Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Arnold Classic Australia
2016: k profesionálům míří Ahmad Ashkanani

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Arnold Classic Australia 2016 - výsledky a fotografie

Stalo se již pravidlem, že se při profesionálních soutěžích Arnold Classic vždy koná také zápolení amatérů, a nejinak tomu bylo také v případě druhého ročníku Arnold Classic Australia. My se na soutěž, kterou ve dnech 18. až 20. března hostilo přibližně čtyřmiliónové Melbourne, blíže zaměříme z pohledu ostře sledované kulturistiky mužů, v níž do souboje o profesionální kartu určenou absolutnímu vítězi zasáhlo hned několik zajímavých borců.

Nejlépe se z nich dařilo ostřílenému Ahmadu Ashkananimu z Kuvajtu. Závodník, který na mezinárodní amatérské scéně sbírá významné úspěchy už od sezóny 2011, přes určité rezervy v rozvoji dolních končetin v Austrálii zastínil své soupeře kvalitou svalstva i dominantní horní polovinou těla a po vítězství v kategorii do 90 kg si připsal také celkový triumf. Konečně tak dosáhl na vysněnou šanci zamířit k profesionálům, kde by se měl pokusit zaujmout rozhodčí v kategorii do 212 liber.

Že pro Ashkananiho australské Arnold Classic zdaleka nepředstavovalo procházku růžovým sadem, napovídá výčet jmen osobností, se kterými na soutěži musel změřit síly. V devadesátce, kam se Ahmad vtěsnal jen velmi těsně, když při prezentaci navážil 89,9 kg, svedl souboj například i s vyváženě působícím Samirem Troudim, jenž za dva týdny předvedl husarský kousek, když svou soutěžní hmotnost z Arnold Classic Amateur o hodnotě 97,6 kg pro vystoupení v Austrálii stáhl na 89,5 kg. Přes zlepšenou formu jej rozhodčí ocenili až čtvrtou příčkou a Samir se po soutěži netajil, že cítí mírné zklamání, když věřil v o něco lepší výsledek.

Na další zajímavé konkurenty Ahmad narazil v absolutce, kde jej potrápil zajímavým potenciálem disponující vítěz kategorie do 100 kg Nathan Williamson i estetický šampión nejtěžší kategorie Ross Moloney. S ohledem na to, že Williamsonovi je pětadvacet a Moloneymu dokonce pouze čtyřiadvacet let, je pravděpodobné, že se oba do boje o profesionální kartu třeba za rok na stejné soutěži zapojí znovu.


Ahmad Ashkanani na Arnold Classic Australia 2016


Arnold Classic Australia 2016 - finále v kulturistice mužů

Arnold Classic Australia 2016 - souboj o absolutního vítěze v kulturistice mužů


Foto:
www.instagram.com

Video:
www.digitalmuscle.com
www.livestream.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.03.12:49Zodiak411 - Něco mi říká že se na scéně objevil 212 verze Johnieho Jac..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 15 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra