Reklama:

CrossFit: CFT Battle 2015 (jednotlivci) - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

CrossFit: Soutěž CFT Battle 2015 vybrala přes 76.000 Kč pro nadaci dětské onkologie
V sobotu 21. listopadu patřil brněnský areál Tenis Paradise jednotlivcům v soutěži CFT Battle pořádané Jaroslavem Kratinou z brněnského Elite Gymu. Přibližně 30 žen a 70 mužů se společně popralo s netradičními disciplínami. Závod byl koncipován tak, aby si ho užil jak začínající, tak pokročilý atlet. O chuťovky nebyla nouze.


Natálie Cholevová z týmu Colliery Crossfit Ostrava
- one arm bottom up thruster
1. workout se skládal z tzv. farm walk (farmářská chůze s předmětem v rukách) s kotouči - muži 2x 15 kg a ženy 2x10 kg, v počtu 21-15-9. A aby toho nebylo málo, k tomu 20 výskoků na bednu. Za každé upadnutí nebo položení kotouče na zem byly jako penalizace angličáky. A aby to bylo ještě zajímavější, musely se kotouče přenášet držením za okraje. Nejlépe se s tímto WODem vypořádaly mezi ženami Soňa Karásková s Lucií Ohnhaiserovou a Petrou Wiesnerovou. Takto si to udržely až do finále. A mezi muži Viktor Olšavský a Mateusz Rusek.

2. workout byl 10minutový time cap zahrnující 2 kola 15 KTB one arm bottom up thruster (tzn. místo klasického úchopu, kdy je kettlebell opřen o předloktí, musel být vzhůru) a 15 KTB lagom swing. Atleti museli přijít na techniku, jak to zvládnout, aby jim kettlebell nepřepadával. Jak stabilně udržet kettlebell po celou dobu vzhůru, bylo o šikovnosti.

3. a 4. workout - 2 min. maximální počet climbing ball strict pull-ups, minuta pauza a následoval 5minutový AMRAP 10x bar komplex (1 muscle clean, 1 push press, 1 front squat) a 10x back burpee. Climbing balls byly netradiční dřevěné koule zavěšené na hrazdě za úzký provázek. Organizátoři si dali záležet na pestrosti vymyšlených workoutů. Toto náčiní slouží horolezcům pro zlepšení úchopu. Oproti striktním shybům to bylo něco úplně jiného, udržet se za netradiční pomůcku vyžadovalo opravdu úsilí. Ovšem to je cílem CossFitu. Nejlépe ukázat, že je třeba se nezaleknout a být připraven na nečekané - to dokázala opět Soňa Karásková a také Maciej Laszak.


Soňa Karásková - climbing ball strict pull-ups
Semifinále se skládalo z mrtvých tahů a wall balů. V počtu 21-15-9, kdy na čince měli muži rovných 100 kg a ženy 50 kg, hmotnost medicinbalu u mužů byla 9 kg a u žen 6 kg a házelo se do terče ve výšce 3 metry pro muže a 2,75 m pro ženy. V semifinále zabojovala Nina Rondziková, šikovná mladá atletka, která vyhrála tuto disciplínu, ale bohužel to na celkové umístění nestačilo. Josef Pizinger si také poradil bez obtíží.

Celý den uběhl jako voda, atmosféra byla super a přišlo na řadu finále. Jako poslední workout celého dne pořadatelé připravili řadu 9-30-7-30-5-30-3-30 s cviky bar muscle-up, pro ženy chest to bar, KTB OHS - 2x 20 muži, 2x 12 ženy, double unders (dvojité přeskoky přes švihadlo). A jak to na crossfitových závodech bývá, nejsledovanější bývá právě finále. Bylo plné napětí, po celém dni se organizátoři postarali o zajímavou podívanou. Nejvíc zaujal Tomáš Šleis, který ve finále bojoval jako lev a ukázal, že kluci ze západu se v Brně neztratí. I když mu muscle-upy udělaly pěknou paseku, nevzdal to a bojoval až do poslední vteřiny.


Tomáš Šleis - box jumps
A jak si celé závody užil? "Po semifinále jsem byl na 2. místě celkově, kdybych uměl muscle-up, který jsem v životě netrénoval a ani nezkoušel, mohl jsem být na celkovém 2. místě, ale to je kdyby. Aspoň zkušenost pro příště - naučit se muscle-upy na výbornou. Takhle jsem se dost trápil, ale i tak jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Můj cíl byl původně dostat se do finále, na bednu jsem vůbec nepomýšlel, ale semifinále se mi povedlo. Unbroken deadlift s wall bally 21-15-9 a hned jsem si věřil víc. CrossFit dělám přesně jeden rok, loni byl CFT Battle mým prvním crossfitovým závodem, kam jsem postoupil z kvalifikace na 81. místě. Brali nejlepších 120 lidí a celkově jsem loni skončil na 56. místě, takže jsem za tenhle progres a zlepšení rád. Každopádně loni jsem crossfitové závody CFT Battle 2014 zkusil bez přípravy, jako základ jsem měl pouze atletiku." Slušný výkon ve finále a třetí místo je zasloužená odměna. Tomáš s Jakubem Brichtou trénují v Plzni společně s Martinem Feiferlíkem. Jsou příkladem toho, že i v Plzni se najdou šikovní jedinci.

První místo patří Soně Karáskové, druhé místo vybojovala Lucie Ohnheiserová z Colliery Crossfit Ostrava a třetí bojovnice Petra Wiesnerová.

V mužích, kde je obrovská konkurence, první místo vybojoval Stanislav Kalvoda, druhé Jakub Brichta a těsné třetí místo Tomáš Šleis.

Foto:
Štefan Drgoň


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra