Reklama:

Mozolani Fit Body 2016: Gabika vzpomíná, jak zvítězila nad obezitou a shodila za rok 52 kg!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

I Vy, čtenáři Ronnie.cz, se můžete přihlásit do online verze soutěže Mozolani Fit Body 2016!

Mozolani Fit Body 2016: Přihlaste se do soutěže v hubnutí!

[Text: Ľubomír Chochula] Představte si, že je Vám 25 let a vážíte 122 kg. Když jdete do schodů, funíte jako lokomotiva a kalhoty si musíte kupovat v pánském oddělení, protože v dámském nemají Vaši konfekční velikost. Hrozná představa, ale takhle vypadal skutečný život Gabiky Štrbové v roce 2011. Dnes se nad tím už jen pousměje, protože svou bitvu s tuky vyhrála na celé čáře.

Pokud přemýšlíte nad tím, zda se máte, či nemáte přihlásit do jubilejního 10. ročníku unikátní celoslovenské soutěže v hubnutí Mozolani Fit Body 2016, přečtěte si příběh Gabiky Štrbové, která se zúčastnila 6. ročníku. Tehdy za 10 týdnů pod vedením osobního trenéra Mozolani Fitness Tomáše Hafery shodila 22,5 kg a za celý rok dosáhla úctyhodného úbytku 52 kg! Když to dokázala ona, zvládnete to i Vy!

Pro Gabiku byla účast ve Změnárně (projekt Změň své tělo, změníš svůj život), která je součástí soutěže Mozolani Fit Body, významným milníkem v životě. Když se v roce 2011 přihlásila do soutěže, vážila 122 kg! Jak se jen mohla takhle zanedbat, vždyť ženy se přece chtějí líbit, chtějí být atraktivní, ne? To neměla doma zrcadlo? Necítila se špatně? Nikdo jí neříkal, že je příliš mohutná? "Do zrcadla jsem se nedívala, a když jsem zaslechla nějaké řeči o mé postavě, stáhla jsem se do sebe a zaháněla to dalším jedením. Nevěděla jsem, co to je mít hlad. Jedla jsem stále, někdy jen tak z nudy. Dost jsem ujížděla na sladkém. Cpala jsem se různými sladkými buchtami a knedlíky, někdy i chipsy. Anebo jsem na posezení snědla velkou 200g čokoládu. Bylo to v podstatě obžerství."

Špatná strava a nulová fyzická aktivita se podepsaly nejen na její postavě, ale také na zdraví. "Měla jsem problémy vyjít pěšky do prvního patra, jak jsem byla zadýchaná." Nebýt soutěže v hubnutí, Gabika by se sama nepřinutila něco se sebou udělat a byla by ještě větší tlusťoch. "Podle mě je docela dobře možné, že bych dnes vážila 150 kg. Byla bych sama, mrzutá a jako medvěd. Zhubnout ze 122 kg na 70 kg během jednoho roku nebylo snadné. Musela jsem překonat několik krizí, ale jsem šťastná, že se mi to podařilo. Je to velký úspěch. Jsem ráda, že se držím a nepřibírám. To je pro mě největší výhra, nemusím mít míry 90 - 60 - 90. Jestli ještě něco shodím, bude to prima, ale když ne, tak nebudu smutnit, hlavně aby kila nešla nahoru. Svou váhu teď ani moc neřeším, ale jedno vím jistě - už nikdy se nechci dostat tam, kde jsem byla kdysi."

Rapidní úbytek hmotnosti si Gabika sice musela vydřít, ale výsledek opravdu stojí za to. Teď se cítí mnohem lépe, díky cvičení se zbavila některých zdravotních problémů, zkrásněla a její život je hezčí.

Účastníky letošní soutěže bude Gabika podporovat. "V minulém ročníku jsem sledovala zejména Tomášovu svěřenkyni Jarku Tabačárovou, která za deset týdnů shodila téměř 25 kg. To je velmi pěkný výsledek. Všem soutěžícím budu držet palce, ať se jim podaří zhubnout v rámci jejich možností a ať to zvládnou. Je to obrovská příležitost něco se sebou udělat. Určitě se během procesu redukce váhy dostaví i nějaká ta krize, ale pokud máte podporu blízkého okolí a empatického trenéra, překonáte ji. Uvidíte, že to dokážete, jen musíte chtít!"

Gabika nezahálí ani v současnosti a navštěvuje fitness centrum Mozolani Fitness. "Zdravý životní styl jsem si osvojila a cvičím podle toho, jak mi to dovolí pracovní povinnosti. Někdy trénuji sama, někdy se svým trenérem Tomášem. S trenérem je to efektivnější, dává mi víc do těla. Sama sice 'makám' taky, ale i polevím. Trenér donutí klienta jít naplno, ale musí být zároveň i dobrý psycholog, aby ho dokázal správně motivovat. Hubnutí je náročné, ale ještě těžší je si váhu udržet. Nestačí být disciplinovaný jen po dobu soutěže, je nutné v tom pokračovat i po jejím skončení, když se vypnou kamery. Když potom povolíte uzdu a dopřejete si to, co jste si předtím museli odříkat, už se to začne znovu nabalovat."

Gabika se nadále snaží stravovat zdravě, i když, jak říká, sem tam se nějakého prohřešku dopustí, ale nejsou to zásadní věci. Pracuje v pekárně, chodí i na noční směny, někdy má tedy ve dne noc a v noci den, ale už nepořádá žádné nájezdy na sladké pečivo. Už se necpe voňavým chlebíčkem a pocukrovanými buchtičkami. I proto se může bez výčitek podívat do zrcadla. Udržuje si stabilní váhu. "Víceméně se nevážím, orientuji se podle věcí, které si obléknu. Co se týče stravy, vím, kdy jíst a co jíst. Záleží na tom, jestli jdu na noční směnu, nebo ne. Když jsem na nohou 18 - 20 hodin, jím častěji, každé tři až čtyři hodiny. Na noční 'šichtu' si s sebou beru jídlo v miskách. Snídaně? Víceméně ujíždím na jogurtech. Oběd? Většinou maso s rýží nebo zeleninou, případně těstoviny s masem. Večeři si dávám lehčí, nějaké bílkoviny a zeleninový salát. Když mě přepadne neodolatelná chuť na sladké, nemučím se a něco malého si dopřeju, ale sladké se snažím jíst dopoledne. V případě, že jdu na noční, tak do 18:00 hodin, abych ty kalorie do rána spálila."

Pokud i Vy chcete zažít něco podobného a napodobit Gabiku Štrbovou, nechte se jí inspirovat a přihlaste se do celoslovenské soutěže v hubnutí Mozolani Fit Body 2016. Přihlaste se do soutěže zde!

I Vy, čtenáři Ronnie.cz, se můžete přihlásit do online verze soutěže Mozolani Fit Body 2016!


Mozolani Fit Body 2016 podpořili:

Generální partner: Tetras
Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority
Hlavní mediální partner: Arena Sport
Hlavní web partner: Diva.sk
Partneři: Extrifit, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa
Mediální partneři: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, Ronnie.cz, TV Turiec
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJak dopadl prestižní World´s Stronges...
Smile04 (11:32) • no v ramci moznosti podrobnejsi info sem nenasel a bylo to tam i velmi rychle pridavane...
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Negr86 (09:18) • Proč by mela delat víc opakování? Delá to co je potreba pro tuhle krásnou postavu.
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Milan A. (21:03) • Můj komentář odpovídá na post Cornera nížeji, vložil jsem ho špatně.
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Milan A. (21:02) • Tahle teorie o tom, že holky bikini nemakají (a že to na fb vidim třeba každou chvíli),...
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
novisss (20:50) • bohužel taková je doba..nejhorší je, že se do týhle pseudokategorie cpe strašně moc hol...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra