Reklama:

Extrémní závody:
Gladiator Race - představení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Pokud nemáte rádi starověké Řecko a spartánský život Vám není zrovna blízký, nemusíte se nutně stát sparťanským bojovníkem. A pokud ani středověká doba není to pravé, tak neváhejte! Můžete se stát gladiátorem! Že by šlo o tu nejdrsnější výzvu, kterou můžete pod českým, moravským i slezským nebem vyslyšet? To zjistíte sami!

Nyní Vás čeká představení dalšího extrémního překážkového závodu, a to Gladiator Race.

Začátky

Gladiátoři u nás začali poprvé závodit v roce 2014 v Holicích s kapacitou pro 1000 závodníků. Následující rok se už běhu mohlo zúčastnit 2000 závodníků a letos je kapacita na limitu přes 8000 za všechny závody. Jestli budete jedním z nich, záleží plně na Vás.

Organizátoři mají za sebou pořádání Hradeckého půlmaratonu, Hradeckého koloběhu, Hradeckého survivalu a jiných sportovních akcí, takže nečekejte žádné zelenáče. Závod je inspirován ostatními překážkovými závody a dle pořadatelů si z nich vzali to nejlepší a k tomu přidali své nejlepší nápady. Součástí je i podpora tréninkových skupin nadšenců, kteří se připravují na extrémní překážkové závody. Pokud chcete závodit, berete to vážně a nemáte s kým či kde trénovat, nevěšte hlavu. Stačí se přidat do tréninkové skupiny ve Vašem okolí a "gladiátorská škola" Vás na závody připraví. Anebo si založte svoji.

Titulárním partnerem pro rok 2016 je INOV8, mezi partnery patří Rebel, OlfinCar, ELEVEN, Klimatex, Česká pojišťovna a další.

Typy závodů

21. 6. 2015 - 6 km a 25 překážek
Nejkratší čas0:34:59
Nejdelší čas2:23:12
Průměrný čas1:11:56

Gladiator Race už není jen o jednom závodě a o jedné trati. Organizátoři si pro Vás letos připravili plno lahůdek. Základem jsou tři různé závody, tři různé obtížnosti a tři různé délky. Každý se běží v jiné lokalitě a každý má i svou noční variantu, kde vyzbrojeni čelovkou budete čelit nočnímu běhu s více jak deseti překážkami.

Speciální ocenění je tu pro ty, kteří v jednom roce zdolají všechny tři tratě. Ti se zařadí mezi členy exkluzivního klubu Gladiator Race Triumphalis. Získají nehynoucí čest a slávu a samozřejmě tričko.

Závodit můžete jako jednotlivec (v kategoriích muži do 39 let, muži nad 40 a ženy), ve smíšené dvojici (tedy muž + žena) či v týmu minimálně čtyř závodníků (libovolný mix pohlaví).

S písemným souhlasem rodičů mohou startovat i děti ve věku od 15 do 18 let. Mladší gladiátoři, od 12 do 15 let, mohou závodit také, ale pouze za osobního doprovodu rodiče. Pro mladší adepty je v Milovicích připraven dětský závod pro věkovou kategorii 8 až 12 let.

Samozřejmostí je časomíra. Každý závodník bude znát díky čipu dobu, kterou mu trať zabrala. Příští rok si pak můžete porovnat, jak moc jste se zlepšili.

Pokud chcete někoho obdarovat překážkovým zážitkem, můžete zakoupit registraci jako dárkový poukaz a obdarovat své blízké i vzdálené.

Milovice

6 km a více jak 20 překážek. Jedná se o nejkratší denní závod série, ale o to můžete čekat vyšší intenzitu! Závod se koná na tankodromové trati, takže se můžete těšit na opravdu náročný terén (podívejte se na reportáž ze závodu v roce 2016). Písek, bahno, hlína, voda, crossfitové a vojenské překážky. Budete mít pocit, že jste součástí vojenského útoku. Plazení pod tankem jako jedna z překážek tomu dodává ten správný šmrnc.

Závod je rozvržen do dvou dní, takže se dostane na každého zájemce, ale s registrací neotálejte. Kapacita na každý den je "jen" 1200 závodníků.

Jen tak mimochodem, věcné ceny a poháry jsou v hodnotě 100.000 Kč. Závody jsou připraveny i pro děti ve věkové skupině 8 až 12 let.

Součástí je i bohatý doprovodný program. Ať již jde o projížďky v tanku, na čtyřkolkách, návštěvu Miracula, prohlídku tankodromu, či celodenní občerstvení.

Night GR Milovice

3 km a více jak 10 překážek na offroad trati, a to vše v noci. Můžete očekávat překážky v rychlém sledu a věcné ceny v hodnotě 10.000 Kč. Kapacita je 500 míst.

Motokros Holice

8 km a více jak 25 překážek na nejnáročnější trati v ČR. Vyzkoušejte si motokrosovou trať s pořádným přídavkem bahna (prý jde o největší množství bahna v Evropě). I zde jsou ceny v hodnotě 100 tisíc a kapacita je na každý startovní den 1200 závodníků.

V rámci doprovodného programu Vás čeká ukázka policejních zásahů, testování offroad koloběžky, testovací jízdy užitkovými vozy Volkswagen a plno dalších aktivit.

Jaroměř

10 km a více než 30 překážek v unikátním pevnostním městě Josefov nad soutokem Labe a Metuje. Čekají na Vás mohutné hradební valy, hluboké obranné příkopy, tajemné podzemní chodby a příkré srázy a říční koryta.

Věcné ceny a poháry jsou opět v hodnotě 100 tisíc, kapacita pro každý startovní den je 1000 závodníků. Těšte se i na koncert, afterparty, ochutnávky, testování offroad koloběžky, testovací jízdy užitkovými vozy Volkswagen a další.

Gladiator Race - ceny registrace (denní závod)
kapacita 1000 - 1200 závodníků na každý den
termín registrace jednotlivci smíšené dvojice dětské závody
s předstihem890 Kč 1490 Kč100 - 120 Kč
cca v měsíc pořádání950 Kč 1550 - 1590 Kč100 - 120 Kč


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra