Reklama:

Čeští filmaři zničili Westminster Abbey v Londýně

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jeden ze symbolů Londýna, Westminsterské opatství, zničili kvůli hollywoodskému akčnímu filmu Pád Londýna čeští trikoví specialisté ze studia UPP. Pád Londýna začíná ničivými útoky na metropoli Británie a hlavní slovo mají v těchto chvílích speciální efekty. Na záběrech výbuchu a zničení věže slavného kostela pracovalo v Praze 50 grafiků téměř půl roku.

Film natáčel od října 2014 do února 2015 íránsko-švédský režisér Babak Najafi v Londýně a také v Bulharsku. Vzhledem k tomu, že se jedná o vysoce akční podívanou o teroristických útocích, hrají zde vizuální efekty významnou roli a podílelo se na nich několik postprodukčních studií.

UPP pro film pod vedením supervizora vizuálních efektů pana Viktora Mullera vytvořilo dvě velké akční scény. Celkem šlo asi o padesát záběrů a pracovalo na nich kolem 50 grafiků zhruba půl roku.

Hlavní scéna, která vznikla ve studiu UPP, je výbuch Westminsterského paláce a následné zřícení jedné z jeho věží. Při pádu zdiva je zasažen okolo projíždějící doubledecker.

Protože přímo na věži paláce nebylo natáčení možné, byla část věže pro hereckou akci vybudována ve studiu. Abychom mohli připravit realistickou scénu, museli jsme celou věž napřed vymodelovat a otexturovat podle materiálů a fotografií dodaných z natáčení z Londýna.

Pro simulaci rozpadu a pádu věže bylo potřeba ji v počítači rozdělit na jednotlivé kusy, přesně tak, jak se potom budou rozpadat. To znamená zhruba deset tisíc dílů a dílků jednotlivých stavebních kusů. Simulace potom probíhá pomocí různých softwarů. Fakt, že se jedná o celkem náročné výpočty, můžeme dokumentovat i tím, že výpočty pro některé scény trvají celou noc i déle.

Aby dopad částí věže na doubledecker působil věrohodně, dotáčeli jsme podklady, ve kterých jsou betonové kvádry různých tvarů a velikostí vrhány, z výšky. Na ty se pak implementují textury stavebních částí rozpadající se věže, které padají na doubledecker opět vymodelovaný v počítači.

Druhou scénou, která dostala svoji finální podobu ve studiu, je přestřelka v metru. Pro tuto scénu se modelovaly a komponovaly některé části prostředí, dále 3D dýmovnice a segmenty dalších zbraní. Opět se dodělávala 3D simulace kouře, dotvářely se záblesky po výstřelech a další úpravy dotvářející atmosféru.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.04.13:38thoth - Taky tyhle články na webu o kulturistice nechápu... To už ..+1
06.04.12:14Geolupos - Nepochopil jsi mě, a nebo nechceš. To máš fuk.
06.04.11:37thunderx - hmm no tak podľa tvojej logiky by už onedlho mali byť na c..-1
06.04.10:55Geolupos - A ak by si nechcel citat nieco o filme, necitas tento clan..
06.04.09:59thunderx - ak by som si chcel prečitať niečo o filme pôjdem na strank..
06.04.09:40Geolupos - No to že to je film který může skupinu kluků a holek chtěj..
06.04.09:17thunderx - Skvelá práca od chlapcov zo štúdia UPP ale akosi nechápem ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra