Reklama:

Při sestavování překážek hledáme rovnováhu mezi obtížností a zábavností, říká bývalý voják o Army Runu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Hluboká nad Vltavou. Vodní hladina potažená dýmem, štěkot psů, neustávající hluk a křik z ampliónů a megafonů. Atmosféra netradičního překážkového běhu Army Run připomíná vojenský konflikt. První letošní závod se uskuteční již 9. dubna v Hluboké nad Vltavou a stejně jako další běhy připravovali trať mimo jiné bývalí profesionální vojáci.

V Hluboké je na účastníky připraven nejméně náročný závod celé série. Trať civil je dlouhá pět kilometrů a čítá více než dvacet překážek. Připravovány jsou nejen pro prověření sil a zdatnosti závodníků, ale také k dokreslení armádní atmosféry. Však závodů se účastní i přímo profesionální vojáci.

“Při přípravě závodů se snažíme o maximální využití původních vojenských prostor, přičemž při tvorbě překážek vycházíme z přírodních prostor,” popsal Ivan Novák, který působil 15 let v české armádě (byl na misích v Kosovu, Bosně a Hercegovině či v Iráku) a nyní za společnost ARMED.cz pomáhá při konzultaci náročnosti tratí a překážek jednotlivých závodů Army Run.

Každý závod je o zdolávání nejen fyzických možností, ale i psychických překážek. I těch bývá na trati dostatek, ať už se jedná například o stísněné prostory, tmu či reakci na zvukové podněty jako třeba štěkot psů či plačící dítě. Popřípadě jistá část závodníků měla problémy s psychickým blokem, když museli sníst červy. Nejnáročnější překážkou loňského roku byl přeskok přes okop za pomocí tyče.

“Důležitá je rovnováha mezi obtížností a zábavností, protože jinak je obtížnost bez zajímavosti k ničemu,” doplňuje Novák s tím, že Army Run zvládne i průměrně trénovaný člověk. Ti ostatní při závodu jistým způsobem trpí, ale také většinou závod zvládnou. “Dá se to zvládnout i bez fyzičky, ale je to o vůli,” uzavřel zkušenosti s přípravami Novák.

Účast je možná jak pro jednotlivce, tak pro celé týmy. Horní věkový limit není stanoven. Army Run navíc k závodům nabízí i doprovodný program. Každý, kdo dokončí kterýkoliv ze závodů, dostane speciální medaili - Dog Tag.

Podrobnosti a přihlášení na závody je možné najít na www.armyrun.cz.

Souhrnně, v roce 2016 budou celkem 4 závody:

  • pro začátečníky je určen běh Civil - 9. dubna v Hluboké nad Vltavou (< 20 překážek na 5 km)
  • středně náročný závod NATO - 16. července ve Vyškově (< 40 překážek na 10 km)
  • nejnáročnější závod Army - 13. srpna (< 60 překážek na 15 km) - termín posledního závodu bude upřesněn


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 112 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra