Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

CrossFit: Bestie Open Neratovice 2016 - výsledky a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

První závod cyklu Bestie Open roku 2016 je minulostí. Startovalo se v Neratovicích, kde se v sobotu 20. 2. 2016 sešlo osmdesát crossfitových atletů, aby se zde porovnali s konkurencí a naostro prověřili účinnost svých tréninkových plánů.

"Závod bude obsahovat jeden chipper, jeden krátký matcon a jeden dvojitý laktátový sprint," nechal se slyšet před závodem Martin Štěpánek, hlavní organizátor soutěže. A jak slíbil, tak i učinil. Jelikož ale původně domluvená tělocvična padla a závod se uskutečnil v náhradních, poněkud menších prostorách, museli být závodníci nejen výkonní, ale aby se vzájemně neumlátili, tak i šikovní.

Prvním WODem byly hrátky se slam ballem. Běhalo se a běhalo, co jen závodníkům nohy, slam ball a délka "hřiště" dovolily.

WOD 1
na čas, muži slam ball 30 kg / ženy 15 kg

 • 10x přeběhnutí rovinky se slam ballem (cca 7 m)
 • 10x slam ball přes rameno
 • 8x přeběh / 15 SB
 • 6x přeběh / 20 SB

Kombinace druhého WODu byla pestrá a plicím závodníků dala zabrat i přesto, že přeskoky přes švihadlo se vyžadovaly pouze jednoduché, dřepy byly bez zátěže a sedy lehy musí mít každý zmáknuté už od základní školy. Ovšem nepřepálit start a udržet tempo během celého WODu, to vyžaduje určité zkušenosti. Žaneta Říčařová, vítězka závodu, má již za sebou celou řadu soutěží, takže si byla dobře vědoma, že úvodní veslo nesmí přepálit, a to se jí dodržet podařilo, ale trochu jí pozlobily další disciplíny. "Moc mi nešly singly, už je moc neumím. Pak přišly dřepy, ty celkem šly, ale při cleanech mě zradil úchop. Po prvních deseti opakováních jsem musela činku položit, pak už po pěti... Tyč mi klouzala, a i když jsem ji držela hookgripem, stejně jsem nedala víc než deset opakování v kuse. K tomu jsme měly pánské osy, na které už nejsem zvyklá," říká závodnice, která se přesto ještě na závěrečných sit-upech dokázala kousnout a WOD dokončit 40 sekund před limitem.

WOD 2
na čas (limit 10 min.)

 • 1000 m veslo
 • 80x přeskok švihadla (jakkoli)
 • 60x dřep
 • 40x clean 45/30 kg
 • 20x sed leh

Třetí WOD byl čtyři a půl minuty trvající "rychlovka" a deset heatů prosvištělo soutěžní plochou jako velká voda. Martin Štěpánek neměl to srdce, aby závodníkům odepřel oblíbené angličáky, a tak jim je naservíroval v závěrečném workoutu soutěže, společně s thrustery a veslem. Právě veslo při tomto úkolu zradilo Adama Friedla. PO 15 thrusterech a 15 angličácích závodník sedl za veslo, ovšem to odmítlo fungovat. Adam si tak musel WOD 3 zopakovat, ale i s extra porcí navíc dokázal na Bestii vybojovat prvenství.

WOD 3
část A - 90 s

90 s rest

část B - 90 s

 • 15x thruster
 • 15 cal veslo
 • max. angličáků bokem přes činku - do limitu

Pro Adama Friedla byla neratovická Bestie první individuální závod, poprvé závodil v loňském roce na týmové soutěži Cross Challenge Pardubice. I když se prý Adam dokáže při týmovkách víc vyhecovat, tak i neratovickou soutěž si užil. A jak by ne, když si z ní odvezl zlato. Druhé místo mezi muži získal Patrik Kučera, který vítězovi pěkně šlapal na paty, třetí příčku pak vybojoval Tomáš Svoboda.

Mezi ženami zvítězila již zmiňovaná Žaneta Říčařová, která se CrossFitu věnuje od dubna roku 2015, v přípravě jí pomáhá trenér a závodník Karel Polzer a jejím domovským gymem je CrossFit Meat Factory v Praze. Žaneta se závodů nebála ani ve svých crossfitových začátcích. "I když jsem neuměla 70 % cviků, tak jsem po 2 měsících jela na závody Fit Monster," říká sportovkyně, která od té doby absolvovala už řadu závodů a jejím posledním úspěchem před vítězstvím na Bestii bylo 2. místo na soutěži Ultimate Cross League v Českých Budějovicích. Druhé místo v Neratovicích vybojovala Petra Weisnerová, třetí příčku obsadila Martina Zyklová, která se na pódium dostavila i se svým malým synem. Jak je vidět i matky mohou mít skvělou kondici, stačí jen chtít.

Další závod z cyklu Bestie Open se uskuteční v Pardubicích 9. dubna 2016.

Pro bližší informace sledujte oficiální webové stránky soutěže a Facebook.


Nejlepší atleti Bestie Open Neratovice 2016
p. muži ženy
1. Adam Friedl Žaneta Říčařová
2. Patrik Kučera Petra Weisnerová
3. Tomáš Svoboda Martina Zyklová


Bestie Open Neratovice 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.02.17:08eschaia - Řekl bych, že problém CrossFitu si už uvědomují i v USA. N..
29.02.17:06eschaia - CF je v módě, smiřte se s tím... předtím byl aerobic... zu..
26.02.17:19Lucie - Oni cvičí v teple:) No a já za sebe musím říct, že ti polo..
26.02.17:16Marky V. - v podstatě máš pravdu. Já se jenom výdycky bavím, když vid..
26.02.16:45Lucie - Chudáci crossfiteři, každý se tu do nich naváží. A to už n..+1
26.02.15:42Marky V. - na fotografiích je jen jeden borec do půl těla :-D
26.02.14:36thunderx - náhodou crossfit je skvelá vec... ak teda chceš byť invali..
26.02.13:52Jirka Kalous - `I když jsem neuměla 70 % cviků, tak jsem po 2 měsících je..
26.02.12:10YUD - Ty fotogalerie z crossfitových akcí jsou spíš antireklama ..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra