Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Arnold Classic v kulturistice vozíčkářů 2016: výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Arnold Classic v kulturistice vozíčkářů 2016 - posedown
Do historie profesionální kulturistiky vozíčkářů se v sobotu 5. března vepsal další důležitý mezník. Kategorie se poprvé stala součástí prestižního Arnold Sports Festivalu a závodníci tak měli příležitost změřit síly v rámci Arnold Classic. Do soutěže, která pro profi bodybuilding vozíčkářů znamenala teprve deváté klání v historii, zasáhlo devět závodníků. Klání odstartoval duchovní otec kategorie Nick Scott krátkým motivačním proslovem, v jehož závěru publiku také ve stručnosti vysvětlil, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými úrovněmi postižení a jaká omezení s sebou nesou.

Pak již dostali prostor samotní závodníci, kteří souboje na pódiu začali volnými sestavami, na něž navázala porovnávání podle startovních čísel a následně také vyvolávání. V prvním dostali prostor Johnny Quinn, Ludovic Marchand, Harold Kelley a Gabriele Andriulli, kteří tak sváděli boj o první příčky, pořádně zabrat od rozhodčích pak dostal první ze zmíněných borců, který pózoval hned ve třech vyvoláváních za sebou.

S ohledem na to, že profíci z této kategorie zatím nemají svou Olympii, bojovalo se především o cenné vítězství a také podíly z finanční odměny o celkové výši 6.000 dolarů, kterou si mezi sebe měli rozdělit medailisté. Klání nakonec v souladu s předsoutěžními předpoklady ovládl Harold Kelley, jenž má tak v profesionální divizi IFBB obdivuhodnou bilanci devíti profesionálních startů a z nich osmi vítězství. Čtyřiačtyřicetiletý Američan, jenž je na vozík upoután od autonehody z roku 2007 (do silnice mu vběhla vysoká zvěř a on ve snaze se jí vyhnout naboural do stromu), i na Arnold Classic těžil z výjimečné genetiky. K ní přidal tradičně famózní objemy a podle některých i prozatím životní formu.

Ke druhé příčce se možná poněkud překvapivě, avšak zaslouženě probojoval dvaapadesátiletý Francouz Ludovic Marchand, jenž se v Columbusu k závodění vracel po bezmála čtyřleté odmlce. Závodník, který úraz, jenž významně ovlivnil jeho další život, utrpěl již v roce 1983, si pro svůj start na Arnold Classic nachystal symetrickou postavu, skvělé objemy i optimální formu.

Třetí místo tentokrát patří Gabrielovi Andriullimu z italské Florencie, který poutal pozornost především svou ostrostí v čelních pózách. Čtvrté místo si ze soutěže odváží Johnny Quinn, jenž díky brutální svalové hustotě, tvrdosti a žilnatosti bývá někdy srovnáván s Branchem Warrenen. Poslední místo v první pětici pak patří perfektním hrudníkem disponujícímu Reggiemu Bennettovi, jenž se na vozíku ocitl už ve třinácti letech po zranění střelnou zbraní. Ke kulturistice jej později přivedl někdejší profesionální kulturista Quincy Taylor.

Šestá příčka připadla Antonimu Khadraouovi, který zaujal volnou sestavou provedenou za tónů hudby z nejslavnějších filmů legendárního Arnolda Schwarzeneggera. K jeho přednostem patřil skvělý rozvoj zad, přehlédnout se v jeho podání nedala ani nejsvalnatější póza, v níž naplno vynikl jeho působivý rozvoj hrudníku a trapézů. O sedmé až deváté místo se v uvedeném pořadí podělili Jack Anderson, Kyle Roberts a Bryan Williams.


Výsledky Arnold Classic 2016 - kulturistika vozíčkářů:

Nick Scott a Harold Kelley (Foto: Arnold Sports Festival / Dave Emery)
  1. Harold Kelley
  2. Ludovic Marchand
  3. Gabriele Andriulli
  4. Johnny Quinn
  5. Reggie Bennett
  6. Antoni Khadraou
  7. Jack Anderson
  8. Kyle Roberts
  9. Bryan Williams


1. Harold Kelley

2. Ludovic Marchand

Závodníci na 3. až 9. místě


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Mirandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra