na startu se představilo nakonec 76 závodníků (49 mužů a 27 žen), závod byl klasicky rozdělen do tří workoutů, ve kterých závodníci sbírali trestné body za pořadí v jednotlivých částech a ten s nejmenším počtem bodů byl logicky vítězem.

V prvním workoutu se představila kombinace wall ballů a SDHP s kettlebellem. V odborné terminologii ho bychom mohli napsat jako "WOD1 - AMRAP 8 - 15x wall ball + 15x SDHP", tedy co nejvíce opakování v sériích po patnácti v celkovém čase 8 minut při kombinaci cviků wall ball (hod medicinbalem nad čáru ve výšce 8 - 10 stop nad zemí) a SDHP (sumo mrtvý tah s kettlebellem).

Druhý workout byl ještě "vypečenější" a tvořil ho žebřík, ve kterém se střídaly čelní dřepy s angličáky přes bednu. Začínalo se na pěti opakováních a v případě angličáků se v každém 50vteřinovém kole přidal jeden další. Kdo nestihl odcvičit, skončil. Nebylo tedy překvapením, že se na konec žebříku propracovala pouze jediná závodnice - Petra Žampová. Aby toho nebylo málo, po vypadnutí ze žebříku měl každý závodník jedno kolo na regeneraci a šel se zavěsit přitáhnutý ve shybu a rozhodčí bedlivě měřili čas, jak dlouho dokáže dotyčný (nebo dotyčná) udržet bradu nad hrazdou.

Poslední dějství první letošní Bestie začalo 40 přehozeními slamballu na vzdálenost cca 3 metry. Ve zbylém čase z 10 měřených minut střídali závodníci dva základní cviky s velkou činkou, a to 9x přemístění z visu a 6x z ramen nad hlavu. Váha byla stanovena na 45 kg pro muže a 30 kg pro ženy.

Když by si chtěl čtenář lépe přiblížit atmosféru závodu i jednotlivé cviky nebo se třeba přiblížit na další závod, který Martin Štěpánek předběžně oznamoval ještě před koncem školního roku, vše je k vidění na facebookových stránkách série Bestie Open. Pro zájemce o vyzkoušení crossfitových závodů "na vlastní mozoly" nezbývá nic než doporučit, aby nepodcenili den registrace, kdy jde opravdu o minuty, a zároveň aby nepodcenili přípravu, protože i přesto, že Bestie je cílená primárně na začátečníky, jejich fyzická výkonost je opravdu velká a občas můžou rozhodnout každá jednotlivá opakování.Bestie Open Pardubice 2016 - výsledky


Bestie Open Pardubice 2016 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.04.10:01thunderx - tak napríklad to vzpieranie, nie som expert na túto discip..
13.04.23:21secret78 - z ktorých? ja som ich tak narýchlo prešiel a nič :)
13.04.14:49thunderx - Bolia ma kríže len ked sa pozerám na polovicu z týchto fot..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 68 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra