Reklama:

Co vyrostlo z nejsvalnatějšího kluka na světě?

40.062 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pokud jste dění na poli mezinárodní kulturistiky sledovali už na přelomu tisíciletí a odebírali jste nějaký časopis zaměřený na téma kulturistiky a fitness, jistě jste zaslechli o Richardu Sandrakovi. Zázračné dítě, nejsilnější chlapec na světě anebo malý Herkules. Tak se pro jeho svalový rozvoj, vyrýsování, sílu a flexibilitu hovořilo o tomto malém chlapci. Jakkoliv tento mladý fenomén budil úžas, stejnou měrou představoval kontroverzní postavu. Nebo spíše kontroverzní postavy představovali jeho rodiče. Bylo totiž jasné, že z pohledu své budoucnosti a zdravého vývoje po všech stránkách může mít Richard zaděláno na pořádný problém, a mnozí mu dokonce předpovídali tragický osud.

Richard Sandrak tehdy a dnes

Richard Sandrak se narodil v roce 1992 na Ukrajině do rodiny otce Pavla a matky Leny. Oba byli fitness fanatiky a od útlého dětství se svému synovi rozhodli dávat sportovní průpravu, a to z běžného úhlu pohledu poněkud extrémní. Už od šesti měsíců matka s Richardem prováděla strečink, aby zvětšovala jeho flexibilitu. S jeho mladší sestrou mimochodem později došla ještě dále a stejná cvičení s ní prováděla už od dvou měsíců. V roce 1994 se Sandrakovi přestěhovali na východní pobřeží Spojených států, kde hledali lepší život. Jak Richard vyrůstal, viděl rodiče cvičit a ti mu pořídili první činky. Zprvu si s nimi hrál, aniž by vůbec tušil, že trénuje. V dalších letech jeho trénink získával na intenzitě a otec jej také učil bojovým sportům. O tři roky později dítě předškolního věku už mělo tak velké a vyrýsované svaly, že se to zdálo až neuvěřitelné. Právě v roce 1997 se rodina přestěhovala do Los Angeles a Pavel tam začal hledat někoho, kdo by rozjel kariéru jeho syna jako malé hříčky přírody naplno.

Takového člověka našel ve Franku Giardinovi, který nemohl uvěřit tomu, co vidí, a stal se Richardovým prvním manažerem, který pomohl mladého sportovce vyprofilovat jako malého Herkula. V pouhých šesti letech hvězda malého chlapce rychle vyletěla vzhůru. Jeho fotografie plnily stránky sportovních magazínů, absolvoval exhibiční vystoupení, účastnil se sportovních veletrhů a setkával se se sportovními legendami, včetně Arnolda Schwarzeneggera nebo Loua Ferrigna.

Richard Sandrak tehdy a dnes

Později však přišlo něco, co přes svou odpornost dost možná Richardovi zachránilo život a dalo mu šanci na normální život teenagera. Richardův otec začal holdovat alkoholu, což umocnilo jeho pedantské rysy, dominantní povahu a agresivitu. Napadl svou manželku, zlomil jí zápěstí a nos. Policii tehdy na svého otce zavolal sám Richard. Vše vedlo nejenom k odluce manželů, ale také k trestu za mřížemi pro Pavla. Richardův život se tím v jedenácti letech rázem změnil. Ačkoliv jako dospělý Sandrak líčil, že jej v dětství do tréninku nikdy nikdo nenutil, přeci jenom mu spousta věcí, které jsou pro ostatní děti běžné, zcela unikala. A tak se po odchodu otce z jeho života nově těšil z toho, že už nemusí striktně několik hodin denně trénovat, smí ochutnat jídlo, které nikdy předtím nejedl, a může vyjít ven z domu a trávit čas s vrstevníky, což pro něj, dokud byl v blízkosti otce, představovalo něco zcela nemyslitelného.

Nejenom to, že Richard unikl brutálním tréninkovým metodám svého otce, však pro jeho naděje na lepší budoucnost zřejmě hrálo roli. Může být osmileté dítě tak svalnaté a vyrýsované, aniž by užívalo anabolické steroidy? Mohlo by bez chemie být v jeho silách, aby zvládal bench-press s 95 kg, což představovalo trojnásobek jeho vlastní hmotnosti? A z čeho se vlastně skládal zázračný prášek, kterým jej jeho otec dlouhodobě krmil? Odpověď na to z Pavla Sandraka nikdo nedostal. A tomu, kdo se tímto tématem začal zabývat, dokonce údajně vyhrožoval smrtí.

Rozhovor s Richardem Sandrakem z roku 2015

Richard v dalších letech o trénink s činkami ztratil zájem a dnes si fyzičku udržuje už jenom tím, že běhá do schodů, jezdí na skateboardu a dělá přítahy na hrazdě. Pracuje jako kaskadér v zábavním parku Universal Studio v Hollywoodu, kde se v rámci vodní show nechává zapalovat a skáče do bazénu. Přitom ale sní o ještě o něco obyčejnějším životě, když by se rád věnoval vědě. Nakonec to tedy s malým Herkulem dopadlo dobře. Co by s ním dnes bylo, pokud by pokračoval ve svém někdejším stylu života vtisknutém rodiči, je možná ale lepší ani nedomýšlet.


Malý fenomén Richard Sandrak


Pětidílný příběh Richarda Sandraka

Příběh Richarda Sandraka (I.)

Příběh Richarda Sandraka (II.)

Příběh Richarda Sandraka (III.)

Příběh Richarda Sandraka (IV.)

Příběh Richarda Sandraka (V.)

Tento článek vznikl úpravou a rozšířením původního textu publikovaného v roce 2016.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.04.12:47wondra - prej great shape *2* *2*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 111 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra