Reklama:
Složením NEJLEPŠÍ multivitamín 1+1 ZDARMA!
39 účinných látek: vitamíny, minerály, extrakty, probiotika i enzymy. Více zde.

Trenérský kurz očima absolventa

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

[Text: Tomáš Mikula] Zdravím všechny čtenáře, tímto krátkým článkem bych se s Vámi chtěl podělit o zážitky a zkušenosti získané na kurzu Fitness akademie Ronnie.cz.

Jmenuji se Tomáš Mikula a v současné době pracuji jako osobní trenér v pražském World Class centru v hotelu Marriott na Náměstí Republiky, kde jsou mé služby nabízeny v rámci "Personal Training" balíčků, a zároveň trénuji v Eagle Fitness na Praze 14, kde si cenu svých služeb určuji já sám.

Absolvoval jsem trenérský kurz na začátku srpna letošního roku, který trval 14 dní s každodenní výukou. Mám za sebou několik kulturistických soutěží, a tak jsem čekal, že mě učitelé ničím nezaskočí, ovšem hned první dny pro mě byly překvapením. Kurz jsme začali anatomií, která pro mě byla nejobtížnější částí, proto jsem si všechno podrobně zapisoval. Latinské názvy svalů jsem se rychle doučil a vyplatilo se. V následujících dnech při diagnostice a rozborech zkrácených a oslabených svalů jsem to plně využil. Byly to pro mě nové vědomosti a naučil jsem se spoustu nových věcí o svém těle, které jsem zabudoval do svých tréninků. Dokonce jsem objevil při vzájemné diagnostice se spolužáky nedostatky, zejména pak ve zkrácených svalech.

Následující dny už byly o něco jednodušší, jelikož v teorii sportovního tréninku a principech tréninkových metod jsem se celkem orientoval. Ve výživě a suplementaci jsem uplatnil své zkušenosti z předešlých let, avšak i v těchto částech jsem si doplnil mezery ve vzdělání, i když už ne tak rapidně jako při anatomii.

Poslední dny jsme věnovali praxi v posilovně. Ujasnil jsem si správné provedení cviků, obohatil svůj zásobník cviků o trénink s balančními pomůckami a opět jsem využíval nově nabité vědomosti z anatomie a mechanismu svalových partií. Celkově tyto dny hodnotím jako nejzábavnější.

Myslel jsem, že už mě nic více v kurzu nenadchne, ale ještě zbývaly dva dny kulturistiky s lektory Vjačeslavem Vinogradovem a Ladislavem Kurčíkem, na které jsem se těšil. Přiznám se, že to byly nejlepší dva dny z celého kurzu!

Oba lektoři jsou vynikajícími řečníky s obrovskými zkušenostmi z oblasti kulturistiky, české i mezinárodní soutěžní scény a navíc oba působí jako rozhodčí. Obě přednášky jsem seděl v první lavici a nadšeně hltal každé jejich slovo.

Celkově hodnotím kurz velmi kladně. I já, řekněme v té době alespoň středně pokročilý, jsem se naučil spoustu nových věcí, které denně používám. Se spolužáky jsem dodnes v kontaktu. Jediné co bych vytknul, by byla absence alespoň jednoho dne volna v intenzivním letním kurzu, protože 14 dní v řadě je v srpnových vedrech opravdu zátěž. Kurz rozhodně doporučuji všem, kteří mají zájem se dále vzdělávat a učit novým věcem.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.12.13:38Geolupos - Si dej klidně studium dvouletý *79* https://akademie.ronni..+2
13.12.12:17Seazer - Celých 14 dní, božínku!-3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Hockey1000 (13:31) • Se to řeší hlavně na Facebooku Ronnie, Lukáš Roubíka a na Youtubu pod tím videem. Soudě...
magazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Muriel (13:10) • Neverím že tu nieje žiadny koment haters a fandovia Fílu kde sú? nejaké tie kecy o ALeš...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (10:41) • Viděl jsem už na IG foto, kdy to lidi zpozorovali :D Nicméně, že to provedl deadliftem...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
LeToucan (10:20) • Už asi 2 týdny, on sám však tvrdí že si to `zbrousil` u mrtvého tahu :D
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (08:09) • Evidentně se Nick začal zabývat křečáky. Na pravé noze už je vidět, že má něco málo pry...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie