Reklama:

CrossFit: Vítězný tým závodu Czech Beast Team Madness se radoval z nového auta

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bylo to jako zemětřesení. Lidé za zábranami křičeli, lidé uvnitř zábran kmitali, pot stékal po polonahých tělech, dlaně se sdíraly do krve, ale to možná jejich majitelé pod návalem adrenalinu ani nevnímali. Šílenství, finále soutěže Czech Beast Team Madness 2016 bylo naprosté šílenství, přesně jak David Egydy sliboval. Ne, přes všechny emoce a vypětí vyhnané do krajnosti se v sobotu 9. 4. 2016 v tělocvičně CrossFit New Park nebojovalo o život, ale bojovalo se jako o život. Hrálo se zde o respekt, uznání, o ten blažený pocit být lepší než ostatní, být nejlepší ze všech... a k tomu se soutěžilo o nový automobil Hyundai, který také nebyl k zahození.

Czech Beast Team Madness byl vůbec první crossfitový závod na území České republiky, při kterém se dalo vyhrát auto. A tahle pořádná návnada, jak se dalo čekat, nalákala "velké ryby". Nejlepší atleti z Česka, Slovenska, ale třeba i Maďarska nebo Rakouska se dali dohromady, aby vytvořili co nejsilnější tým.

První tři soutěžní workouty byly zveřejněny již v pracovním týdnu před sobotní soutěží, a tak se na ně závodníci mohli připravit alespoň psychicky.

První WOD nazvaný Breakfast byl úkolem, na který se bylo třeba dostavit již se strávenou snídaní, nemělo-li hrozit její vyvrhnutí. Nicméně patnáctiminutové rozverné poskakování v angličácích bylo i navzdory uzemňujícím deadliftům pěkným, radostně jarním rozhýbáním. Největší radost přinesl úvodní soutěžní úkol týmu Ruthless (Michaela Palová, Jan Hanák, Jojo Porubský, Armin Steibl), který stihl celé zadání nejrychleji, a to v čase 14:18. Jediným dalším týmem, který zvládl workout v časovém limitu, bylo slovensko-maďarské uskupení Danubiusz.

WOD 1 "Breakfast"
time cap 15 min.

1st pair

 • 7 ground to overhead 70 / 45 kg
  + 7 burpee box jumps 60 / 50 cm

 • 7 ground to overhead 90 / 60 kg
  + 14 burpee box jumps 60 / 50 cm

 • 7 gound to overhead 110 / 75 kg
  + 21 burpee box jumps 60 / 50 cm

2nd pair

 • 10 deadlifts 120 / 80 kg
  + 7 burpee box jumps 60 / 50 cm

 • 10 deadlifts 140 / 92,5 kg
  + 14 burpee box jumps 60 / 50 kg

 • 10 deadlifts 160 / 105 kg
  + 21 burpee box jumps 60 / 50 cm

Osvěžujícím proběhnutím v jemném deštíku odstartoval WOD číslo dva, ovšem jeho druhá část už taková pohoda nebyla. Max effort unbroken muscle-ups pyramid - tak znělo zadání organizátorů a to nebyl úkol lehký ani pro ty, kteří "muscle-upují" i ve spánku, natož pak pro ty, kteří tento obtížný gymnastický prvek ještě nepokořili. Členové týmu Danubiusz, který tento workout vyhrál, ovšem neměli s muscle-upy problém a bylo vidět, že tento cvik mají nadrilovaný.

WOD 2 "Heavy run and muscle-ups"
time cap 13 min.

 • 600 m team bumper plate carry - 25, 20, 15, 10 kg
  + max effort UB muscle-up pyramid

men start with 3 muslce-ups
women with 1 muscle-up

Další soutěžní WOD potěšil milovníky olympijské činy a těžkých vah. Snatch s co nejvíce naloženou činkou, to byl úkol číslo tři. I zde se jako nejsilnější ukázal tým Danubiusz ve složení Laura Horváth, Kristóf Horváth, Erik Tóth a Ludovit Czókoly. Nejsilnějšími jednotlivci pak byli Tomáš Kejík a Michal Kozmal, kteří měli oba naloženo 120 kg.

WOD 3 "Team snatch battle"
time cap 12 min.

 • each athlete has 5 attempts to lift the heaviest load

Před finálovým workoutem se organizátoři rozhodli, že dále pustí všechny týmy, a tak si závěrečný chipper vyzkoušeli všichni zúčastnění, slabší týmy si na něm ovšem vylámaly zuby. Jak informoval během workoutu spíkr soutěže David Egydy, závěrečný workout byl postaven na tělo opravdu těm nejlepším. A bylo to vidět. Největším problémem se zdál šplh na laně. Soutěžící zkoušeli různé techniky, jak i s nakumulovanou únavou topovat, ovšem občas to bylo na samé hranici jejich možností, a tak se zdálo, že někteří závodníci zákonitě musejí spadnout. Naštěstí pud sebezáchovy byl silnější, všichni se drželi zuby nehty a žádný strašidelný pád se nekonal.

Když ale nastoupili nejlepší týmy, bylo jasné, že to bude jiná podívaná. Už nebylo na co dalšího šetřit síly, a tak bylo jasné, že všichni pojedou na maximum. Co se dělo po startu, bylo nepopsatelné. Závodníci předváděli, že odhodlání zvítězit dokáže člověka dostat snad až na hranice fyzických možností, zatímco diváci při té podívané museli mít pocit, že do haly udeřil blesk. Energie vibrující prostorem způsobila, že snad každý trochu vnímavý člověk musel mít husí kůži, bez ohledu na to, jestli je, nebo není fanouškem CrossFitu.

WOD 4 "Finale chipper + 5 synchro thrusters 70 / 45 kg EMOM"

 • 12 legless rope climbs
 • 400 double unders
 • 60 hang power snatch 70 / 45 kg
 • 70 overhead squats 70 / 45 kg
 • 80 C2B pull-ups
 • 150 cal assault bike

Do vítězného konce to dotlačil tým Danubiusz, který hned po skončení workoutu zkolaboval k zemi. Danubiusz byl jediným týmem, který dokončil chipper v časovém limitu, a také týmem, který se stal celkovým vítězem soutěže, čímž si vysloužil zbrusu nový automobil Hyundai.


Závod očima Erika Tótha, zástupce vítězného týmu Danubiusz

Jak se vašemu týmu líbily workouty, které si pro vás nachystal závod Czech Beast Team Madness?

Byly přesně takové, jaké jsme od Egyho čekali. Otestoval nás snad ve všem, co se v tak krátké době dalo stihnout, a na závěr připravil šíleně dlouhý a těžký finálový WOD - prostě Czech Beast! Hodnotit složení workoutů po soutěži podle mého názoru není namístě, jelikož v našem krásném sportu nejsou žádná pravidla, co může a co musí soutěž obsahovat. Vždy je to na organizátorovi, co si vymyslí, a komu se to nelíbí, ať nesoutěží. Já jsem v první řadě vděčný, že se najdou lidi, kteří se zhostí té nelehké a nevděčné úlohy soutěž zorganizovat, abychom my, atleti, měli kde porovnat síly. A musím dodat, že celý tým Czech Beast Team Madness odvedl v tomto ohledu skvělou práci.

Nakolik se dalo v soutěži taktizovat a do jaké míry jste při jednotlivých WODech odhadli správnou taktiku?

Taktika je důležitá vždy a nemusí jít o týmový závod, stačí, když si člověk dá i jen krátký WOD jako např. Karen (150 wall balls na čas). A v týmovkách to platí dvojnásob. Je důležité zhodnotit silné a slabé stránky týmu, aby se spolu mohly doplňovat a zároveň kompenzovat. Pořadí atletů, rozdělení cviků, váhy, počty opakování či oddech, to všechno je důležitou součástí skládačky, která tvoří taktiku týmu. Myslím, že jsme dokázali v každém WODu odhadnout správnou taktiku a to nám přineslo vytoužené ovoce. Možná jen při WODu 1 bych změnil jednu maličkost, kterou jsme dopředu neodhadli správně a která nás stála prvenství ve workoutu. Ale chybičky se stávají, není důležité nedělat chyby, ty vždycky budou, ale být schopen se z nich co nejrychleji vzpamatovat, postavit se a pevným krokem a silnýma nohama jít dál. A to se nám dokonale podařilo.

Znali se členové týmu Danubiusz před soutěží? A sblížil vás společně absolvovaný závod?

S Luďkem Czokolym se známe už velmi dlouho, ale se sourozenci Horváthovými jsme byli až do registrace na soutěž v podstatě jen "FB friends". I přesto jsme se rozhodli, že to spolu zkusíme, a už v prvním pokusu kvalifikace bylo jasné, že spolu vytvoříme skvělý tým. Kromě kvalifikace jsme zbouchali ještě pár tréninků a na soutěži všechno klapalo přesně podle plánu. Byl to náš první společný závod a velmi nás sblížil. Závodilo se nám spolu výborně, byli jsme schopni bojovat jeden za druhého, pro tým, a to je na týmovkách nejdůležitější. Můžete si být jisti, že o týmu Danubiusz ještě uslyšíte! :)


Nejlepší týmy soutěže Czech Beast Team Madness 2016
pořadí tým
1. Danubiusz - Laura Horváth, Kristóf Horváth, Erik Tóth, Ludovit Czókoly
2. Ruthless - Michaela Palová, Jan Hanák, Jojo Porubský, Armin Steibl
3. Venatus - Karin Freyová, Marek Bartoň, Peter Kysucký, Miroslav HolýCzech Beast Team Madness 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie